DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Brak zgody wokół Rzecznika Praw Dziecka. Sejm nie wybrał następcy Marka Michalaka

Brak zgody wokół Rzecznika Praw Dziecka. Sejm nie wybrał następcy Marka Michalaka
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Krystian Maj/FORUM

Agnieszka Maria Dudzińska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka nie uzyskała wymaganej większości sejmowej do objęcia tej funkcji. Przeciwko jej kandydaturze głosowali m.in. posłowie… partii rządzącej.

 

Po tym jak w środę sejmowe komisje pozytywnie zarekomendowały kandydaturę Agnieszki Marii Dudzińskiej na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka wydawało się, że ostateczne głosowanie w niższej izbie polskiego parlamentu jest tylko formalnością. Polityka rządzi się jednak swoimi prawami.

 

W czwartkowym głosowaniu udział wzięło 398 posłów, co oznacza, że wymagana większość wynosiła 200 głosów.  Za objęciem przez Dudzińską stanowiska Rzecznika Praw Dziecka głosowało 194 posłów, przeciw było 192, 12 wstrzymało się od głosu, a 62 nie wzięło udziału w głosowaniu. Co ciekawe przeciwko tej kandydaturze głosowało 4 posłów Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Wynik głosowania oznacza, że procedura wyboru nowego Rzecznika Praw Dziecka zostanie przeprowadzona ponownie. Do tego czasu funkcję tę będzie pełnił obecny RPD – Marek Michalak piastujący to stanowisko nieprzerwanie od 2008 roku.

 

Źródło: sejm.gov.pl

TK

 

ZOBACZ TEŻ:

Po co komu Rzecznik Praw Dziecka?

 


DATA: 2018-10-04 11:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tzw. rzecznicy plus ich dwory to są fajniunie posady. Polskim państwem teoretycznym zarządza armia 800.000 urzędników (!!!!). Większość z nich jest zbędna, ale "Dobra zmiana" o tym nie wie.
ponad 1 rok temu / Padalec
 
może być i tak, że ten (ta) nowy RPD był za rodziną, a więc i dzieckiem, a był tylko jeden kandydat, to lepiej było dla aPaS-u pozostawić starego, tak pięknie walczącego z rodzinami i ich dziećmi;
ponad 1 rok temu / JARO
 
Bo niby jak wybrać rzecznika, kiedy dzieci nie mają żadnych konkretnych Praw, tylko . . . decyzje wciąż jeszcze niewiszących sędziów! Jakich praw rzecznikiem ma być ta kukiełka?! HOMO LGTB czy Katolickiej Rodziny?! Przy dzisiejszym stanie prawa i jego praktykowania (talmudyzm), to może być tylko rzecznik terroru poprawności politycznej, ale kto właściwie nam tą POPRAWNOŚĆ OKREŚLA i NARZUCA?! Przecież nie jakiś tak wielbiciel kotów czy historyk z pianką zamiast mózgu, tam musi stać duuużooo więcej CZEGOŚ . . . Przestańmy być dziećmi we mgle, czas na realny OPÓR!!!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Musi zostać wybrany prawdziwy uzurptor, ciemieżyciel rodzin, moralny bandyta który będzie gwałcił prawa dzieci ale przede wszystkim będzie walczył z rodzicami. Rodzina to dla socjalistów największe zagrożenie, dlatego zawsze ją zwlaczali i będą to robic nadal. Dlatego czekamy na radykała którego zaproponuje nam Propaganda i Socjalizm.
ponad 1 rok temu / Monika
 
Co za ludzie tam siedzą!
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.