DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Bronił moralności – trafił przed sąd

Bronił moralności – trafił przed sąd

We czwartek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieście odbyła się pierwsza rozprawa obwinionego Macieja Maleszyka z Krucjaty Młodych, który nagabywany przez pracownice klubu go – go wezwał policję. Funkcjonariusze uznali wezwanie za bezzasadne i skierowali sprawę do sądu.

 

Sprawa związana jest z warszawskim klubem go-go znajdującym się w samym sercu Starego Miasta, przy ul. Krakowskie Przedmieście. Powstanie klubu w reprezentacyjnej części miasta wywołało ogromne wzburzenie mieszkańców i falę krytyki nie tylko ze strony środowisk katolickich, ale również zwykłych mieszkańców Warszawy. Do Urzędu Miasta oraz właścicieli klubu napłynęły setki skarg i protestów. Sprawą szeroko zainteresowały się media. Ostatecznie, po kilku miesiącach funkcjonowania, klub został zamknięty. Niestety, nie zmieniło to sytuacji Macieja Maleszyka, który w styczniu br. spacerując Krakowskim Przedmieściem w Warszawie został zaczepiony przez pracownice klubu go-go. Nagabywany i natarczywie zachęcany do skorzystania z usług pań pracujących w klubie, postanowił sprawą zainteresować policję.

 

Głównym powodem wezwania policji było podejrzenie popełnienia przestępstwa, gdyż ulotki, które wręczono Maleszykowi przypominały te, które zachęcają do skorzystania z usług klubów erotycznych świadczących usługi prostytucji. Obrońca Maleszyka mec. Rafał Dorosiński zauważył: Okoliczności wskazują na to, że obwiniony mógł przypuszczać, iż treść ulotek i nagabywanie może być zachętą do popełnienia czynów lubieżnych.


Sąd nie zdecydował się na przychylenie się do wniosku obrony, aby sprawę umorzyć i postanowił przeprowadzić dochodzenie dowodowe. Dopiero na tej podstawie chce ocenić zasadność wezwania policji.

 

Maleszyk podczas składania wyjaśnień przed Sądem, zwrócił uwagę na niewątpliwą sympatię funkcjonariuszy policji względem kobiet pracujących dla klubu go-go. W trakcie interwencji, jeden z policjantów orzekł, że zaraz po pracy odwiedzi wraz z kolegą klub go-go w celach rozrywkowych. Widać, że policjanci nie byli neutralni w tej sprawie. – powiedział obwiniony. Funkcjonariusze uznali wezwanie policji za czyn złośliwy i skierowali sprawę do Sądu.

Interesujący jest również fakt, że funkcjonariusz pracujący na Komendzie Policji przy ul. Zakroczymskiej, gdzie przesłuchiwany był Maleszyk, stwierdził, że to nie jest odosobniony przypadek i telefony z prośbą o interwencję w sprawie nachalnych kobiet z klubu go-go miały już wielokrotnie miejsce.

 

Na czwartkowej rozprawie nie stawili się dwaj policjanci, którzy w styczniu br. zostali zawiadomieni o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Sąd zdecydował się odroczyć sprawę do 31 lipca, a na wniosek obrony powołać na świadka jednego z uczestników zajścia, a także funkcjonariuszy policji, którzy orzekli, że ich wezwanie miało charakter czynu złośliwego.

 

 

Paweł Ozdoba


DATA: 2014-06-06 12:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i zamiast uprzejmie odmówić ładnym paniom, to ten wzywa Policję. Gdzie tu logika?
13 dni temu / timiki
 
@PAWLO - a gdzie jest napisane, że tam poszedł? Przechodził ulicą, a te kobiety go zaczepiały. Czytaj uważniej!
ponad 6 lat temu / niki
 
Panie Macieju jesteśmy z Panem!
ponad 6 lat temu / Zbigniew
 
A ci "funkcjonariusze" przypadkiem nie współpracowali z klubem po godzinach?
ponad 6 lat temu / cynik
 
+
ponad 6 lat temu / Leo
 
A, po kiego dzwona tam poszedł ?
ponad 6 lat temu / PAWLO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.