DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

BRAWO Ordo Iuris! „Nergal” stanął przed sądem. Powodem znieważenie wizerunku Chrystusa

BRAWO Ordo Iuris! „Nergal” stanął przed sądem. Powodem znieważenie wizerunku Chrystusa
FOT.ZUMA Contract Photographer/FORUM

W Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe rozpoczął się proces Adama D. ps. „Nergal”. Muzyk jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Zarzut dotyczy nagrania z 2018 r., na którym Adam D. w obsceniczny sposób znieważył wizerunek Jezusa. Film pojawił się na prowadzonym przez niego profilu na portalu społecznościowym. Pełnomocnikiem zawiadamiającego o czynie zabronionym posła Dominika Tarczyńskiego jest adw. dr Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Muzyk zamieścił w Internecie kontrowersyjne nagranie pod pozorem złożenia życzeń z okazji Dnia Kobiet. „Nergal” w wulgarny sposób znieważył w nim obiekt czci religijnej (wizerunek ukrzyżowanego Jezusa). Stanowi to obrazę uczuć religijnych wyznawców religii chrześcijańskich. Adamowi D. grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: Ordo Iuris

TK


DATA: 2020-07-01 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Myślę, że wypowiedzi wielu z was ujawnia część prawdy na ile wy bronicie waszej wiary, a Bóg jest dla was żywy i prawdziwy. Wiemy, że każdego nas czeka śmierć. Kto ma odrobinę rozumu zadał sobie kiedyś raz te pytania: w jakim stanie będę po śmierci, czy w ogóle będę czy nie będę? Dla tych, w którzy są ochrzczeni, a wiara się jeszcze odrobinę tli informacja, po śmierci zostanie utrwalony nasz duchowy stan w jakim umarliśmy. Nie będzie możliwości poprawy, nabycia tzw. Monet dobra przed Bogiem. Wszystko zależy od jednego. Czy Jezus Chrystus się do nas przyzna czy nie. Kiedyś usłyszałem takie porównanie gdy przeciętny Kowalski idzie do pałacu prezydenta, i mówi fo portiera "ja znam prezydent" chce się z nim spotkać" nikt go nie dopuści. Ale gdy prezydent powie portierowi "tak znam go to mój stary przyjaciel" wtedy dojdzie do spotkania. Co mówi Jezus? "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja". Myślę, że to forum już jest dla nas sprawdzianem, a Jezus
2 miesiące temu / Michał
 
Stary testament mówi: "8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą," Wynika z tego, że wizerunek Chrystusa był nielegalny. Sąd oddala pozew, koniec rozprawy.
2 miesiące temu / eRbis
 
To jakieś nieporozumienie. W 21 wieku obraża uczuc rel. Świat naprawdę schodzi na psy
2 miesiące temu / Gruchotnik
 
Ten człowiek jest opętany satanista! Powinien dostać 15lat więzienia. Jakby zrobił tak w kraju muzułmańskim to już nigdy więcej nie ujrzał by światła dziennego! Chory człowiek! Jak można obrażać znieważyć krzyż! Krzyż to rzecz święta! Precz z toba satanisto!
2 miesiące temu / Zocha
 
Lukasz, jeśli nie jesteś w Kościele, to nie powołuj się na Biblię, brakuje ci argumentów, to nie zabieraj głosu.
2 miesiące temu / jaco
 
Nergal to ten satanista co się piekła wystraszył w Rosji? To chyba marzy mu się powrót tam
2 miesiące temu / Olala
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.