DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Blisko połowa wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy oddali ważny głos, poparła „tęczowego” kandydata

Blisko połowa wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy oddali ważny głos, poparła „tęczowego” kandydata
Fot. A. Hulimka / Forum

Konfederacja już 28 czerwca zapowiedziała, że oficjalnie nie poprze żadnego z polityków walczących w II turze wyborów prezydenckich. Mimo tego zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski zabiegali o wyborców, którzy poparli Krzysztofa Bosaka. Ostateczne decyzje elektoratu narodowca mogą szokować.


Z badań sondażowych exit poll wykonanych przez IPSOS dla TVP, TVN-u i Polsatu wynika, że aż 48,5 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy 12 lipca oddali ważny głos, poparło polityka, który jako prezydent Warszawy objął swoim patronatem homoseksualną paradę równości oraz sam wziął w niej udział. Nie wiadomo, czy zdecydowali się na taki krok, gdyż uwierzyli w umizgi Rafała Trzaskowskiego pod adresem Konfederacji, popierają „tęczową” agendę czy też strategicznie liczyli na sabotowanie działań rządu PiS (np. programów socjalnych) przez opozycyjnego prezydenta.


Na prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowało 51,5 proc. wyborców, który 28 czerwca zdecydowali się poprzeć narodowca. Nie wiadomo, jak wielu wyborców Krzysztofa Bosaka nie wzięło udziału w II turze lub oddało głos nieważny.


Przed II turą wyborów niektórzy politycy Konfederacji pośrednio sugerowali, że osobiście zagłosują na Andrzeja Dudę. Mimo tego formacja przez cały okres po 28 czerwca w sposób jednoznaczny odcinała się zarówno od urzędującego Prezydenta RP jak i od prezydenta Warszawy. Niemal równy podział oddającego ważny głos 12 lipca elektoratu Krzysztofa Bosaka między polityków walczących w II turze pokazuje, że ugrupowanie prawidłowo odczytało preferencje swoich wyborców. Nie wiadomo jednak czy swoista obojętność wobec groźby zwycięstwa skrajnie lewicowego Rafała Trzaskowskiego nie będzie w przyszłości stanowić rysy na wizerunku partii dotąd przedstawiającej się jako jedyna siła walcząca w Polsce z neomarksistowską rewolucją kulturalną.

 

Sam Krzysztof Bosak nie chciał ujawnić na kogo oddał głos. - Mimo, że jest już po wyborach, to byłoby poczytane za jakąś bliskość, a jest mi równie daleko do obu – podkreślił. Jak zaznaczył, Konfederacja nie poparła żadnego z kandydatów w drugiej turze. - Uważamy, że w drugiej turze nie było dobrego kandydata. Wielu z nas głosowało na mniejsze zło, niektórzy oddali głos nieważny, ale to nieistotne wobec podstawowego faktu, że miliony Polaków nie miały dobrego kandydata - dodał.

 

Źródło: TVP Info
MWł

 

 


DATA: 2020-07-13 07:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

konfederacja to ściema a oPOzycja to motłoch. Tak w skrócie.
3 miesiące temu / qwerty
 
Zastanawiam sie czasem kim tak naprawde jest p.Bosak i o co mu chodzi? Zrobil na mnie wrazenie czlowieka butnego jakby to od niego i jego parti zalezal wybor obecnego Prezydenta.
3 miesiące temu / HB
 
Autor "MWł" nie zauważył, że za rządów PiS-u parady LGBT obejmują cały kraj, a ich roszczenia się wzmagają. Jest zasada "nasz gej jest OK", podobnie jak "nasz komuch to dobry komuch". Wyborcy Konfederacji głosujący na Trzaskowskiego to protest przeciw rzekomo prawicowej orientacji PiS-u, przejmowaniu kolejnych instytucji państwa przez korporację jednej partii. Wprawdzie PiS nic nie zrobił w postulowanej przez PCh sprawie ograniczania dostępności aborcji, ale co tam, PiS-owi pełna władza po prostu "się należy", tak jak "się należały" premie pieniężne w rządzie Beaty Szydło.
3 miesiące temu / Hanka
 
Plucie na Konfederację przez PiS i PO pokazuje jak bardzo te czerwone socjalistyczne organizacje o charakterze przestępczym boją się Patriotów i Ludzi Wolnych. Jak czytam trolowane komenty pisiorowe i pełowe to śmieję się do rozpuku. Ale WAS boli to,że wreszcie prawdziwa Prawica przebija się po latach polityki przemilczania i odwracania kota ogonem. My WOLNI POLACY ciągle rośniemy w siłę i kiedyś WAS rozliczymy za zdradę interesów Polski, celowe zadłużanie i pauperyzowanie społeczeństwa w interesie USraela i Mumii Europejskiej. Rośnie też świadomość młodego pokolenia. Więc plujcie i ujadajcie wypisując głupoty i dyrdymały, bo tylko w Konfederacji jest nadzieja na lepsze życie Polaków i suwerenność Polski i WY to dobrze czujecie, że nas już się nie da zamieść pod dywan.
3 miesiące temu / Q1
 
Zachowanie Konfederacji i jej wyborców, a także byłego kandydata w II turze wyborów prezydenckich i zagłosowanie przez nich w blisko połowie na lewicowego 6-barwnego kandydata, który w swym działaniu nie przestrzega konstytucyjnych praw rodziców, wydaje pieniądze na szkolenie ideologicznych chuliganów, sprawia, że już nie biorę pod uwagę ani ja ani moi znajomi możliwości zagłosowania na to ugrupowanie. Poza tym niech lidera nie zjada pycha.
3 miesiące temu / Stanisława
 
I nazywają siebie patriotami.
3 miesiące temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.