DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Bluźnierstwo nieopodal Montpellier. Zniszczony krzyż i pogańskie napisy „Moc czarownicy”

Bluźnierstwo nieopodal Montpellier. Zniszczony krzyż i pogańskie napisy „Moc czarownicy”
fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Do niesłychanego aktu wandalizmu i bluźnierstwa doszło na północ od Montpellier na francuskim wybrzeżu śródziemnomorskim. Nieznani sprawcy podpiłowali i przewrócili ważący blisko tonę 10-metrowy krzyż, ustawiony na szczycie góry Saint Loup na wysokości prawie 700 metrów.

 

Jak wynika z informacji podawanych przez francuskie media, do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z 10 na 11 maja, ale miejscowe władze ujawniły informacje o zdarzeniu dopiero kilka dni później – 15 maja. Według wstępnych ustaleń tamtejszej żandarmerii, wandale prawdopodobnie nie używali piły, ale posłużyli się świdrem, którym obalili wielką metalową konstrukcję krzyża, widocznego z pobliskiego Montpellier.

 

Na pozostałym w ziemi elemencie krzyża pozostawili po sobie napisy nawiązujące m.in. do okultyzmu i pogaństwa. „Szczyt świecki”, „Heretycy” oraz „Witch power” (moc czarownicy – przyp. red.) co może wskazywać na odwoływanie się do symboliki pogańskiej.

 

„Było to znaczące miejsce dla mieszkańców miasta i departamentu Hérault [którego Montpellier jest stolicą – przyp. red.], gdyż krzyż był widoczny ze wszystkich stron” – powiedział rektor katedry św. Pawła w tym mieście ks. Michel Plagniol. Dodał, że „wiele osób chodziło na górę na spacery, aby podziwiać stamtąd całą dolinę”.

 

Zniszczony obecnie krzyż już wcześniej padł ofiarą aktu wandalizmu w 1989, ale wówczas go nie przewrócono. Dochodzenie w tej sprawie trwa, ale zarówno władze, jak i mieszkańcy zapewniają, że krzyż ponownie stanie na swym pierwotnym miejscu. Symbol chrześcijaństwa ustawiono w tym miejscu już w 1911 roku, zastępując nim wcześniejszy, mniejszy krzyż drewniany. Warto dodać, że krzyż jest symbolem regionu Langwedocji, nie znajduje się Montpellier.

 

Ten akt barbarzyństwa wpisuje się w całą serię podobnych ataków antychrześcijańskich, a zwłaszcza antykatolickich, które od kilku lat przetaczają się przez Europę, głównie Zachodnią, chociaż coraz częściej zdarzają się także w Polsce. Francja w tej niechlubnej statystyce zajmuje pierwsze miejsce. Według danych rządowych od trzech lat codziennie są tam profanowane średnio trzy kościoły, ale przedmiotem działań wandali padają tam również cmentarze, pomniki i szkoły katolickie.

 

 

Źródło: KAI
WMa

 


DATA: 2020-05-16 23:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

cyt"w dobrobycie, w poczuciu materialnego bezpieczeństwa, czasem próżniaczym życiem, leniwi, gnuśni, bierni i obojętni" .. pomyśl o im to
19 dni temu / do jazz
 
A KTO DAŁ EUROPEJCZYKOM GWARANCJĘ ŻE CAŁY KONTYNENT ZAWSZE BĘDZIE KATOLICKI ? A przynajmniej chrześcijański ? Nie chcą to nie będzie. Kościół Katolicki pomimo prześladowań, rośnie, rozwija się, wiernych systematyczne przybywa. W Europie jest odwrotnie, bo żyjący w dobrobycie, w poczuciu materialnego bezpieczeństwa, czasem próżniaczym życiem, leniwi, gnuśni, bierni i obojętni Europejczycy NIE WALCZĄ O SWOJĄ WIARĘ. Wobec głęboko wierzących wyznawców Allaha, nie wahających się poświęcić nawet życia w "krzewieniu" swojej wiary, czy aktywnych, energicznych ateistów z niezliczonych organizacji lewicowych, katolicy wydają się bezradni albo pasywni. Muszę się uderzyć w pierś nie jestem lepszy. Czyli jeszcze jedna diagnoza, żadnych pomysłów. Mam jeden. Gdyby tak zorganizować akcje wykupu nieruchomości, kościołów w Europie przeznaczonych do wyburzenia. a potem jedna diecezja opiekuje się taką świątynią, albo dwie diecezje. Są w Polsce diecezję liczące kilka milionów wiernych
20 dni temu / Jazzz
 
Zdziwieni ? Więcej trzeba było wpuścić "nachodźców" z Afryki to zamiast krzyża wisiałby wszędzie księżyc z gwiazdą 5cio ramienną i byłaby nie Francja, ale kolejna republika islamu. I tak wypełnia się na naszych oczach proroctwo o islamskiej Europie niestety. I co z tym zrobimy, drodzy chrześcijanie i katolicy ? Jest tylko 1no wyjście. Różaniec w dłoń i wór pokutny. Innej drogi nie ma.
21 dni temu / papuga.Niepokal
 
New Age zrobiło swoje. Najpierw był wysyp z pozoru niegroźnej ezoteryki która jest nieodłączną częścią tego prądu a w miarę pogrążania się w tym kończy się na satanizmie.
21 dni temu / pr
 
Polska to stan umysłu
21 dni temu / @@@
 
To prawda, że najgorszym zwierzęciem na świecie jest człowiek. Które zwierzę byłoby zdolne do takiej podłości.
21 dni temu / Syk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.