DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Centrum Życia i Rodziny: Szkoła nie może burzyć systemu wartości

Centrum Życia i Rodziny: Szkoła nie może burzyć systemu wartości

Przekaz świata wartości jest kompetencją rodziców, która jest zagwarantowana w Konstytucji RP. Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i mają prawo żądać też wsparcia od organów władzy publicznej w ochronie ich dzieci przed demoralizacją – przypomniał w radiowym wywiadzie Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, organizatora protestu, który w najbliższy poniedziałek odbędzie się przed warszawskim ratuszem.

 

Przedstawiciel CŻiR gościł w Poranku Siódma-Dziewiąta, emitowanym na antenach Radia Warszawa, Radia Nadzieja, Radia Głos i Radia Fiat. Wskazywał, dlatego tak istotna jest reakcja społeczna wobec prób systemowego deprawowania w szkołach najmłodszego pokolenia. – Demoralizacja to burzenie systemu wartości, burzenie systemu moralnego. Nie jest to kompetencja szkoły ani tym bardziej samorządu, aby deptać sferę, która jest wyłączną sferą dla rodziców – mówił.

 

Kazimierz Przeszowski podkreślił, że próby seksualizowania dzieci podejmowane sa w sposób wyrafinowany. – Wiemy z doświadczeń, że organizacje LGBT+ od bardzo dawna penetrują warszawskie szkoły. Standard postępowania jest taki, że pomija się zgodę rad rodziców i przedstawia materiały, które na pierwszy rzut oka uznalibyśmy za materiały pozytywne. Nie informuje się rodziców i kadry nauczycielskiej, co będzie prezentowane – opowiadał.

 

Sytuacji w szkołach bacznie przygląda się instytut Ordo Iuris, który zanotował aż kilkaset przykładów   naruszeń prawa oświatowego przez seksedukatorów oraz same placówki edukacyjne. Chodziło głownie o niedochowywanie wymogu uzyskiwania zgody rodziców na udział dzieci w zajęciach bądź też brak rzetelności w informowaniu o tym, co będzie prezentowane na zajęciach. – Przede wszystkim wszystkie te organizacje odmówiły przekazania materiałów, które prezentowały dzieciom – alarmował gość Poranka.

 

Źródło: siódma9.pl

RoM

 

 

*****

 

Powiedz NIE podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+. Weź udział w zorganizowanym przez Centrum Życia i Rodziny proteście rodziców przeciwko gender-indoktrynacji, jaka ma zostać wprowadzona do warszawskich szkół.

 

Prezydent Rafał Trzaskowski 15 stycznia tego roku zapowiedział „walkę z mową nienawiści” w warszawskich szkołach w oparciu o podręczniki zawierające homoseksualną propagandę, a już 18 lutego podpisał deklarację LGBT+, dokument realizujący postulaty tej grupy, wprowadzający między innymi do szkół zajęcia z edukacji seksualnej dotyczące homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualizmu w oparciu o budzące sprzeciw wytyczne WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

 

Jeśli Ty również nie zgadasz się na:

– indoktrynację dzieci i młodzieży przez aktywistów homoseksualnych i seksedukatorów,

– deptanie prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 Konstytucji RP),

– finansowanie organizacji LGBTQ ze środków publicznych,

 

nie zwlekaj, tylko przyjdź, aby powiedzieć zdecydowane NIE dla Deklaracji LGBT+.

 

Protest rodziców przeciw deklaracji LGBT+ rozpocznie się 18 marca (poniedziałek) o godzinie 16.00.

 

Miejsce:

Plac przed Ratuszem miasta stołecznego Warszawy przy ul. Bankowej 3/5.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Standardy WHO zakładają, że dzieci do 4-tego roku życia powinny być poinformowane o „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”, 4-6 latki uczone o „różnych koncepcjach rodziny i szacunku do różnych norm związanych z seksualnością”, 6-9 latki informowane o antykoncepcji czy pojęciu „akceptowalne współżycie/seks (za zgodą obu stron)” a przed 12 rokiem życia dzieci powinny zdobyć wiedzę o „skutecznym stosowaniu prezerwatyw czy braniu odpowiedzialności za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne”.

 

Ponadto Deklaracja LGBT+ zakłada wprowadzenie w życie programu „Latarnik”, zakładającego zatrudnienie w każdej szkole, do kadry pedagogicznej, przynajmniej jednej osoby działającej na rzecz wspierania środowisk LGBT, objęcie oficjalnym patronatem Parady Równości w Warszawie czy dofinansowanie organizacji kulturalnych czy sportowych sprofilowanych pod kątem środowisk homoseksualnych.

 

W odpowiedzi na powyższe inicjatywy, Centrum Życia i Rodziny skierowało do prezydenta Warszawy pismo wzywające do zaprzestania tego typu działań, oraz rozpoczęło zbiórkę podpisów pod apelem do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Ratusz w odpowiedzi uzasadnił swoje dotychczasowe działania „wspólną troską” o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 

CŻiRDATA: 2019-03-14 17:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zachowanie p. Trzaskowskiego jest skandaliczne. LBGT+ to DEPRAWATORZY I DIABELSKIE NASIENIE. Homoseksualizm i inne zboczenia były od zawsze, ale były w czasach nowożytnych tematem raczej nie znam pełnych informacji wstydliwym i przynajmniej za mojego wcześniejszego życia rocznik 1946 nie były tak nachalnie wciskane polskiemu społeczeństwu. W poniedziałek 18 bm. melduję się pod ratuszem.
ponad 1 rok temu / kruczek70
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.