DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

„Chemsex, narkotyki, legalizacja prostytucji” – tvp.info o organizacjach LGBT dotowanych przez warszawski ratusz

„Chemsex, narkotyki, legalizacja prostytucji” – tvp.info o organizacjach LGBT dotowanych przez warszawski ratusz
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (SatyaPrem)

Poseł Sebastian Kaleta opracował raport prezentujący działalność niektórych organizacji korzystających z dotacji stołecznego ratusza. Do dokumentu dotarł portal tvp.info. Wynika z niego jakie akcje realizowano oraz ile publicznych pieniędzy trafiło do organizatorów. Włos się jeży na głowie!

 

Uwaga! Poniższe treści mogą wywołać negatywne emocje u wrażliwych czytelników.

 

„Z raportu, który przedstawia działalność niektórych organizacji pozarządowych korzystających z dotacji warszawskiego samorządu, wynika, że ratusz w ciągu ostatnich lat wydał na nie co najmniej kilka milionów złotych. Organizacje te bezpośrednio i pośrednio – firmując się często logo Warszawy – informują, jak zażywać narkotyki, promują dewiacje seksualne, a nawet walczą o legalizację prostytucji” – czytamy na tvp.info.

 

Oficjalnie organizacje uczestniczące w konkursach występują pod takimi hasłami dotyczącymi walki z uzależnieniami i patologiami, rozwoju demokracji, edukacji seksualnej bądź walki z wirusem HIV. Problem w tym, że „część tych organizacji po tym, jak otrzymała już dotacje, realizowała projekty z innymi organizacjami; podważały one niekiedy cele – zauważa poseł – na które pierwotnie miały być przeznaczone pieniądze z publicznej kasy”.

 

W analizie posła Kalety uwzględniono organizacje, które otrzymały od stołecznych władz w latach 2017-2019 dotacje o łącznej wartości ponad 7 mln zł.

 

Serwis tvp.info przytacza przykłady organizacji i ich działań. Fundacja Edukacji Społecznej otrzymała w ostatnich latach 3,7 mln zł na projekty dotyczące „wsparcia osób z HIV, kampanii edukacyjnych, przeciwdziałaniu narkomanii”. Ze strony FES wynika ponadto, że wspiera ona ruch LGBT oraz zajmuje się edukacją seksualną dzieci w szkołach.


„Organizacja wsparta ze środków publicznych organizuje np. Projekt Test – nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie pieniędzy miasto akurat na ten projekt przeznaczyło – który na celu ma propagowanie szybkich testów HIV/AIDS i na kiłę. W jednym ze spotów – które obejrzało zaledwie kilkunastu użytkowników – dwaj mężczyźni tłumaczą, jak i kiedy należy zbadać się na HIV. W spocie znajduje się też inscenizacja homoseksualnego seksu oralnego lekarza z pacjentem” – czytamy na tvp.info.

 

To jednak nie jedyna – mówiąc niezwykle delikatnie – kontrowersja, bowiem latem organizacja otworzyła „portal skierowany do osób, które mają, miały lub zamierzają mieć kontakty seksualne połączone z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych – tzw. chemsex”.

 

W materiale video osoby występujące również w poprzednim spocie „instruują, jak zażywać narkotyki przed seksem, chociaż we wstępie do nagrania napisano, że nie ma ono na celu propagowania zażywania środków psychoaktywnych”. Wymieniono ponadto używki stosowane podczas tzw. chemsexu, zaś mężczyźni „podkreślają, że należy wiedzieć, jakie narkotyki się przyjmuje, robić to w warunkach sterylnych, zwłaszcza na grupówce”.

 

Co ciekawe, „edukujący” widzów mężczyźni informują, że posiadanie w organizmie niedozwolonych substancji nie stanowi przestępstwa, dlatego też… nie należy się obawiać konsekwencji. A gdyby jednak pojawiły się problemy to „pomoże ci nasz prawnik” – przekonuje jeden mężczyzna. Pod filmem organizacja przekonuje, że tego typu zachowania są efektem… stresu wywołanego „homofobią”.

