DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Biskup Thomas Olmsted: sakramentalne małżeństwo stoi na drodze ideologii gender

Biskup Thomas Olmsted: sakramentalne małżeństwo stoi na drodze ideologii gender
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Amerykański biskup Thomas Olmsted określił ideologię gender jako zradykalizowaną formę rewolucji seksualnej, która spowodowała plagę nieszczęścia na nieznaną dotąd skalę. Hierarcha przeciwstawił jej sakramentalne małżeństwo, którego obrona jest – jak podkreślił – obowiązkiem każdego katolika.

 

 

Ordynariusz diecezji Phoenix w Arizonie wezwał wiernych do stawienia skutecznego oporu nadużyciom czasów współczesnych i obrony ludzkiej godności. W swoim przemówieniu na krajowym spotkaniu katolickich liderów mówił o potrzebie bronienia prawdy.

 

Biskup Olmsted jako centrum współczesnego kryzysu moralnego wskazał niezrozumienie znaczenia ludzkiego ciała. Kluczowym jest prezentowanie dzisiejszemu społeczeństwu nauczania Kościoła w tej kwestii. Hierarcha stwierdził, że klęska, jaką papież Paweł VI przewidział na kartach encykliki Humanae vitae, spełniła się w naszych czasach. Rewolucja seksualna z ostatniego stulecia – podkreślał c spowodowała plagę nieszczęścia na skalę, jakiej nikt nigdy nie znał. Ideologię gender nazwał natomiast zradykalizowaną formą tej rewolucji.

Dosyć! Mężowie i żony, matki i ojcowie, jesteście wezwani, aby mieć wielkie, idące pod prąd i odważne serca. Możecie zbudować coś lepszego, bardziej wolnego, hojnego i szlachetnego – zachęcał biskup Olmsted. Dodał również, że to sakramentalne małżeństwo stoi teraz na drodze ideologii gender. Dlatego też podstawową kwestią i obowiązkiem każdego katolika jest aktywne zaangażowanie w kwestię jego obrony, jak również wstawianie się za nienarodzonymi dziećmi, niezależnie od ryzyka bycia prześladowanym.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 


DATA: 2019-04-30 19:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teoria gender niech będzie przeklęta bo ona z ludzi robi zwierzęta
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
Zbieramy zniwo nie uznania homoseksualizmu za chorobe.
ponad 1 rok temu / CH
 
w całej UE,w tym w Polsce,kilkanaście lat temu upaństwowiono małżeństwo i rodzinę poprzez ustawę o przemocy w rodzinie;nawet idealna rodzina jest potencjalnie zagrożona ze strony państwa i może być w każdej chwili przez państwo zniszczona;trzeba by uchylić tę ustawę,ale tego nikt już nie zrobi;dlatego jakiekolwiek wysiłki nic nie dadzą,jedynie opóźnią proces całkowitego unicestwienia rodziny jako takiej.
ponad 1 rok temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.