DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Biskup z Charleston: Konieczne jest aby papież odpowiedział na zarzuty abp. Vigano

Biskup z Charleston: Konieczne jest aby papież odpowiedział na zarzuty abp. Vigano
Fot. You Tube / Diocese of Charleston

Konieczne jest, aby Ojciec Święty odpowiedział na zarzuty postawione przez arcybiskupa Vigano. Prosimy o zachęcanie Ojca Świętego ażeby bezpośrednio odniósł się do tych zarzutów. To w najlepszym interesie wszystkich. Brak wiedzy i niepewność przyczyniają się do zamieszania w dzisiejszych czasach – napisał do nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych biskup Robert E. Guglielmone z Karoliny Południowej.

 

List datowany na ostatni dzień sierpnia opublikował portal z diecezji Charleston, The Catholic Miscellany. Autor w mocnych, jednoznacznych słowach zwrócił się do francuskiego arcybiskupa Christophe Pierre, który pełni godność nuncjusza apostolskiego w USA.

 

„Nasz Kościół znajduje się w kryzysie i jako przywódca katolickich wiernych w stanie Karolina Południowa, piszę z naciskiem, aby wyrazić uczucia moje własne oraz tych, którzy są pod moją opieką. Czujemy się zdradzeni, rozgniewani i wprowadzeni w błąd. Trzeba pilnie działać. Dysponuję kilkoma rekomendacjami, które wspierają stanowisko kardynała Daniela N. di Nardo, przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. Konieczne jest, aby Stolica Apostolska przejęła przywódczą rolę w badaniu przyczyn, dla których arcybiskup Theodore McCarrick piął się wzwyż, pomimo doniesień o jego wcześniejszych niewłaściwych zachowaniach w sferze seksualnej, a także układów finansowych w trakcie wcześniejszych zadań diecezjalnych. Jest absolutnie konieczne, aby każdy z nas wiedział, jak i dlaczego tak się stało. Działanie musi nastąpić natychmiast i publicznie” – napisał hierarcha.

 

W dalszej części listu czytamy o poparciu idei śledztwa Stolicy Apostolskiej oraz ogólnokrajowej komisji świeckiej dla wyjaśnienia zarzutów, jakie wyszły spod pióra arcybiskupa Carla Marii Vigano. „Te ostatnie raporty wywołały wiele różnych wersji na temat tego, co rzeczywiście się wydarzyło i konieczne jest, aby Ojciec Święty odpowiedział na zarzuty postawione przez Arcybiskupa. Prosimy o zachęcanie Ojca Świętego ażeby bezpośrednio odniósł się do tych zarzutów. To w najlepszym interesie wszystkich. Brak wiedzy i niepewność przyczyniają się do zamieszania w dzisiejszych czasach. Nasz Kościół jest wezwany, by być światłem latarni pośród ciemności” – przypomniał hierarcha.

 

„Ten czas skandalu wymaga szczególnie silnego i odważnego przywództwa. Modlę się, aby wszyscy biskupi zobowiązali się otworzyć nowy rozdział przejrzystości i działania. Musimy poświęcić się dziełu uzdrawiania wszystkich, których wiara została podważona i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zapobiec takim zbrodniom w przyszłości. Wiedz, że wspieram wszystkie Twoje wysiłki, aby pomóc naszemu Kościołowi tutaj, w Stanach Zjednoczonych” – zakończył swój apel biskup Charleston, Robert E. Guglielmone.

 

 

Źródło: themiscellany.org

RoM

 

 

 

 

 Zobacz także:

 

Listy arcybiskupa Vigano

 

Listy arcybiskupa Vigano


DATA: 2019-04-03 13:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To skandali walka z wiara katolicka.
ponad 1 rok temu / Karo
 
Kościół Katolicki, Kościół wojujący z piekłem i z herezjami, Kościół nawracający pogan, heretyków i schizmatyków, przestał istnieć wraz ze śmiercią papieża Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, jednak walka z piekłem nie ustała i trwać będzie do końca świata. Ap 12:17 "I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa." http://tradycja2012.blogspot.com/
ponad 1 rok temu / katolik
 
Homozboczeńcy konsekrowani ZNIEWAŻAJĄ...HAŃBIĄ...i BEZCZESZCZĄ MISTYCZNE CIAŁO CHRYSTUSA...kiedy w końcu hierarchia z papieżem na czele sobie UŚWIADOMI że kryjąc homowynaturzeńców wyrządzają WIELKĄ KRZYWDĘ wszystkim katolikom a szczególne Panu Jezusowi...są tzw grzechy cudze za które każdy z nas odpowie przed Bogiem...milczenie... jest jednym z nich...no i są przestępstwa tzw współudział i zatajenie prawdy karane one są przez świeckie prawo...To w Sądzie powinni być sądzeni zwyrodnialcy i po wyriku powinni siedzieć w więzieniu...a NIE BEZKARNIE odprawiać Mszę Świętą a w przypadku McCarricka cieszyć się splendorem i przywilejami u papieża Franciszka...SKANDAL to mało powiedziane...w moim umiłowanym Kościele gloryfikuje się zboczenia samego antychrysta..
ponad 1 rok temu / Megi
 
Stanowisko ks. Profesora to klasyczny syndrom OBLĘŻONEJ TWIERDZY. Do tej pory katolicy nie mają odpowiedzi na proste pytanie, kto jest odpowiedzialny za awanse księży sodomitów w Watykanie, że przypomnę niejakiego Charamsę, byłego drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej przy Kongregacji Nauki Wiary w Rzymie w latach 2011?2015. To samo pytanie dotyczy również - a może szczególnie - osoby kard. McCarricka, który dziwnie szybko awansował w hierarchii kościelnej, mimo iż o jego ekscesach seksualnych z klerykami było wiadomo wszem i wobec. Pytanie jak najbardziej zasadne, związane z FAKTAMI a nie wyimaginowanym atakiem na KK.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Odważni Biskupi wspierają Bp. Vigano a wierni wspierają odważnych Biskupów K.K.i czują się dotknięci słowami Ks.Bortkiewicza w R.M. We wczorajszym wystąpieniu Ks. Bortkiewicza w R.M. mówiono o Ataku na Kościół i Księży nie wspominając co tak naprawdę jest powodem KRYTYKI. Nie wypowiedziano słowów >LOBBY HOMOSEKSUALNE Pan Bóg potrafi na BŁOGOSŁAWIONEJ WINIE UCZYNIĆ DOBRO
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Papież Franciszek, wszczynając śledztwo dotyczące przewinień hierarchii kościelnej w sprawach homoseksualizmu, prowadziłby je przeciwko sobie. Przecież to on promował McCarricka i innych homoseksualnych biskupów, łącznie z prałatami Kurii Rzymskiej. Płonne nadzieje, daremne żądania.
ponad 1 rok temu / TZ.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.