Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Celibat, kobiety-diakoni i ryt amazoński. PCh24.pl podsumowuje synod [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Stało się – większość ojców synodalnych kończącego się właśnie Synodu ds. Amazonii poparło rewolucyjny punkt dokumentu końcowego. Mówi on o możliwości wyświęcenia na kapłana mężczyzny, który jest żonaty. Jeśli papież się na to zgodzi, będzie to koniec celibatu jaki znamy w Kościele rzymsko-katolickim. I to nie tylko w Amazonii. Synod prosto z Rzymu podsumowują Krystian Kratiuk oraz Jerzy Wolak z redakcji PCh24.pl.

 

Zapraszamy do lektury tekstów poświęconych wydarzeniom na Synodzie ds. Amazonii, opublikowanych bezpośrednio po zakończeniu obrad w sobotę 26 października.

 

- Synod poprosił papieża o możliwość wyświęcania żonatych

 

- Czy po synodzie powstanie "amazońsi ryt Mszy świętej?"

 

- Ojcowie synodalni czekają na "rozstrzygnięcie kwestii diakonatu kobiet"

 

- Synod Amazoński o "grzechach ekologicznych". Co zrobi papież?

 

 

 

 


DATA: 2019-11-05 14:32:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Zbigniew masz racje: "Nowe herezje!" wypisuja tu "szpecjalisci od 7-iu bolesci typu: "Z celibatem będzie jak ze świętokradczą Komunią..." mowilem ze 8 SAKRAMENT!!!! Mam jeszcze inne pytanie do hmm... ile malzenstw juz masz poza soba, a ile kobiet juz "uszczesliwiles"???
10 miesięcy temu / okirex
 
Czyli tak, szóste przykazanie ustrzelone przez Amoris Laetitia a przykazanie pierwsze ustrzelone najpierw przez deklarację z Abu Dhabi a teraz dobite szamańskimi rytuałami. Z celibatem będzie jak ze świętokradczą Komunią św. dla cudzołożników, czyli czekamy na adhortację która uchyli drzwi, a niemieccy biskupi i inni postępowcy je całkowicie wyważą. Cóż, słowa z listu Benedykta XVI porównujące Kościół do łodzi która prawie się wywróciła odczytane podczas mszy pogrzebowej kard. Joachima Meisnera wydają się coraz bardziej aktualne.
10 miesięcy temu / hmm...
 
Mój S.P ksiadz pralat Andrzej Kurowski zawsze powtarzal ze jesli Kosciól zniesie celibat to on wniesie pozew o odszkodowanie. Na szczescie/nieszczesnie nie dozyl....
10 miesięcy temu / grzegorz
 
Nowe herezje!
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Tadeusz: W Polsce też są stali żonaci diakoni. Nie ma ich dużo. Trzeba do tego skończyć specjalne studia. Pamiętajmy, że diakonat to pierwszy stopień kapłaństwa. Więc precedens już jest, synod postuluje wyświęcanie stałych żonatych diakonów na prezbiterów czyli tylko o stopień wyżej. Bardziej kontrowersyjne i bezprecedensowe jest wyświęcanie kobiet na diakonów.
10 miesięcy temu / płatowiec
 
#okirex kłamstwa nie można związać w Niebie, bo inaczej wyszło by, że Bóg jest kłamcą, a przecież tak nie jest, więc cokolwiek zwiążesz odnosi się także do prawdy, to nie magia!! To jest właśnie instrumentalizacja Słowa Bożego dla własnych potrzeb, to nadużywanie władzy, tak robili protestanci i dla takich, którzy zmieniają znaczenie Słów, jest przewidziana kara.
10 miesięcy temu / axe
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 154 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.