 

Portal tvp.info podaje ponadto, że facebookowa strona projektu opublikowała zdjęcia z antyklerykalnej manifestacji, gdzie współpracownik FES mówił o planach dokonania apostazji oraz że Kościół to instytucja, która chce… go zabić. Z kolei jeden z mężczyzn występujących w spotach „aktywnie wspierał organizacje LGBT, które walczyły o dymisję arcybiskupa Marka Jędraszewskiego”.

 

FES nie jest jednak jedyną instytucją, która mogła liczyć na finansowe wsparcie władz Warszawy. Inna to Fundacja Polityki Społecznej PREKURSOR. „Współtworzy ją m.in. fundacja Sex Work Polska”, zaś „projekty, w których fundacja uczestniczy z budżetu samorządu w ostatnich dwóch latach, opiewały na kwotę 1 113 680 zł”.

 

Zdaniem posła PiS-u Sebastiana Kalety PREKURSOR-a chce propagować wiedzę dotyczącą „usług seksualnych” oraz sytuacji „pracowników seksualnych”. Dąży ponadto do uznania tego typu „usług” za pracę oraz chce zwalczać kryminalizację prostytucji.

 

Jak podaje serwis tvp.info, na stronach owej fundacji napisano, że w jej zarządzie zasiada osoba prowadząca w warszawskich szkołach zajęcia zlecone przez stołeczny Urząd Miasta. Z kolei media donosiły, że jest to osoba zaangażowana w działania na rzecz homoseksualnej ideologii.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2019-12-07 17:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widziałem fragmenty tych filmików finansowanych przez ratusz w stolicy. Propagowanie zboczeń i narkotyków, to serwuje swoim wiernym wyborcom pan Prezydent Trzaskowski. Co ciekawe wielu uważających sie za Katolików nie ma oporów i głosuje na tego typu osoby. To się nie mieści w głowie. W jednym z filmików transsexualista instruował jakie narkotyki warto brać przed stosunkiem. Na to płacimy podatki!
7 miesięcy temu / Michu.
 
Tak zgodnie z obiwiązującym prawem niszczona jest rodzina. Jest fizycznie dewastowana za pieniadze uni i z podatków wypracowanych przez rodziny Polaków, Warszawiaków. Z normy robi się patologię a z patologii robiona jest norma. Ile pieniędzy wydał warszawski ratusz na propagowanie zdrowych wzorców rodziny i pomoc rodzinie a ile na propagowanie patologii? To jest gangrena.
7 miesięcy temu / Robi
 
Na pewno Agatka Stola Kwiatkowska coś wymyśli i będzie dobrze. To taka mądra i utalentowana działaczka!
8 miesięcy temu / Freja
 
Hmm, zaraz zaraz... Jeżeli dwóch mężczyzn instruuje jak zbadać się na HIV w spocie, to co w tym złego? Przecież, czy chcą tego chrześcijanie, czy nie, to oni będą istnieć i nie można im odmówić uczestniczenia w przestrzeni publicznej. Druga sprawa to "chemsex", który, uprawiają pary hetero i homo, więc to nie jest tak, że jakieś zepsute LGBT tutaj niesie jakieś zgorszenie. I co w tym złego, że edukują jak bezpiecznie zażywać narkotyki i uprawiać po nich seks, jeżeli ludzie i tak będą to robić? A poza tym, to dlaczego negatywnie przedstawia się tutaj działanie ratusza? W Polsce nie ma żadnych kampanii na temat edukacji seksualnej, więc nie dziwię się, że ratusz to finansuje, jeżeli jest taka potrzeba. A ta pomoc od prawnika? Przecież każdy oskarżony ma prawo do pomocy prawnej i tego też nie można zakazać. Ja naprawdę nie wiem, co miałby być tutaj niezgodne z etyką chrześcijańską? Koniec końców pomagają a nie PROMUJĄ nic, co zresztą sami zaznaczają.
8 miesięcy temu / Aleksander
 
udawanie że coś nie istnieje to przesada w jedna stronę a stanowienie legalnym to przesada w druga stronę
8 miesięcy temu / ewa
 
Opatrzność: trzeba będzie znowu odwrócić się od Warszawy. I znowu legnie w gruzach.
8 miesięcy temu / 123abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.