DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Black Lives Matter wspiera aborcję, homoseksualizm i program antyrodzinny

Black Lives Matter wspiera aborcję, homoseksualizm i program antyrodzinny
fot. FORUM

Black Lives Matter jest przedstawiany przez politycznie poprawne media jako organizacja zajmująca się sprawiedliwością społeczną, której celem jest promowanie praw Afroamerykanów i walka z „systemowym rasizmem” jakiego podobno doświadczają. Nie mówi się natomiast, że ten lewacki ruch promuje aborcję, homoseksualizm, gender i zwalczanie tradycyjnej rodziny. Pod płaszczykiem walki z rasizmem dąży do przeprowadzenia rewolucji, której celem jest stworzenie nowego społeczeństwa, dalekiego od korzeni cywilizacji chrześcijańskiej.

 

W internetowym manifeście zatytułowanym „W co wierzymy” organizatorki Black Lives Matter, Patrisse Khan-Cullors, Alicia Garza i Opal Tometi twierdzą, że oni i ich zwolennicy „kłócą się z wizją rodziny narzuconej przez Zachód”. Deklarują, że „uwolnili się od „heteronormatywnego myślenia” i domagają się „sprawiedliwości reprodukcyjnej”.

 

„Zrywamy z zachodnim wymogiem nuklearnej struktury rodziny, wspierając siebie nawzajem jako rozszerzone rodziny i wioski, które kolektywnie troszczą się o siebie, a zwłaszcza o dzieci, tak, by matki, rodzice i dzieci czuły się komfortowo” - napisały.

 

Kierownictwo ruchu Black Lives Matter jednoznacznie deklaruje, że „rozwija wspólnotę afirmującą queer”. „Kiedy się spotykamy, robimy to z zamiarem uwolnienia się od uścisku ciasnego myślenia heteronormatywnego, a raczej przekonania, że ​​wszyscy na świecie są heteroseksualni ” - czytamy w manifeście.

 

„Zasługujemy na to i domagamy się sprawiedliwości reprodukcyjnej [uwaga: to znaczy aborcji – przyp.red.], która daje nam autonomię w stosunku do naszego ciała i tożsamości, a jednocześnie zapewnia, że ​​nasze dzieci i nasze rodziny są wspierane, bezpieczne i są w stanie się rozwijać ”- deklarują aktywiści „antyrasistowscy”.

 

Mimo obecnych postaw, założyciele Black Lives Matter wychowali się w tradycyjnych rodzinach. Patrisse Khan-Cullors (36 lat) jest aktywistką LGBT, która opuściła dom swoich żonatych rodziców w wieku 16 lat, po poinformowaniu ich o swoim homoseksualiźmie. 39-letnia Alicia Garza również dorastała w domu z obojgiem rodziców i jest teraz „mężatką” białej kobiety, która identyfikuje się jako „mężczyzna transpłciowy”. Garza również uważa się za aktywistkę LGBT. 35-letnia Opal Tometi dorastała z dwoma braćmi w Arizonie wspólnie z matką i ojcem z Nigerii.

 

W wywiadzie dla MSNBC w 2015 r. Khan-Cullors podkreśliła „queerową tożsamość” założycieli Black Lives Matter. Khan-Cullors tłumaczyła, że „od samego początku” ważne było, aby ruch zajmował się nie tylko „zabójstwami młodych czarnych chłopców”, ale „życiem wszystkimi czarnych”, w tym osób transpłciowych. Jej zdaniem w przeszłości przywódcy ruchu na rzecz praw Afroamerykanów „nie byli reprezentatywni dla wszystkich czarnoskórych, bo walczono tylko o ścisły interes czarnych mężczyzn, chrześcijańskich i heteroseksualnych” .

 

Black Lives Matter został oskarżony przez niektórych ekspertów o wykorzystywanie morderstwa George'a Floyda do celów politycznych.

 

Ryan Bomberger, czarnoskóry działacz pro-life, powiedział, że koncentrowanie się Black Lives Matter na ideologii LGBT jest jednym z wielu powodów, dla których nigdy nie dołączy on do tego ruchu.

„Silnie promują homoseksualizm i osoby transpłciowe”, napisał Bomberger 5 czerwca dla konserwatywnej strony „Townhall”, dodając, że „nie akceptuje pomieszania ról”.

 

Podkreślił, że ruch Black Lives Matter „całkowicie ignoruje ojcostwo”, choć, jak napisał, „każda miejscowość, w której znajdują się rodziny bez ojców, doświadcza wyższej przestępczości, większego zażywania narkotyków, częstszej aborcji, częstszego porzucania nauki przez dzieci i w konsekwencji dużego ubóstwa”.

