DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Biskup Schneider broni Manifestu kardynała Müllera: „Oby wierni nie dali się zwieść ani zastraszyć”

Biskup Schneider broni Manifestu kardynała Müllera: „Oby wierni nie dali się zwieść ani zastraszyć”

Najnowszy „Manifest Wiary” kardynała Gerharda Ludwiga Müllera jest konieczną i bardzo aktualną inicjatywą, budującą Wiarę i wnoszącą światło pośród ogromnego duchowego zamieszania, jakie od jakiegoś czasu króluje w życiu Kościoła, i które osiągnęło w naszych czasach niewyobrażalne rozmiary – napisał biskup Astany Athanasius Schneider.

 

„Ta inicjatywa przynosi wiernym pocieszenie i zachętę. W Manifeście Wiary od wysokiej rangi przedstawiciela hierarchii Kościoła wychodzi publiczne i niepodważalne wyznanie niezmiennej wiary katolickiej” – czytamy w komentarzu niemieckiego biskupa. Jak zwrócił on uwagę, wystąpienie kardynała Müllera obejmuje szczególnie te prawdy wiary oraz praktykę sakramentalną, które w naszych czasach są w znacznej mierze zniekształcone przez przebiegłe i gnostyckie interpretacje.

 

W kolejnych zdaniach następuje niezwykle zdecydowane, surowe odniesienie do niedawnej krytyki Manifestu przez kardynała Waltera Kaspera.

 

„Wyraźnego wyznania prawd objawionych przez Boga w naszych czasach, w życiu Kościoła często już nie toleruje się i jest ono postrzegane nawet jako prowokacja, jak można się przekonać, na przykład, po szybkiej, nietolerancyjnej i zadziwiająco agresywnej reakcji, z jaką Kard. Walter Kasper odrzucił Manifest Wiary Kardynała Müllera. W swoim wywodzie przeciwko Manifestowi Wiary kardynał Kasper wykazał jedynie, że on sam już nie żyje w prawdziwej wierze apostołów oraz Kościoła wszystkich czasów, ale przeciwnie, reprezentuje chrześcijaństwo, które na sposób gnostycki stworzyło sobie świat rzekomej wiary według własnego ego czy też zdominowanej odpowiednim Zeitgeist („duchem epoki”)” – napisał biskup Schneider.

 

„Inicjatywa kardynała Müllera zasługuje na pełne uznanie. Jest to ważny wkład w powstrzymanie zalewu neognostyckiego chrześcijaństwa wewnątrz Kościoła katolickiego. Należy życzyć i modlić się, aby w Kościele zabrzmiał coraz liczniejszy, jednolity głos prawdziwej Wiary, una vox verae fidei, obejmujący wszystkich członków Mistycznego Ciała Chrystusa, przedstawicieli Magisterium i Wiernych Świeckich. W swym wyznaniu wierni nie powinni dopuszczać do tego, aby ktoś ich zwiódł lub zastraszył – nawet kardynał Kasper – ponieważ za świętym Pawłem mogą spokojnie i przekonująco powiedzieć: „Wiem, komu uwierzyłem!” (scio, Cui credidi! ) (2 Tm 1, 12)” – napisał hierarcha z Astany.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

 Manifest wiary kard. Müllera. „To odpowiedź na zamieszanie w nauczaniu”


Hierarchowie popierają wystąpienie kardynała Gerharda Müllera w obronie wiary

 

 


DATA: 2019-02-14 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co mówi papież Franciszek i Jego mentor Kard. Walter Kasper ? Czy GŁOS Papieża już NIE JEDNOCZY Kościoła, że należy życzyć i modlić się, o jednolity głos prawdziwej Wiary ? Czy aby ta widoczna struktura była jeszcze Kościołem ? JEDEN NAUCZAJĄCY GŁOS KOŚCIOŁA został zastąpiony RÓŻNORODNYMI GŁOSAMI i NIKOGO TO JUŻ NIE DZIWI. Dziś mamy OPINIE, INICJATYWY, bohaterskich INICJATORÓW. A co z tymi, którzy NIE CZYTAJĄ PCH i na bieżąco nie śledzą postępu REFORMATORÓW ? Liczy się Głos Papieża i NOWE eksperymentalne PROGRAMY DUSZPASTERSKIE W PARAFIACH. Dlatego wezwanie Bp S., że wierni nie powinni dopuszczać do tego, aby ktoś ich zwiódł jest NIEZROZUMIAŁE i niepokojące . Wierni mają OBOWIĄZEK UFAĆ PAPIEŻOWI ,Jego współpracownikom, Programom duszpasterskim [nawet tym niszczącym kościół jaki znamy]. Manna jest dla NIELICZNYCH - koneserów tradycji ale ci są na wymarciu.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
"kardynałowie sprzeciwiający się innym kardynałom i biskupi występujący przeciw innym biskupom", objawienia w Akita.
ponad 1 rok temu / Rys
 
>Manna na pustyni
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Bp Schneider pięknie podsumował kard. Kaspera!
ponad 1 rok temu / M.
 
brawo - znowu brawo - bp. Schneider. popieram - takie myślenie, bo ono buduje wiarę katolicką i cieszy jej wyznawcow, którzy rozumieją ewangelię tak jak nam ja przekazali ojcowie i jak brzmi ona dosłownie w tłumaczeniu i tradycji. aby takich bp-ow było więcej... ale przede wszystkim - brawo bp. Muller. to on dziś jest strażnikiem sumien katolickich, a jego manifest wiary da siłe dla wielu do walki z herezają genderyzmu i innymi uchybieniami względem porządku doktryny wiary katolickiej i apostolskiej - opinia etyczna i prywatne przekonanie.
ponad 1 rok temu / stn-to
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.