DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Bluźnierstwa i cyberseks. We Wrocławiu wystawiono nowoczesną wersję „Chłopów”

Bluźnierstwa i cyberseks. We Wrocławiu wystawiono nowoczesną wersję „Chłopów”
fot. pixabay
#TEATR    #SZTUKA    #KULTURA    #CHŁOPI    #WROCŁAW    #STUDENCI    #SPEKTAKL    #GOLIZNA    #GOLIZNA W TEATRZE

„Obsceniczne sceny w rytmie Bogurodzicy, wulgaryzmy określające życie seksualne i aktorzy z przyczepionymi na rzepy sztucznymi genitaliami. W taki sposób studenci (Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu – red.) pod kierownictwem Sebastiana Majewskiego postanowili zinterpretować Chłopów Władysława Reymonta”, informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Jak podkreśla dziennik „sztuka” wystawiona przez studentów AST jest prymitywna, wulgarna i powierzchowna. „Spektakl jest niczym innym jak festiwalem kpiny i pogardy dla religijności, wiejskich obyczajów, pracy fizycznej i seksualności człowieka”, zaznaczono.

 

„Gazeta Polska Codziennie” przypomina, że noblowskie dzieło Reymonta to obraz ze wszech miar głęboki i pod wieloma względami proroczy ukazujący z jednej strony siłę, a z drugiej miernotę społeczeństwa, co od ponad stu lat podkreślają literaturoznawcy i ludzie świata kultury.

 

Jak tę wybitną książkę zinterpretowali studenci Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu pod kierownictwem Sebastiana Majewskiego? „Jagna uprawia na scenie cyberseks, a ksiądz chodzi w kasku ze swastyką, obok której widnieje symbol Polski Walczącej”, relacjonuje „GPC”.

 

„Sztuka” jest ponadto przesiąknięta golizną, „ideologicznym bełkotem” i walką o pseudo-wolność, której głównym postulatem jest „prawo do orgazmu”.

 

„Jedna z aktorek mówi do Antka Boryny, że ten może być kolorowy, jeśli tylko chce. W finale słyszymy jakiś rodzaj autorskiego podsumowania dzieła Reymonta. Słyszymy o wstydzie wsi, która tkwi w nas wszystkich i przeszkadza w odnajdywaniu się na Zachodzie”, wskazuje dziennik.

 

Cóż można powiedzieć? Rośnie nam „wspaniałe” pokolenie „nowoczesnych” artystów…

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

TK


DATA: 2019-11-20 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poczekałem tydzień, a obiecanej przez ciebie odpowiedzi nie ma. Wnioskuję że nie masz nic do dodania, czyli moja opinia o tej hucpie była słuszna.
8 miesięcy temu / @Artur
 
To nie ja oceniłem że protestanci są heretykami, tylko Kościół Katolicki. Zresztą, ta prawda wychodzi na jaw podczas dyskusji z protestantami, gdy głoszą tezy sprzeczne z Biblią. Swoją drogą to ciekawe że jest kilka tysięcy denominacji protestanckich i każda uważa że inne się mylą, czyli są heretyckie - to ja nie mogę ich uważać za heretyckie? A miłość bliźniego polega m.in. na upominaniu go by się nawrócił na prawdziwą wiarę, dzięki czemu mógł dostąpić nieba. Zanim więc zacytujesz Biblię zastanów się czy rozumiesz co cytujesz.
8 miesięcy temu / @Dobrze
 
@ @Dobrze A kim ty jesteś, by oceniać, kto jest heretykiem, a kto nim nie jest. ,,Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski?. Mt 5, 38-48
8 miesięcy temu / @ Dobrze
 
Mk3,33-35 "Odpowiedział im: ?Któż jest moją matką i którzy są braćmi?? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: ?Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką?". Czyli spudłowałeś, bo heretycy nie są braćmi katolików i Pana Jezusa, gdyż chociażby głosząc fałsz i dokonując rozłamów od Kościoła Chrystusowego nie pełnili i nie pełnią woli Bożej.
8 miesięcy temu / @Dobrze
 
OK, nie ma sensu dyskutować po próżnicy. Wstrzymajmy dyskusję aż potwierdzisz moją interpretację opisanego faktu z tej hucpy, albo jej zaprzeczysz podając swoją interpretację - byle sensowną. Nota bene, poruszyliśmy tylko jeden fakt - ksiądz ze swastyką. Ciekawi mnie twoje wyjaśnienie dla innych faktów bądź opinii z artykułu: obsceniczne sceny w rytmie Bogurodzicy, wulgaryzmy, cyberseks, prawo do orgazmu, możliwość bycia kolorowym jeśli się tylko chce, wstyd w odnajdywaniu się na Zachodzie.
8 miesięcy temu / @Artur
 
,,Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" Mt 7,3
8 miesięcy temu / @@ Dobrze
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.