DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Brak zrozumienia i złe intencje. Prof. Legutko odpowiada adwersarzom w sprawie pedofilii

Brak zrozumienia i złe intencje. Prof. Legutko odpowiada adwersarzom w sprawie pedofilii
Adam Chelstowski / FORUM

Profesor Ryszard Legurko (PiS) na antenie RMF FM odniósł się do krytyki, jaka spadła na niego za słowa o pedofilii i pederastii. Naukowiec zauważył, że podstawą do przeprowadzonego ataku na niego były słowa wyrwane z kontekstu i niewłaściwie zinterpretowane. Cała wypowiedź stanowiła bowiem jasną, niebudzącą kontrowersji diagnozę.

 

„Ponad 80 proc. nadużyć seksualnych dotyczy chłopców w wieku od 12 do 17 lat, to przepraszam  bardzo – co to za pedofilia? To nie żadna pedofilia, to pederastia po prostu” – te słowa prof. Legutki stały się elementem walki politycznej i burzy medialnej. Wyrażenie to, jak zaznaczył gość Roberta Mazurka, zostało wyrwane z szerszego kontekstu i wykorzystane do uderzenia w jego autora. 

 

– Była to 15-minutowa rozmowa, w której tematem przewodnim było zaostrzenie kar, mówiłem o surowości prawa, o ściganiu tego typu nadużyć seksualnych. Zarzucałem i instytucjom państwowym, zarzucałem środowisku, krytykowałem Kościół za to. Także, kto tego nie zrozumiał, no to jest mi bardzo przykro. Być może niektórzy nie zrozumieli, ale podejrzewam, że większość tych, którzy najbardziej się wściekali, szukała okazji, żeby mi przyłożyć – powiedział.

 

Na sugestie, że jego wypowiedzią dotknięte poczuły się ofiary pedofilów, profesor odparł, że „widocznie nie słuchali mojej wypowiedzi, moich słów i całej argumentacji, której użyłem”. –

Jeszcze raz powtarzam, to że ktoś nie rozumie – jest mi bardzo przykro. Starałem się mówić w miarę jasno i myślę, że to było czytelne – dodał.

 

Prof. Legutko podkreślił, że nie wie, co wywołuje opór w tej wypowiedzi. – Można się spierać na tematy definicyjne. Sens mojej wypowiedzi był absolutnie jednoznaczny. Jeżeli mówicie, że moja definicja pederastii, czy moje rozumienie pedofilii jest błędne, no to pokażcie mi, na czym mój błąd polega. Jeżeli w moim oku jest jakieś ździebełko, to ci, którzy rzucili się na mnie – zwłaszcza politycy opozycji, to jakaś gigantyczna stodoła. Co oni tam wygadywali, nie wiem, czy pan słyszał? – wskazał. I dodał, że za wypowiedź przepraszać nie zamierza, bo też nie ma za co.

 

O sprawie pisaliśmy w tekście: 

Lewicowe media i dziennikarze manipulują słowami prof. Legutki i nie dostrzegają sedna problemu

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-05-17 11:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marksistowska lewicowa UE Spinellego ma za zadanie nie dostrzegać sedna problemu, rozpowszechniać wśród Europejczyków homoseksualizm, gender, ułatwiać pedofilię, aborcję, eutanazje, pozbyć się narodów i ich własnych tradycji, wyhodować posłusznych bezwolnych nieświadomych swej tożsamości niewolników w systemie totalitarnym, zlikwidować jednostkę i jej prawa ludzkie. UE niszczy Boga i wprowadza kult szatana. PO już dawno osiągnęli poziom żądany przez Brukselę. Upór PiS i ZP przy pozostaniu w UE, a nawet postulat wpisania do konstytucji przynależności do NWO jest przerażający. Pan Legutko nie rozumie w jakim świecie żyje albo zgrywa niekumatego. W żadnym wypadku nie powinien reprezentować Polaków w UE.
8 miesięcy temu / ależ
 
Pis to polityczni oszuści...ich polityka oglupiania prostych ludzi w sprawie bandyckiej żydowskiej hucpy 447, to klasyczne "gotowania żab"....Sekielski spadł im z nieba
8 miesięcy temu / observer
 
Dziwię się że Pan profesor sie dziwi....I próbuje się tłumaczyć!!! To wrodzona naiwność żeby zakładać że adwersarzom zależy na dochodzeniu prawdy a nie- PO prostu -waleniu pałą
8 miesięcy temu / Darius
 
Byłoby CIEKAWIEJ i rozsądniej zapytać Pana Prof. Legutko na temat jego NIEFORMALNYCH SPOTKAŃ i ROZMÓW z Izraelem w temacie ROSZCZEŃ ŻYDOWSKICH. Panu Profesorowi dedytkuję polską rymowankę : Siała baba mak NIE WIEDZIAŁA JAK A DZIAD WIEDZIAŁ NIE POWIEDZIAŁ A TO BYŁO TAK ! Jak widzimy coś zostało powiedziane, niezrozumiane, przekręcone ....i zaczyna się MIELENIE JĘZYKIEM ku uciesze autorów CHAOSU. Kto wie może może całośc przeistoczy się w DEBATĘ NARODOWĄ co naprawdę powiedział PROFESOR europoseł Legutko. A może to sposób na kampanię wyborczą.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Prędzej w polu urosną kartofle i buraki, niż do rozumu dorosną w złych intencjach lewaki. Panie profesorze, im nie pomogą wykłady, ani ostrzeganie, tam zadziała tylko egzorcyzmowanie! Króluj nam Chryste!
9 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Byłoby CIEKAWIEJ i rozsądniej zapytać Pana Prof. Legutko na temat jego NIEFORMALNYCH SPOTKAŃ i ROZMÓW z Izraelem w temacie ROSZCZEŃ ŻYDOWSKICH. Panu Profesorowi dedytkuję polską rymowankę : Siała baba mak NIE WIEDZIAŁA JAK A DZIAD WIEDZIAŁ NIE POWIEDZIAŁ A TO BYŁO TAK ! Jak widzimy coś zostało powiedziane, niezrozumiane, przekręcone ....i zaczyna się MIELENIE JĘZYKIEM ku uciesze autorów CHAOSU. Kto wie może może całośc przeistoczy się w DEBATĘ NARODOWĄ co naprawdę powiedział PROFESOR europoseł Legutko. A może to sposób na kampanię wyborczą do PE ?
9 miesięcy temu / iskierka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.