DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Cele globalistów mają ewangeliczne podstawy? Zaskakujące słowa członka watykańskiej dykasterii

Cele globalistów mają ewangeliczne podstawy? Zaskakujące słowa członka watykańskiej dykasterii
Fot. Pixabay

Członek watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, ks. Augusto Zampini Davies podkreślił konieczność angażowania się Kościoła w kwestie globalne. Zdaniem kapłana, takie wartości jak sprawiedliwość, pokój, włączenie, solidarność, opieka zdrowotna i troska o środowisko naturalne wynikają z Ewangelii, a Kościół i ONZ mają wspólny cel: budowę bardziej sprawiedliwego systemu ekonomicznego.

 

Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, według kapłana zajmuje się „wszystkimi społecznymi kwestiami, wraz z tymi które dzieją się poza Kościołem”. – Nie mamy planu – powiedział w wywiadzie z Crux Now. – Nie jesteśmy partią polityczną, ale wiemy czego chcemy. Dzisiaj, bardziej sprawiedliwy system ekonomiczny jest naszym wspólnym celem, który dzielimy wraz z innymi religiami, z wieloma zaangażowanymi w globalne finanse oraz wszystkimi tymi, którzy wspierają Cele Zrównoważonego Rozwoju [ONZ – red.] – podkreślał.

 

Autorzy wywiadu uderzają w krytyków papieża Franciszka, wskazujących, że kwestie globalne przysłaniają podczas obecnego pontyfikatu sprawy wiary. Zdaniem Crux Now – powtarzających za ks. Daviesem - globalne wyzwania dzisiejszego świata mają swoje ewangeliczne postawy, a Kościół jest wezwany na nie odpowiedzieć.

 

- Podążamy za Chrystusem, a On przyszedł by zaprowadzić Królestwo Boże pełne sprawiedliwości, pokoju i włączenia – przekonuje kapłan. – A to oznacza, że Kościół jest wezwany do pracy tam gdzie jest pokój, sprawiedliwość, ale i wojna. Jest wezwany do pracy w służbie zdrowia, na rzecz środowiska naturalnego, w polityce i świecie finansów. To wezwanie płynące z Ewangelii – podkreślił.

 

- Nie możemy stać z założonymi rękami, kiedy ludzie są wykorzystywani, zniewalani, a planeta zanieczyszczana – zaznaczył. – Chcemy zrobić co do nas należy – dodał. By to osiągnąć, zdaniem kapłana potrzeba „radykalnej zmiany” mającej nastąpić w przeciągu jednego pokolenia. Potrzeba szybko odpowiedzieć na zasadnicze pytania: „jak dokonać transformacji z gospodarki napędzanej paliwami kopalnymi na odnawialne źródła energii, bez konieczności by najbiedniejsi za to zapłacili?”

 

Zdaniem kapłana, na ostatnim Forum Ekonomicznym w Davos, watykańskiej delegacji nie poświęcono wystarczającej uwagi. Jednak jak sam zaznacza – „nie jechaliśmy tam perorować, ale słuchać, uczyć się, a kiedy zapytają nas o radę – udzielać jej”.

 

Warto zastanowić się, czy – niepodważalnie – ewangeliczne wartości takie jak pokój, opieka zdrowotna czy solidarność odbierane są przez wszystkich uczestników międzynarodowych konferencji w ten sam sposób. Wiemy, że tzw. opieka zdrowotna i prawa reprodukcyjne zapisane w Celach Zrównoważonego Rozwoju to nic innego jak promocja aborcji, antykoncepcji, sterylizacji i edukacji seksualnej w duchu ideologii gender. Czy są to zatem ewangeliczne wartości?

Ponadto, w przeszłości już wielokrotnie próbowano zbudować raj na ziemi bez Pana Boga. Wiemy aż za dobrze jak kończyły się takie pomysły.

 

Źródło: cruxnow.com

PR

 


czytaj także:
Więcej polityki mniej Ewangelii. ONZ "nawraca" Watykan?


DATA: 2020-02-11 09:36
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Globalizm ubrany obecnie w szaty zrównoważonego rozwoju czyli groźna maskarada nowego totalitaryzmu jako tolerancja mowa nienawiści, deklaracje równościowe i przeciwprzemocowe, walka o wolność, obrona kobiet ratunek dla natury czyli ekologizm już stawiają pierwsze kroki nawet w Polsce, bo ta zaraza na Zachodzie zrobiła już spustoszenie. Pod kamuflażem haseł szlachetnych szczytnych ukryta pustka moralna, wynaturzenia, rozpasanie, pycha, egoizm, chęć dominacji jednych nad drugimi, bezwzględność dla słabszych, starych, chorych, zwalczanie przeciwników i konkurencji w walce o prym w sukcesach gospodarczych.
11 miesięcy temu / Ewelina
 
Ja już znam tą waszą rockefellerowską"służbe zdrowia"
11 miesięcy temu / strach sie bać
 
Trudno odnosić do poszczególnych opinii ks. Augusto Zampiniego Daviesa , ponieważ w każdej kwestii jest on całkowicie oderwany od rzeczywistości . Nie potrafi ,albo nie chce poznać prawdy. Jeśli sie dobrze zastanowić to kluczowym postulatem Ewangelii jest konieczność poznania prawdy , ponieważ bez niej nie da rady realizować np miłości do bliżniego . Właśnie brak prawdy pozwala ks. Augusto Zampiniemu Daviesowi wyrazić zdanie,że plan masowego niewolnictwa i różne formy zabijania ludzi wynikaja z Ewangelii.
11 miesięcy temu / Mirek
 
odkrywamy karty
11 miesięcy temu / i tyle
 
"Chcemy zrobić co do nas należy" i dlatego oddamy władzę w ręce komunistów.
11 miesięcy temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.