DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2018 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Brak krzyża, tęczowe barwy - szaty liturgiczne z Polski na Spotkaniu Rodzin w Irlandii!

Brak krzyża, tęczowe barwy - szaty liturgiczne z Polski na Spotkaniu Rodzin w Irlandii!
źródło: KAI

„Podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie papież Franciszek będzie nosił szaty liturgiczne z Polski”, informuje Katolicka Agencja Informacyjna. Niestety wygląd szat wywołuje wiele kontrowersji, o czym świadczą dobitne komentarze polskich kapłanów i publicystów.

 

„Na ornatach, które założą także biskupi koncelebrujący z papieżem Mszę św. w dublińskim Phoenix Park 26 sierpnia, znajduje się celtycki symbol w postaci potrójnej spirali, spotykanej na staroirlandzkich manuskryptach”, podaje KAI.

 

„To są szaty liturgiczne do sprawowania Najświętszej Ofiary? A gdzie Krzyż lub symbole Jezusa Chrystusa? Na dodatek te kolory…”, zauważył w dramatycznym wpisie na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W podobnym tonie wypowiadali się również inni użytkownicy portali społecznościowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: KAI, Twitter

TK

 

ZOBACZ TEŻ:

Kim jest o. Martin SJ?


DATA: 2018-08-19 14:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

bez ściemy to nigdy niebyły katolickie ORNATY SKRZYPCOWE -to były d początku posoborowe peleryny
1 dzień temu / Trydent
 
Może to kostiumy do STAR TREKA?
8 dni temu / lol
 
przecież tam są 3 szóstki
15 dni temu / czytaj
 
Katolicka teologia (jej część nazwana liturgiką) wyraźnie precyzuje zasady szat liturgicznych - w tym kolory. Tylko DWA RAZY W ROKU można używac koloru różowego: w III Niedziele Adwentu oraz IV Niedziele Wielkiego Postu. Nie ma tez mowy o kolorach zwanych "pastelowymi". I KONIEC.
17 dni temu / Hanys
 
Tęczowa kolorystyka i symbolika może być używana do strojów na tęczowe parady a nie na ornatach.Przecież nie nosi się na tych paradach krzyża więc czemu miało być odwrotnie - tęcza w kościele? Lewacy wszystko przywłaszczają-nic już nam nie zostawią..
21 dni temu / ja
 
Najlepszą odpowiedzią będzie bojkot: żadnej szaty od tego producenta nie powinien zamówić już żaden polski klient.
21 dni temu / Josif
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.