DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Brazylia: prezydent Bolsonaro zdecydowanie ogranicza promocję i wsparcie dla ruchu LGBT

Brazylia: prezydent Bolsonaro zdecydowanie ogranicza promocję i wsparcie dla ruchu LGBT
Jair Bolsonaro, fot. REUTERS/Sergio Moraes/File Photo

Prezydent Jair Bolsonaro podjął decyzję o ograniczeniu rządowego wsparcia dla środowisk homoseksualnych. Agenda LGBT była dotychczas promowana w ramach Ministerstwa Praw Człowieka. Teraz urząd będzie nosił nazwę: Ministerstwo Kobiet, Rodziny i Praw Człowieka co zmieni także zakres podejmowanych spraw. Środowiska LGBT mówią o „dyskryminacji”.

 

Pierwszego dnia urzędowania prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w systemowy sposób ograniczył wpływ ideologii LGBT na agendę rządową. Na mocy specjalnego dekretu dotychczasowe Ministerstwo Praw Człowieka zmieni nazwę na Ministerstwo Kobiet, Rodziny i Praw Człowieka. To nie jedyne ważne zmiany, które mają doprowadzić do zmiany agendy rządowej dotyczącej „praw człowieka”.

 

W ramach nowego ministerstwa funkcjonować będzie Krajowa Rada ds. Zwalczania Dyskryminacji, która zastąpi dotychczasową jednostkę, która odpowiadała za jawną promocję postaw homoseksualnych i ideologii gender. Nosiła ona nazwę Krajowej Rady ds. Zwalczania Dyskryminacji i Promocji Praw Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transwestytów i Transseksualistów. W opisie działalności nowego urzędu pominięto środowiska LGBT i promocję ich postaw. Może to oznaczać, że środowiska homoseksualne nie będą podmiotem w polityce Jaira Bolsonaro i jego rządu.

 

Co ciekawe w dokumencie opisującym zadania nowego urzędu wymieniono rodziny, kobiety, dzieci, młodzież, a także osoby czarnoskóre, mniejszości społeczne oraz rodowitych Indian. Zabrakło w tym miejscu środowisk homoseksualnych. Jair Bolsonaro w jednym ze swoim wystąpień powiedział, że jest przeciwny wspieraniu „ideologii opartej na płci” ponieważ stanowi ona zagrożenie dla wartości chrześcijańskich.

 

Przeciwko decyzji Jaira Bolsonaro protestują organizacje LGBT, które uznały działania prezydenta za „dyskryminację”. Sprzeciwiają się również nominacji dla Damares Alves, która objęła tekę ministra w rządzie Bolsonaro. Alves od wielu lat podkreśla, że jest przeciwna aborcji i prowadzi „walkę” o wprowadzenie pełnego prawa do życia. Nowa minister krytykowała również feminizm. „To tak, jakby w Brazylii trwała wojna między mężczyznami i kobietami. Coś takiego nie istnieje” – mówiła.

 

 

Źródło: medianarodowe.com, independent.co.uk

WMa


DATA: 2019-01-04 00:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zapomnieli tylko dodać że nie chodzi o kościół katolicki tylko protestancki
11 miesięcy temu / pkp
 
A nie lepiej zamiast zmieniac nazw zlikwidowac owe ministerstwa i ciala?
11 miesięcy temu / N
 
No patrzcie Państwo, kolejny protestant, który robi coś dobrze (Orban, Trump). A "prawdziwi" chrześcijanie mają tylko czerwonego Franka, a w Polsce czerwonych Jarka i Mateusza oraz episkopat.
11 miesięcy temu / dfl
 
To przykre, ale ten ewangelikalny protestant jest mi ideowo bliższy od całej rzeszy liberalnych polityków "katolickich". Smutnych czasów dożyliśmy...
11 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.