DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Bp Joseph Strickland wzywa Joe Bidena do skruchy i nawrócenia

Bp Joseph Strickland wzywa Joe Bidena do skruchy i nawrócenia
Joe Biden fot. flickr.com

Bp Joseph Strickland wezwał Joe Bidena do skruchy i nawróćenia. Chodzi o jego odejście od nauki katolickiej w sprawie aborcji. oraz małżeństwa Sprawa jest istotna zarówno dla jego osobistego zbawienia jak i dobra amerykańskiego narodu, podkreślił bp Strickland.

 

Bp Joseph Strickland jest ordynariuszem diecezji Tyler w Teksasie. Na swoim twitterowym profilu hierarcha odniósł się do postawy Joe Bidena w sprawie aborcji. Biden, choć określa się mianem katolika i przystępuje do Komunii świętej, jest zwolennikiem utrzymania legalności mordowania dzieci nienarodzonych - oraz opłacania tej zbrodni z amerykańskiego budżetu. Bp Strickland przypomniał mu, że jego stanowisko jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. To samo dotyczy kwestii małżeństwa - Biden popiera homoseksualne związki.

 

„Jako biskup proszę pana Bidena o okazanie skruchy za to, że odszedł od nauczania Kościoła w sprawie aborcji i małżeństwa, ze względu na jego własne zbawienie oraz dobro naszego narodu. [Biden] aspiruje do najwyższego urzędu w naszym kraju i musi kierować się prawdą, którą objawił nam Bóg. Modlę się, by odnalazł Prawdę” - napisał hierarcha.

 

Wcześniej przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych, arcybiskup Los Angeles Jose Gomez, pogratulował Joe Bidenowi wyboru na prezydenta USA. Spotkało się to z szeroką krytyką w związku z poglądami Bidena. Później abp Gomez wyjaśnił jednak, że gratulacje były czysto kurtuazyjne; podkreślił też, że postawa Bidena w sprawie aborcji jest niezgodna z nauczaniem Kościoła i stwarza dla katolików w USA wielkie wyzwanie, Biden, formalnie katolik, wywołuje bowiem wielkie zamieszanie popierając legalność zabijania dzieci nienarodzonych.

 

O katolickości Bidena dyskutuje się w Kościele w USA od wielu miesięcy. W ubiegłym roku ks. Robert Morey, proboszcz parafii św. Antoniego w diecezji Charleston w Karolinie Południowej, odmówił politykowi Komunii świętej, właśnie w związku z jego postawą wobec aborcji.

 

Kapłan postąpił zgodnie z nauczaniem Kościoła; w 2004 roku Kongregacja Nauki Wiary pod kierunkiem kard. Josepha Ratzingera wydała dokument, w którym wyraźnie wskazała, że szafarz Komunii świętej ma obowiązek odmówić Eucharystii politykowi, który angażuje się na rzecz legalnej aborcji.

 

Niestety, część amerykańskich biskupów odcięła się od zachowania księdza Moreya; przykładowo kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, powiedział, że on Komunii świętej Bidenowi by udzielił.

 

Źródła: Twitter, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-11-20 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrym przykładem nikt nie nawrócił człowieka niechlujnego w schludnego - sie sprawdzi?
9 dni temu / MR
 
@Jak: Trump nie określa siebie jako katolik, jest protestantem. Nie sieje takiego zgorszenia, jak osoba, która deklaruje się jako katolik i jednocześnie odrzuca katolickie nauczanie.
10 dni temu / M.
 
A ktoś nawoływał by Trump się nawrócił i nie cudzołożył?
10 dni temu / Jak
 
Antychryst zapewne też ogłosi się katolikiem.
10 dni temu / aaa
 
pfffffff... hahaha, no cóż, te jego "warunki", są jakby to powiedzieć - nie do przyjęcia XD
10 dni temu / Dawid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.