DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Biskupi Austrii po koronawirusie apelują o otwarcie granic dla imigrantów

Biskupi Austrii po koronawirusie apelują o otwarcie granic dla imigrantów
FOT.REUTERS/Stefano Rellandini/FORUM

Konferencja Episkopatu Austrii, jako pierwsza w Europie, wydała wspólne oświadczenie biskupów po lockdownie spowodowanym epidemią Covid-19. Hierarchowie namawiają Austriaków do przyjmowania większej liczby imigrantów, bronią zamykania kościołów w czasie kryzsysu i sprzeciwiają się eutanazji.

 

Biskupi z Austrii opublikowali list pasterski na Zesłanie Ducha Świętego. Apelują w nim o budowę „duchowo odnowionej normalności”. Upominają się o troskę o ludzi zubożałych wskutek epidemii koronawirusa. Krytykują przy tym „wirusa nacjonalizmu”, który, twierdzą, każe poszczególnym państwom zamykać granice na uchodźców. Wzywają rząd Austrii do przyjmowania większej liczby imigrantów.

 

Ponadto biskupi wzywają do walki ze zmianą klimatu; upominają się wreszcie o ochronę życia, protestując przeciwko pomysłom wprowadzania w Austrii eutanazji.

 

Biskupi stanęli też w obronie ostrego ograniczania liturgii w casie koronawirusa, przekonując, że wprowadzone środki były konieczne. Przeprosili jedynie za wywołanie w społeczeństwie wrażenia, jakoby Kościół nie troszczył się o wspólne dobro, a jedynie o własne struktury.

 

Obecnie w Austrii w kościele może gromadzić się jedna osoba na 10m2. To oznacza ostrzejsze restrykcje niż w szkołach czy restauracjach, gdzie konieczny jest tylko metr odstępu od drugiej osoby.

 

Źródło: Kath.net

 

Pach


DATA: 2020-05-30 10:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czym oni się upalają od rana?! Nie dziwota, że chrześcijaństwo w krajach niemiecko-języcznych i postfaszystowskich praktycznie umarło. Toż to herezje.
4 miesiące temu / POMIESZANIE
 
Byłem w tym roku w Austrii. W kościele w małej miejscowości, w którym jeszcze 3 lata temu była Msza św. w niedzielę o 10, pozostało już tylko tzw. nabożeństwo Słowa z rozdzielaniem Komunii Św., prowadzone przez świeckiego. Rozmawiałem z nim. Mówił, że nie ma księży, ciężkie czasy. Inne parafie w podobnej sytuacji, tylko w niektórych jest ksiądz. Wszystko sprawiało jakieś smutne wrażenie. A przecież to jest /był?/ kraj katolicki. Nie kopiujmy tego, co u nich doprowadziło do takiej sytuacji.
4 miesiące temu / Tomasz Bartosi
 
Na gwałt?!
4 miesiące temu / PI Grembowicz
 
Na kolejne kradzieże, pobicia, gwałty bezbronnych i słabszych, młodszych/starszych?! Zgroza!
4 miesiące temu / PI Grembowicz
 
Schonborn, czyli zwolennik uznania "objawień" w Medjugorie tylko ze względu na rzekome owoce duszpasterskie - jakby trzeba było pojechać do chorwackiej wsi żeby spłynęły na człowieka łaski, które daje Bóg poprzez Kościół, na całym świecie - zwolennik rozmów o dopuszczeniu kobiet do święceń diakonatu, na nawet dalsza dyskusja nad prezbiteratem, a nawet pomysły "duszpasterskiego" błogosławieństwa dla par homoseksualnych. Gdzie ten Człowiek ma wiarę i głowę.
4 miesiące temu / Piotr
 
O, są przeciw eutanazji. To mnie mile zaskoczyli. Sądziłam, że po takich progresiastach nie można się już spodziewać niczego dobrego.
4 miesiące temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.