DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Biskup Tobin: Legalizacja związków partnerskich jest niedopuszczalna

Biskup Tobin: Legalizacja związków partnerskich jest niedopuszczalna
Fot. You Tube / Roman Catholic Diocese of Providence

Stanowisko papieża wyraźnie przeczy temu, co od dawna naucza Kościół na temat związków osób tej samej płci – napisał w środę Thomas Tobin, biskup amerykańskiej diecezji Providence.

 

 

W krótkim komunikacie opublikowanym na stronie diecezji hierarcha esencjonalnie wyłożył naukę Kościoła na temat homoseksualizmu. Kontekstem jego wystąpienia były medialne doniesienia o wypowiedziach Franciszka, interpretowanych jako poparcie dla legalizacji związków pomiędzy osobami tej samej płci.

 

„Wyraźne poparcie Ojca Świętego dla uznawania związków partnerskich par jednopłciowych wymaga wyjaśnienia. Oświadczenie Papieża wyraźnie przeczy temu, co od dawna naucza Kościół na ten temat” – napisał amerykański biskup. 

 

„Kościół nie może wspierać akceptacji obiektywnie niemoralnych związków. Osoby odczuwające pociąg do tej samej płci są ukochanymi dziećmi Boga i ich osobiste prawa człowieka oraz prawa obywatelskie muszą być uznane i chronione przez prawo” – czytamy w oświadczeniu. 

 

„Jednak legalizacja ich związków partnerskich, które próbują udawać święte małżeństwo, jest niedopuszczalna” – zaznaczył biskup Thomas Tobin.

 

 

Źródło: www.dioceseofprovidence.org

RoM

 

 


DATA: 2020-10-22 07:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Właśnie to brak precyzji w wypowiedzi! między żyć z sobą a współżyć- różnica
1 miesiąc temu / danutagidian130
 
Katolik grzeszyć nie powinien, a jak to robi, to powinien się spowiadać.Katolik może TOLEROWAĆ prawo które zezwala na rzeczy sprzeczne z zasadami katolicyzmu ale sam tych rzeczy robić nie powinien. Pod warunkiem oczywiście, że nie dzieje się nikomu krzywda. Gdyby przyjąć wykładnię bp Tobina to należałoby zakazać: niechodzenia na Mszę Św. do kościoła w niedzielę i święta, jedzenia mięsa w piątek, cudzołożenia, życia w konkubinacie, rozwodów, ateizmu, innych religii. Jednakże te rzeczy są legalne. I do związków partnerskich tj. homoseksualnych i heteroseksualnych konkubinatów katolik powinien mieć taki sam stosunek jak do rzeczy wyżej wymienionych. Z kolei gdyby prawo NAKAZYWAŁO robić grzech np. składanie ofiar bożkom w starożytnym Rzymie wówczas katolik takiego prawa nie powinien przestrzegać. Oprócz katolików w państwie żyją też niekatolicy i oni też mają prawo żyć po swojemu. Bogu co Boskie, cesarzowi co cesarskie czytanie z ostatniej niedzieli.
1 miesiąc temu / trooper
 
A co z poparciem kandydata, który popiera aborcję W USA? Tutaj nie ma Kardynał tak jednoznacznych poglądów. To były przełożony generalny Redeptorystow. Jakieś różne i dziwne standarty oceny moralnej. [od redakcji: zbieżność nazwisk. To nie ten Tobin :) ]
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Brawo biskup Tobin ?????????????????????????????????????
1 miesiąc temu / Prawdolub
 
Ale wy wszyscy macie świadomość że związki partnerskie są też heteroseksualne?
1 miesiąc temu / Anonimm
 
Poczytaj sobie więcej o tym co pisał Akwinata: o relacjach między nauką, a wiarą i rozumieniem Pisma chociażby. Wtedy zdziwisz się jakie Akwinata miałby współcześnie zdanie na ten temat, a na pewno zanim wydałby osąd, dogłębnie poznałby ten temat z punktu widzenia nauki i wiary
1 miesiąc temu / @Izydor Oracz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.