DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Całkowity upadek obyczajów. W Paryżu ruszyła restauracja dla nudystów

Całkowity upadek obyczajów. W Paryżu ruszyła restauracja dla nudystów
Źródło: pixabay.com

Jeśli Francuzi mieli zamiar uczynić cywilizacyjny krok wstecz, to są na właściwej drodze. W Paryżu ruszyła właśnie restauracja dla nudystów. Sąsiedzi pozostają niewzruszeni tą demoralizującą inicjatywą, bo nie widzą co tam się dzieje. Rewolucja kulturalna widać ma się całkiem dobrze.

 

Wyrafinowany gust, sztuka kulinarna… te słowa w Paryżu tracą na wartości. Miejsce kunsztu i smaku zajmuje… golizna. Tak! W Paryżu otworzono właśnie pierwszą francuską restaurację dla nudystów. Jak podał rmf24.pl, restauracja mieści około 40 gości, nie ma okien na ulice, by „przypadkiem ktoś nie oskarżył właścicieli o demoralizowanie”. Posiłek kosztuje tam około 30 euro. Na inaugurację działalności nowego lokum zaproszeni zostali członkowie Paryskiego Stowarzyszenia Naturystów, którzy byli mocno zainteresowani otwarciem takiego przybytku.

 

Co na to sąsiedzi? Nic! Lokal mieszkańcom nie przeszkadza, bo nie widzą co w nim się dzieje, a przecież to też nie jest żaden „gabinet masażu”. Właściciele zacierają ręce, bo klientów na „nagi posiłek” we Francji raczej nie zabraknie. Szacuje się, że na plaże przeznaczone dla nudystów uczęszcza ponad 2,6 mln ludzi.

 

Można zastanawiać się czego wyrazem – jeśli nie całkowitego upadku obyczajów – jest stworzenie restauracji dla nudystów. Tego rodzaju zjawisko celnie określił prof. Plinio Corrêa de Oliveira pisząc w pracy „Rewolucja i kontrrewolucja” o zmianie mentalności Europejczyków. Wprawdzie rozważania te odnosiły się do XIV i XV wieku, ale są one znakomitą diagnozą obecnych czasów:

 

„Pragnienie ziemskich przyjemności stało się palącą żądzą. Rozrywki stawały się coraz częstsze i coraz bardziej wystawne, pochłaniając nieustannie umysły. W strojach, manierach, języku, literaturze i sztuce, narastająca tęsknota za życiem wypełnionym rozkoszami wyobraźni i zmysłów przyczyniała się do postępującego manifestowania zmysłowości i miękkości. Krok za krokiem, powaga i surowość poprzednich czasów traciły na wartości. Wszystko zmierzało ku wesołości, powabowi i świętowaniu”.

 

Do „kulinarnych zdobyczy” XX wieku takich jak bylejakość, pośpiech, rezygnacja z celebrowania rodzinnych posiłków, postępująca w czasach nam współczesnych rewolucja kulturalna dorzuca jeszcze nagość. Tak – zgodnie z postawioną przez Profesora diagnozą – coraz bliżej Zachodowi do zwyczajów prymitywnych plemion.

 

MA

 

 

 


DATA: 2017-11-05 12:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby się bili na stadionach zamiast jeść nago to byłaby to rechrystianizacja Paryża :)
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
Ależ my nie mamy kompleksów z powodu bycia na poziomie wiary. Ba, nawet dzielimy się ze światem tą wiarą, nazywając to ewangelizacją. Za to wy macie ewidentny kompleks ciągłego pozostawania w podstawowych sprawach egzystencjalnych na poziomie wiary, czy nie-wiary, a nie wiedzy :-D
ponad 2 lata temu / do ollek
 
@do ollek Owszem, w tej materii panuje ideologiczny impas. Natomiast nieraz miałem wrażenie, iż osoby wierzące mówią tak, jakby miały wiedzę, iż jest tak jak mówią. A skoro, wiedzą, powinny podzielić się nią ze światem, w sumie wtedy mielibyście przewagę ideologiczną, naukową. A skoro tego jeszcze nie zrobili, nadal są na poziomie wiary.
ponad 2 lata temu / ollek
 
No brawo, w końcu załapałeś że WIERZYMY wzajemnie w twoje/moje istnienie, a nie WIEMY wzajemnie o twoim/moim istnieniu. Czyli sam widzisz że jesteś wierzącym, a nie wiedzącym :-D
ponad 2 lata temu / do ollek
 
@do ollek Mogę o Panu/i powiedzieć dokładnie to samo. Nie udowodnił/a Pan/i swojego istnienia
ponad 2 lata temu / ollek
 
Skoro uznajesz szatana za godnego pogardy, a jednocześnie konsekwentnie realizujesz jego cele i jego strategię, to znaczy że pogardzasz także samym sobą. Twoja sprawa. A przy okazji, sam nie dowiodłeś że jesteś prawdziwy, więc twoje istnienie na tym forum jako osoby, a nie jako bezmyślnego zaprogramowanego bota, to też tylko wiara a nie wiedza, zgadza się? :-D
ponad 2 lata temu / do ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.