 

Bomberger zauważył też, że autorzy manifestu Black Lives Matter w ogóle nie troszczą się o życie czarnoskórych nienarodoznych dzieci.


„Dzieci zabite w aborcjach nie żyją i nie będą się rozmnażać. Grupy BLM ogłosiły w lutym 2015 r swoją solidarność z organizacjami sprawiedliwości reprodukcyjnej. Nie można zwalczać przemocy, jednocześnie ją wspierając ”- zadeklarował działacz.

 

Black Lives Matter została zainicjowana przez Khan-Cullors i Garzę w 2013 roku. Uniewinniono wówczas latynoskiego George’a Zimmermana, oskarżonego o zabójstwo 17-letniego czarnego chłopca Trayvona Martina.

 

W ostatnim czasie nazwa ruchu Black Lives Matter stała się synonimem protestów, które ogarnęły Stany Zjednoczone i wiele innych krajów zachodnich wskutek publikacji w sieci nagrania obrazującego śmierć przestępcy George’a Floyda, przygniecionego kolanem do ziemi przez białego policjanta.

 

Franciszek L. Ćwik

Czytaj także:
DATA: 2020-06-15 16:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zarządzający kryzysem.
4 miesiące temu / for
 
@Poprawny inacze Zrozum, że inteligencja nie zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od genów. Są jeszcze inne czynniki, które mają równie znaczący wpływ, a nawet większy. Zauważ, że problem ten występuje u rodzimych Murzynów. Emigranci rasy czarnej z Afryki natomiast mają zazwyczaj IQ nieco powyżej średniej niż to co w USA. Z takich środowisk pochodził Barack Obama. To co piszesz to jest ujęcie statystyczne, a żadnego człowieka nie należy oceniać według ujęcia statystycznego swojej grupy. Poza tym zauważ, że Murzyn z USA ma statystycznie wyższe IQ niż Murzyn z Afryki, a z genetycznego punktu widzenia są podobni. Ponadto w latach 50 XX wieku nie chciano wpuszczać Murzynów do państwowych liceów mimo, że zdali egzaminy wstępne z taką ilością punktów, że normalnie byliby przyjęci. Problem jest znacznie bardziej złożony.
4 miesiące temu / trooper
 
@poprawny inacze miło że wiedzę czerpiesz z internetu a nie studiowania źródeł :
4 miesiące temu / Czytelnik
 
Mam wrażenie jakby czarni zaczęli zazdrościć żydom czystek, które przeżyli.
4 miesiące temu / ocochodzi
 
@Czytelnik - Prezentujesz stanowisko, że jak fakty nie pasują Ci do Twojej teorii, to tym gorzej dla faktów. To przykre, bo pewnie intencje masz dobre, ale "rzeczywistość skrzeczy". Pokolenia liczy się od narodzin w jednej do narodzin w następnej generacji. Na świecie to średnio 20-24 lata, a u Murzynów - także amerykańskich - z natury rzeczy jest to bliskie tego dolnego oszacowania! Poza tym polecam celne uwagi prof. Jamesa Watsona, współodkrywcy DNA, na temat inteligencji Murzynów i perspektyw Czarnej Afryki. Został bezpardonowo zaatakowany za rzekomy "naukowy rasizm", ale nikt ! nie mógł zarzucić mu kłamstwa lub błędu naukowego! I jeszcze jedno - dlaczego analogicznych problemów nie ma z Chińczykami czy Koreańczykami? Też wyszli ze skrajnej biedy i niejednokrotnie z niewolnictwa. A dziś przodują w świecie i są wszędzie pożądanymi pracownikami. Wyjaśnia to, łatwa do wygooglowania, mapka globalnego rozkładu IQ! Rozwinąłbym temat, ale za mało tu miejsca.
4 miesiące temu / poprawny inacze
 
@poprawny inacze no to ciekawe bo aktualnie 1 pokolenie to 40 lat, więc raczej to 7 pokoleń nie było. Moja prababcia urodziła się w 1880, to nie jest 7 pokoleń wstecz. I wiesz co, jakby zbadali człowieka 150 lat temu też by mieli niższe IQ, teraz ten iloraz się zwiększa, ponad to już dawno udowodniono że to nie jest dobra i miarodajna skala inteligencji, bardziej pomaga badać rozwój do 15 roku życia. Pod żadnym pozorem później. Po prostu mają braki w edukacji, bo długo nie mieli do niej dostępu, pieniędzy nie mieli, więc jak mieli sobie radzić? Do pracy płatnej nikt ich nie chciał.
4 miesiące temu / Czytelnik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.