DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Bonus dla zaszczepionych na Covid-19. Dostaną dokument pomocny na rynku pracy

Bonus dla zaszczepionych na Covid-19. Dostaną dokument pomocny na rynku pracy
Fot. Pixabay

Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, akcja masowego szczepienia Polaków na Covid-19 ma się rozpocząć w lutym lub w marcu. W tym celu powstanie Centralny Rejestr Szczepień przeciwko koronawirusowi, zbierający dane o terminie i ważności szczepienia, oraz generujący certyfikat mogący okazać się potrzebny na rynku pracy.

Akcja masowego szczepienia Polaków rozpocznie się w lutym lub marcu. Wcześniej zaszczepieni zostaną lekarze, ale prawdopodobnie także pielęgniarki, ratownicy medyczni i farmaceuci. Rząd zakupił 45 mln dawek preparatu, a szczepienia będą darmowe i dobrowolne.

 

Jednak jak wynika z informacji przekazanych przez Ministra Zdrowia, rządzący oczekują wyszczepialności na poziomie 70-80 proc. społeczeństwa. Obecnie trwają prace nad zachętami do poddania się szczepieniom większości Polaków.

 

Reporterzy RMF FM dotarli do szczegółów logistycznych programu. Powstanie Centralny Rejestr Szczepień, który będzie centralną bazą zaszczepionych. Po zarejestrowaniu pozwoli kierować chętnych do konkretnych punktów na szczepienie i pilnować, kto jaką szczepionką i kiedy był szczepiony. To istotne, bo chodzi też o pilnowanie, by osoby szczepione przyjęły po trzech tygodniach drugą dawkę.

 

I trzecia rozważana funkcja celowości powstania bazy - rejestr pozwoli wygenerować dokument, który będzie potwierdzeniem, że dana osoba została zaszczepiona. To może być ważny dokument na rynku pracy, a więc i zachęta do szczepienia.

 

Źródło: rmf24.pl
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-12-04 08:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dokładnie o tym mówi od dawna poseł G. Braun. To będzie segregacja, apartheid - na początek...
1 miesiąc temu / jac
 
Emerytom nie potrzebny swistek papieru nie idziemy do pracy więc i do szczepienia nie idziemy
1 miesiąc temu / ztula
 
W jaki sposób brak szczepionki ma utrudnić sytuację na rynku pracy i na jakiej zasadzie ma to działać?
1 miesiąc temu / trooper
 
Szczepić się mogą nawet ci co chorowali na covida- PO co??? Skąd ten Bożek szczepień skoro szczepionka przeciw grypie nie zapobiegała zachorowaniu tylko zmniejszała o objawy??
1 miesiąc temu / Lustro
 
Pomyślmy, co dla nas szykują, skoro są tacy pewni swego. Czyżby wycofanie gotówki miało nastąpić niebawem ? Wtedy mamy wybór : głód, bo nic nie kupisz ani nie sprzedasz albo przewlekłe zaburzenie odporności skutkujące chorobą autoimmunologiczną lub nowotworową. Zachodzę w um z Podgornym Kolą , jak ten spektakularnie szybki sukces przemysłu farmaceutycznego i medialnego, ochroni nas, skoro przechorowanie zarazy nie chroni. A może przez następne 3 lata będziemy się doszczepiać co 21 dni, to jakieś 52 szczepionki. Kto ma tyle zdrowia, żeby te rządowe pełne troski działania przetrwać ?..
1 miesiąc temu / Kefas
 
"To może być ważny dokument na rynku pracy, a więc i zachęta do szczepienia." Tak wygląda dobrowolność. Brawo.
1 miesiąc temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.