DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Centrum Życia i Rodziny apeluje do wojewody wielkopolskiego w sprawie gender-uchwały

Centrum Życia i Rodziny apeluje do wojewody wielkopolskiego w sprawie gender-uchwały

Centrum Życia i Rodziny skierowało apel do Wojewody Wielkopolskiego o podjęcie postępowania nadzorczego w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości w Życiu Lokalnym. Władze fundacji w liście do wojewody Łukasza Mikołajczyka przypominają, że projekt nawiązujący do ideologii gender, wywołał duże oburzenie wśród mieszkańców miasta, a część z jego zapisów może być niezgodna
z konstytucją RP.

 

„W naszej opinii, dokument przyjęty przez radnych miasta Poznania narzuca wizję ludzkiej płciowości, nacechowaną postulatami skrajnych, lewicowych ideologii (Część I, pkt 4). Karta wprost nawiązuje do ideologii gender, której założeniem jest pogląd, że tożsamość płciowa nie jest związana z tożsamością biologiczną” – czytamy w liście do wojewody wielkopolskiego, skierowanym przez władze Centrum Życia i Rodziny. Organizacja zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia dla społeczności Poznania, wynikające z przyjęcia dokumentu.

 

W apelu zauważono, że wszyscy sygnatariusze Europejskiej Karty Równości w Życiu Lokalnym są m.in. zobowiązani do „zwalczania” stereotypowych ról płciowych co w konsekwencji może prowadzić do wsparcia dla idei ruchu LGBT. Centrum Życia i Rodziny podkreśla również, że przyjęcie tego niebezpiecznego dokumentu „stwarza zagrożenie kwestionowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnym sumieniem
i przekonaniami”.

 

Ufamy, że Wojewoda Wielkopolski potraktuje sprawę poważnie i zbada zapisy zawarte
w uchwalonej przez radnych Poznania tzw. Europejskiej Karcie Równości w Życiu Lokalnym. To działanie leży w interesie wszystkich mieszkańców Poznania, a w szczególności najmłodszych z nich, którzy w związku z przyjętym dokumentem, w niedalekiej przyszłości mogą być zmuszeni do obowiązkowego uczestniczenia w zajęciach z edukacji seksualnej wg standardów WHO – mówi Paweł Ozdoba, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

 

Ozdoba przypomina, że tylko w ciągu czterech dni, petycję do poznańskich radnych z apelem o odrzucenie uchwały, dostępną na stronie genderowakarta.pl, podpisało ponad 8 tys. osób. Dodaje, że część radnych podczas posiedzenie Rady Miasta zgłaszała błędy formalne oraz niezgodność części zapisów Karty z konstytucją RP.

 

„W związku z powyższym, zwracamy się do Pana Wojewody o zakwestionowanie uchwały Rady Miasta Poznania z dnia 11 lutego br., dotyczącej przyjęcia Europejskiej Karty Równości

w Życiu Lokalnym” – czytamy w liście skierowanym do Łukasza Mikołajczyka, wojewody wielkopolskiego.

 

Źródło: CZiR

pt

 

 

Poznań uległ genderystom. W innych miastach i gminach nie musi tak być


 


DATA: 2020-02-14 08:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z całą stanowczością śmiemy twierdzić, że Polska inteligencja nie istnieje, nie istnieją Polskie elity, patriotyczne i przywódcze elity Polskiego Narodu zostały wymordowane w rzeziach ludobójstwa na Kresach Wschodnich, w rzeziach na Wołyniu, w rzezi ludobójstwa w Katyniu, Mińsku, Charkowie, Bykowni, podczas całej II wojny światowej, w Powstaniu Warszawskim, i po wojnie w okresie stalinizmu, w okresie żydokomunistycznego PRLu, w katowniach NKWD, KGB, UB i SB, ... a to co jest dzisiaj, to jest "Frankenstein" - Polski, z jadowitymi łbami nienawistnej i złośliwej hydry żydowskiej, to pokoleniowo ideowy pomiot zbrodniarzy z Katynia i okresu stalinowskiego, ukryte siły i wpływy, jej obecne antypolskie i antynarodowe elity intelektualne i polityczne niszczące, okradające i zniewalające Polskę, ...i zniewalające, upośledzające i upokarzające Polaków w ich własnym kraju, ...w ich własnej Ojczyźnie.Czego nie dokonali sowieci i żydobolszewia, hitlerowcy i żydo-nazizm, dokońc
11 miesięcy temu / Wichura
 
całe gender to naprawdę temat zastępczy , z tym że nie atrapa , jak do tej pory nieraz bywało
11 miesięcy temu / hit -to działa
 
Jak jeden dewiant zamanifestuje że coś jest mową nienawiści, to wszyscy w podskokach starają się zaspokoić jego odmienność. Jak normalni zdrowi ludzie upomną się o prawdę, to nawet kilka tysięcy podpisów lewakom jest zbyt mało.
11 miesięcy temu / ot co
 
Co to za samorządność, jeśli wojewoda może unieważnić uchwałę rady miejskiej? Wojewody nie wybierają ludzie. Człowiek na tej funkcji, to namiestnik rządu, który powinien mieć status ambasadora, gościa, a nie carskiego bojara.
11 miesięcy temu / Dawid
 
Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, ze glos nas wszystkich - katolików - będzie słyszany także w biurze wojewody, który unieważni gender - uchwałę.
11 miesięcy temu / Alo
 
Oby Wam Przyjaciele się powiodło i oby Wojewoda i zajął stanowisko godne Chrześcijanina.
11 miesięcy temu / Gal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.