DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Bluźnierstwa i cyberseks. We Wrocławiu wystawiono nowoczesną wersję „Chłopów”

Bluźnierstwa i cyberseks. We Wrocławiu wystawiono nowoczesną wersję „Chłopów”
fot. pixabay
#TEATR    #SZTUKA    #KULTURA    #CHŁOPI    #WROCŁAW    #STUDENCI    #SPEKTAKL    #GOLIZNA    #GOLIZNA W TEATRZE

„Obsceniczne sceny w rytmie Bogurodzicy, wulgaryzmy określające życie seksualne i aktorzy z przyczepionymi na rzepy sztucznymi genitaliami. W taki sposób studenci (Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu – red.) pod kierownictwem Sebastiana Majewskiego postanowili zinterpretować Chłopów Władysława Reymonta”, informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Jak podkreśla dziennik „sztuka” wystawiona przez studentów AST jest prymitywna, wulgarna i powierzchowna. „Spektakl jest niczym innym jak festiwalem kpiny i pogardy dla religijności, wiejskich obyczajów, pracy fizycznej i seksualności człowieka”, zaznaczono.

 

„Gazeta Polska Codziennie” przypomina, że noblowskie dzieło Reymonta to obraz ze wszech miar głęboki i pod wieloma względami proroczy ukazujący z jednej strony siłę, a z drugiej miernotę społeczeństwa, co od ponad stu lat podkreślają literaturoznawcy i ludzie świata kultury.

 

Jak tę wybitną książkę zinterpretowali studenci Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu pod kierownictwem Sebastiana Majewskiego? „Jagna uprawia na scenie cyberseks, a ksiądz chodzi w kasku ze swastyką, obok której widnieje symbol Polski Walczącej”, relacjonuje „GPC”.

 

„Sztuka” jest ponadto przesiąknięta golizną, „ideologicznym bełkotem” i walką o pseudo-wolność, której głównym postulatem jest „prawo do orgazmu”.

 

„Jedna z aktorek mówi do Antka Boryny, że ten może być kolorowy, jeśli tylko chce. W finale słyszymy jakiś rodzaj autorskiego podsumowania dzieła Reymonta. Słyszymy o wstydzie wsi, która tkwi w nas wszystkich i przeszkadza w odnajdywaniu się na Zachodzie”, wskazuje dziennik.

 

Cóż można powiedzieć? Rośnie nam „wspaniałe” pokolenie „nowoczesnych” artystów…

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

TK


DATA: 2019-11-20 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poczekałem tydzień, a obiecanej przez ciebie odpowiedzi nie ma. Wnioskuję że nie masz nic do dodania, czyli moja opinia o tej hucpie była słuszna.
12 dni temu / @Artur
 
To nie ja oceniłem że protestanci są heretykami, tylko Kościół Katolicki. Zresztą, ta prawda wychodzi na jaw podczas dyskusji z protestantami, gdy głoszą tezy sprzeczne z Biblią. Swoją drogą to ciekawe że jest kilka tysięcy denominacji protestanckich i każda uważa że inne się mylą, czyli są heretyckie - to ja nie mogę ich uważać za heretyckie? A miłość bliźniego polega m.in. na upominaniu go by się nawrócił na prawdziwą wiarę, dzięki czemu mógł dostąpić nieba. Zanim więc zacytujesz Biblię zastanów się czy rozumiesz co cytujesz.
20 dni temu / @Dobrze
 
@ @Dobrze A kim ty jesteś, by oceniać, kto jest heretykiem, a kto nim nie jest. ,,Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski?. Mt 5, 38-48
20 dni temu / @ Dobrze
 
Mk3,33-35 "Odpowiedział im: ?Któż jest moją matką i którzy są braćmi?? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: ?Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką?". Czyli spudłowałeś, bo heretycy nie są braćmi katolików i Pana Jezusa, gdyż chociażby głosząc fałsz i dokonując rozłamów od Kościoła Chrystusowego nie pełnili i nie pełnią woli Bożej.
20 dni temu / @Dobrze
 
OK, nie ma sensu dyskutować po próżnicy. Wstrzymajmy dyskusję aż potwierdzisz moją interpretację opisanego faktu z tej hucpy, albo jej zaprzeczysz podając swoją interpretację - byle sensowną. Nota bene, poruszyliśmy tylko jeden fakt - ksiądz ze swastyką. Ciekawi mnie twoje wyjaśnienie dla innych faktów bądź opinii z artykułu: obsceniczne sceny w rytmie Bogurodzicy, wulgaryzmy, cyberseks, prawo do orgazmu, możliwość bycia kolorowym jeśli się tylko chce, wstyd w odnajdywaniu się na Zachodzie.
20 dni temu / @Artur
 
,,Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" Mt 7,3
20 dni temu / @@ Dobrze
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.