DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Biskup Schneider: żyjemy w czasach schizmy, biskupi sprzeciwiają się Chrystusowi

Biskup Schneider: żyjemy w czasach schizmy, biskupi sprzeciwiają się Chrystusowi
Fot. www.krasaliturgie.cz

Posługujący w Astanie niemiecki biskup Athanasius Schneider skomentował zachowania swoich rodaków i braci w biskupstwie. Duchowny stwierdził, że żyjemy w czasach schizmy w Kościele oraz ogromnego kryzysu wiary. Jego zdaniem istnieją księża i biskupi ewidentnie sprzeciwiający się prawdzie o Bogu.

 

W filmie opublikowanym na portalu PCh24.pl, zatytułowanym „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod?”,  biskup Schneider mówi: żyjemy w czasach schizmy. To dlatego, że istnieją księża i biskupi, którzy ewidentnie sprzeciwiają się prawdzie o Bogu, a przez swoje wypowiedzi, przez swoje działania, są w kontrze do niej, to w jakiś sposób oddzielają się od prawdy Kościoła. A kiedy oddzielam się od prawdy Kościoła, jestem w czymś w rodzaju schizmy.

 

Według biskupa „nie potrzeba więcej dowodów na to, że żyjemy w dobie wielkiego kryzysu Kościoła i wiary. Rozprzestrzenia się doktrynalny relatywizm, który panuje dziś niestety na wydziałach teologicznych i w seminariach na całym świecie”mówi duchowny podkreślając, że hierarchowie coraz częściej publicznie zaprzeczają niektórym aspektom wiary katolickiej, szczególnie w kwestiach moralnych.

 

Biskup Schneider wzywa też wiernych do walki o prawdy wiary i naciskanie na biskupów – zgodnie z naukami Soboru Watykańskiego II – w obronie prawdy o małżeństwie. Z wielkim uznaniem wypowiedział się o akcji zbierania podpisów pod Synowską Prośbą do Ojca Świętego, o ucięcie autorytatywną decyzją wszelkich spekulacji na temat możliwości zmiany nauczania Chrystusa.

 

W filmie, w którym wystąpił biskup Athanasius Schneider, występują także inni hierarchowie katoliccy – amerykański kardynał Raymond Leo Burke oraz polski arcybiskup Jan Paweł Lenga. Duchowni ci także w ostrych słowach wypowiadają się na temat dzisiejszej sytuacji w Kościele, wprost nazywając ją jednym z największych kryzysów w historii.

 

Podczas ubiegłorocznej sesji synodu biskupi z Niemiec i innych państw Zachodu jawnie wystąpili przeciwko Chrystusowemu nauczaniu o nierozerwalności małżeństwa, domagając się dopuszczenia do Komunii Świętej rozwodników żyjących w nowych związkach. Zechcieli także „zmienić podejście duszpasterskie” do związków homoseksualnych!

 

Podczas tegorocznej sesji synodu zachodni biskupi planują kontynuować swoje niszczycielskie zapędy i przeciągnąć na swoją stronę Ojca Świętego Franciszka. To o tym traktuje produkcja portalu PCh4.pl. Widzowie na ekranie zobaczą także polskiego historyka Grzegorza Kucharczyka, oraz redaktora naczelnego znanego magazynu „Polonia Christiana”.

 

Film „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod” można obejrzeć za darmo na portalu PCh24.pl.

 Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod, produkcja: portal Polonia Christiana PCh24.pl, reżyseria: Jacek Flig, Krystian Kratiuk, czas trwania: 41 minut, rok produkcji: 2015

DATA: 2015-09-28 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co do preferencji Franciszka, to najlepiej je poznać po nominacjach na Synod. Pisze o tym Pch24 w artykule "Synod ?liberałów?? Katolickie organizacje biją na alarm", który jest jednak jakoś trudny do znalezienia. A tam pojawiają się nazwiska Kaspera, człowieka którego Franciszek zrobił zresztą najbliższym współpracownikiem, i Danneelsa, który jest zwolennikiem homozwiązków. Bardzo polecam art. Cenckiewicza w ostatnim Do Rzeczy na temat Grupy z St\'Gallen. Znajomość faktów z tą grupą związanych pozwoli zrozumieć to, co teraz dzieje się w Watykanie.
ponad 4 lata temu / NlN
 
Danneels jest zwolennikiem uznania homoseksualizmu za jedną z form pożycia. Po konklawe stanął tuż przy Franciszku, choć nie pełnił żadnej funkcji w Watykanie. Teraz został osobiści zaproszony przez Franciszka na Synod, o czym pisało też Pch24. Kasper, na którego "teologię bez zarzutu" Franciszek się powoływał, wiadomo jakie ma poglądy. Zresztą Franciszek już cztery dni po wyborze powoływał się na jego "teologię miłosierdzia", która tak naprawdę jest "teologią" róbta co chceta, bo przykazania to tylko nieosiągalny ideał. W Do Rzeczy Cenckiewicz streszcza pierwszą książkę - która w Polsce ukazała się z rocznym opóźnieniem. Trudno dłużej chować głowę w piasek.
ponad 4 lata temu / NlN
 
Tak, sam kard. Mueller mówił o możliwości schizmy. A jeśli tej rangi kardynał używa tak mocnego sformułowania, to trudno je ignorować; szczególnie jeśli jest to prefekt Kongregacji ds Wiary i ktoś tak wierny magisterium Kk. I na pewno nie używa takich słów bezpodstawnie. Ostatnio pokazały się dwie książki na ten temat. Pierwsza przetłumaczona na polski autorstwa Ivereigh\'ta, byłego rzecznika kard. O\'Konorra prymasa Anglii. Druga to biografia abpa Danneelsa, człowieka, który stanął tuż przy Franciszku na balkonie tuż po konklawe, napisana przez Schelkens i Mettepenningen\'a z przedmową Daneelsa. Obie mówią o tajnym ugrupowaniu z St Gallen, które chciało doprowadzić do zmiany nauczania KK w duchu tego świata i do wyboru Bergolio na papieża, a które stworzyli Danneels, Kasper, O\'Connor, Lehmann. Ivereigh pisze o agitacji przed soborem wspomnianej grupy, co jest złamaniem prawa kościelnego.
ponad 4 lata temu / NlN
 
Biskupi zachodu, gdzie praktycznie nie istnieje Kościół mają najwięcej do powiedzenia ?
ponad 4 lata temu / zachodniak
 
Weroniko, ja nawet nie podejrzewam, tylko jestem o tym przekonany, ale moje komentarze nie przechodzą cenzury pch24. Katechizm Kościoła Katolickiego nr 675-677 czytany łącznie z Ap 19,20, tajemniczą abdykacją Benedykta XVI, a także innymi znakami (wypowiedziami, gestami, poczynaniami) czy też przesłaniem fatimskim daje odpowiedź, tylko, że niewielu jest w stanie przyjąć prawdę. Jak uczy Katechizm "Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię, odsłoni ?tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy." Pismo Święte się wypełni, ponieważ jest samą prawdą. Synod objawi tę "tajemnicę bozbożności". Zostanie zniesiony grzech cudzołóstwa, pod pozorem miłosierdzia. Następnie przyjdzie czas na sakramenty i zmiany w najświętszej Ofierze.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
do Piotra. W świetle wypowiedzi biskupa papież Franciszek byłby narzędziem w rękach kardynałów typu Walter Kasper. Podejrzewam, że rzeczywistość jest jeszcze bardziej ponura i najbardziej prawi z biskupów boją się ją określić w sposób jednoznaczny.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.