DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Bp Joseph Strickland apeluje: Sprzeciwiajcie się przymusowi szczepień na Covid-19

Bp Joseph Strickland apeluje: Sprzeciwiajcie się przymusowi szczepień na Covid-19
fot. printscreen

Bp Joseph Strickland z amerykańskiej diecezji Tyler w Teksasie kolejny raz krytykuje szczepionki na Covid-19 wyprodukowane dzięki wykorzystaniu linii komórkowych pozyskanych z tkanek zamordowanych dzieci nienarodzonych. Hierarcha zwraca też uwagę na inne poważne wątpliwości związane ze szczepionkami.

 

Bp Joseph Strickland od wielu miesięcy wypowiada się bardzo krytycznie na temat tych szczepionek na Covid-19, które wyprodukowane są w oparciu o linie komórkowe pozyskane z tkanek dzieci zamordowanych w aborcjach w latach 60. XX wieku. Niestety, obecnie większość sprzedawanych w USA czy Europie szczepionek ma mniej lub bardziej odległy związek z aborcją. Hierarcha poświęcił temu problemowi swój cotygodniowy program wideo, The Bishop Strickland Show. Jak ocenił, omawiane szczepionki na Covid-19 są niemoralne; przypomniał przy tym, że są obecnie opracowywane również w pełni etyczne szczepionki.

 

Jego słowa są o tyle ciekawe, że niedawno o sprawie wypowiedziała się Stolica Apostolska, zgadzając się na to - choć z licznymi zastrzeżeniami - by w sytuacji braku alternatywy katolicy wykorzystywali takie szczepionki. O stanowisku Watykanu mówił w programie Na Straży PCh24 TV Paweł Chmielewski. Później stanowisko zajęła także Konferencja Episkopatu Polski, zgadzając się z oceną zaprezentowaną przez Stolicę Apostolską. Słowa bp. Stricklanda nie są przy tym w żaden sposób sprzeczne ze stanowiskiem Watykanu, które wprawdzie dopuszcza użycie feralnych szczepionek, ale wyraźnie podkreśla niemoralność ich wytworzenia.

 

Według bp. Stricklanda szczepionki na Covid-19 rodzą jednak jeszcze więcej poważnych wątpliwości. Główny problem dotyczy ewentualnego przymusu ich przyjęcia.

 

- Zachęcam wszystkich do opierania się przymusowemu przyjmowaniu tych szczepionek - powiedział biskup w programie. - Musimy spojrzeć na wszystkie strony tej sprawy i podjąć świadomą decyzję bazując na dobrych informacjach - dodał, wskazując też na konieczność kierowania się nauczaniem Kościoła katolickiego. Jak dodał, może być tak, że z powodu szczepionek na Covid-19 Kościół - który sprzeciwia się przymusowi szczepień - będzie prześladowany.

 

Według bp. Stricklanda trzeba to z pokorą przyjąć i robić to, co robić trzeba. Nawet jeżeli mówienie prawdy miałoby doprowadzić do prześladowań, nie można się wahać. - Trzeba sprzeciwiać się wszelkiemu ograniczaniu wolności religii i wolności życia w zgodzie z naszą wiarą - powiedział.

 

Słowa bp. Stricklanda współbrzmią ze świadectwem, jakie w 1170 roku złożył angielski męczennik, święty abp Tomasz Becket, sprzeciwiając się próbom króla Henryka II ingerowania w życie Kościoła katolickiego w ówczesnej Anglii. 29 grudnia, gdy przypadała rocznica męczeństwa świętego, amerykański prezydent Donald Trump ogłosił dzień św. Tomasza Becketa i wezwał wszystkich Amerykanów do upamiętniania jego ofiary. Prezydent określił przy tym wolność religijną jako najważniejszy element amerykańskiego systemu politycznego i wezwał do jej zdecydowanej obrony w oparciu o przykład katolickiego męczennika.

 

Źródła: Lifesitenews.com, PCh24.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-12-31 10:45
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ave Maria! Dziękuję za ten cenny głos Biskupa, jednak oczekuję i modlę się o to, aby wybrzmiał głos Pasterzy w sprawie przymuszania grzywnami rodziców do szczepienia swoich dzieci, komórki abortowanych dzieci oraz toksyczne trucizny znajdują się również w szczepionkach podawanych niemowlętom i dzieciom wg kalendarza szczepień, nie wszyscy mają tego świadomość.
20 dni temu / ewcia
 
@trooper- dokładnie!! To jest sedno wypowiedzi biskupa- Wolność wyboru a nie uleganie ideologiom szczepień,pseudoekologii czy zboczeń lgbt
20 dni temu / Ironia
 
Czy ktoś mógłby powiedzieć i podać jakieś rzetelne źródło, czy szczepionki zakupione przez rząd i przeznaczone do aplikowania Polakom, są tymi, które zostały wyprodukowane z wykorzystaniem linii komórkowych z tkanek dzieci nienarodzonych czy nie? Bo codziennie czytam co innego: raz że tak, zostały wyprodukowane w taki sposób, innym razem że nie ma co się obawiać, bo to szczepionki w pełni syntetyczne. I nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznego stwierdzenia, tak albo nie.
20 dni temu / aaaa
 
Uni?ać tych szemranych szczepionek ognia!!!
20 dni temu / Jan
 
Nie sprzeciwiajcie się przymusowi szczepień. Sprzeciwiajcie się każdemu przymusowi.
21 dni temu / trooper
 
A komisja KEP nie potrafi tak precyzyjnie nazywać rzeczy po imieniu. Nie pierwszy raz zresztą...
21 dni temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.