DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Bp Ignacy Dec apeluje, aby czas trwania pandemii wypełnić modlitwą do Boga

Bp Ignacy Dec apeluje, aby czas trwania pandemii wypełnić modlitwą do Boga
Bp Ignacy Dec. FOT.:Katolicka tvRodzina/YouTube

Winniśmy ten szczególny czas wypełnić modlitwą i błaganiem Boga, by pozwolił przezwyciężyć epidemię – mówił bp Ignacy Dec w słowie skierowanym do wiernych.

 

Na stronie interentowej Diecezji Świdnickiej zamieszczono film, na którym bp Ignacy Dec kieruje swoje słowa do wiernych diecezji i całego Kościoła w Polsce. Hierarcha podkreśla, że w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa powinniśmy pamiętać o żywej obecności Pana Jezusa w Kościele. Dodaje, że ten szczególny czas powinniśmy wypełnić gorącą modlitwą do Pana Boga, który ma moc uzdrawiania.

 

– Nie wolno nam zwątpić w obecność Jezusa, który jest obecny w Kościele i ma tę samą moc co kiedyś, gdy uzdrawiał i wskrzeszał ludzi. Zachowujmy się jak ludzie wierzący, dlatego w naszych domach, w rodzinach pomnóżmy modlitwę. Przez naszych pasterzy zostaliśmy wezwani, by o 20.30 codziennie łączyć się w modlitwie różańcowej. Jesteśmy wezwani, by o tej porze łączyć się duchowo z Jasną Górą. Winniśmy ten szczególny czas wypełnić modlitwą i błaganiem Boga, by pozwolił przezwyciężyć epidemię – mówił ordynariusz diecezji świdnickiej.

 

Biskup podkreślił, że nieustannie znajdujemy się rękach Bożej Opatrzności. – Chcemy obudzić w sobie wiarę i nadzieję. Wiarę w to, że Pan Bóg jest naszym Ojcem i nas miłuje i nigdy o nas nie zapomina i nigdy nas nie odrzuca w swojej miłości. Trzeba w nas obudzić to przeświadczenie, że skoro jesteśmy przez Boga powołani do życia to także jesteśmy przez Niego kochani i znajdujemy się w rękach Jego Opatrzności. Dlatego to doświadczenie, które jest teraz naszym udziałem powinno nas do Pana Boga przybliżać i uświadamiać, że nie jesteśmy sami – podkreśla hierarcha.

 

 

Źródło: KAI, diecezja.swidnica.pl

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-23 22:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba nam więcej takich kapłanów, prawdziwych świadków naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym trudnym czasie, gdy hierarchowie wielu krajów zaprzestają odprawiania Mszy Świętych taki głos umacnia nas katolików do jeszcze większego przylgnięcia do Naszego Boga, w którym jest nasze uzdrowienie i siła. W moim małym mieście na płd.-wsch. Polski mamy też takiego wspaniałego Proboszcza, który przyciąga ludzi do Boga, zachęca do przychodzenia do kościoła, do trwania na modlitwie. Nikomu nie przychodzi do głowy, by Pana Jezusa przyjąć na rękę. W ostatnią niedzielę nasz wspaniały Proboszcz z Parafii Miłosierdzia Bożego w Z. o godz. 14.30 wszedł na dach wieżowca, by błogosławić nasze miasto i okolice Najświętszym Sakramentem, zaczynając od szpitala i zapowiedział, ze będzie to robił co niedzielę przed koronką do Miłosierdzia Bożego. Jestem pełna podziwu i wdzięczności za taką postawę i modlę się o by Pan Bóg wynagrodził mu za to, co dla nas robi. Chwała Panu!
8 dni temu / Ewa
 
Podstawa modlitwy powinno być błaga nie Boga za grzechy aborcji eutanazji pijaństwo narkomania wyzysku morderstw a potem prośbą o powstrzymanie epidemii a tak to prosimy o powstrzymanie by można było dalej to robić. Pozdrawiam in Christo
9 dni temu / Eleazar
 
@ena, tu chodzi o monopol i kase.
9 dni temu / Teodor...
 
@ena - uśmiałam się. Dzięki.
9 dni temu / wiejska baba
 
Biskup podkreślił, że nieustannie znajdujemy się rękach Bożej Opatrzności.Owa prawda przekazywana teraz z wysokości katedry, była do niedawna oczywistością dla każdej niepiśmiennej wiejskiej baby. I każdego niepiśmiennego wiejskiego chłopa.
9 dni temu / ena
 
ateusza apostola 24:29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.
9 dni temu / Teodor...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.