Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Kryzys. Dokąd zaprowadzi nas synod?


Odtwórz w YouTube
 

Portal PCh24.pl przedstawia film na temat dramatycznego kryzysu w Kościele. Przed naszymi kamerami wystąpili między innymi kardynał Raymond Burke, arcybiskup Jan Paweł Lenga i biskup Athanasius Schneider, a także prof. Grzegorz Kucharczyk oraz redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” Sławomir Skiba. 


Hierarchowie wypowiadający się w filmie zauważają, że żyjemy w czasach ogromnego kryzysu Kościoła. Przejawia się on zarówno w kryzysie formacji kapłańskiej, w odejściu od pobożności wśród wiernych, ale także w dezercji wielu biskupów z pola walki ze współczesnością.


Bardzo mocne są wypowiedzi arcybiskupa Lengi, który mówiąc o swych braciach w biskupstwie używa wyjątkowo zdecydowanych słów – mówi o „wilkach w owczej skórze” oraz o pogodzonych ze światem „milczących baranach”. Twierdzi, że w Kościele nie panuje już dłużej duch Ewangelii.


Biskup Schneider zauważa natomiast, że żyjemy w czasach faktycznej schizmy w Kościele, gdyż wielu następców apostołów utraciło łaskę wiary. Przypomina, że Kościół należy do Chrystusa, do Tego przez Którego został stworzony, a nie do kapłanów, nawet najwyższych spośród nich.


Kardynał Raymond Leo Burke, znany ze stanowczego sprzeciwu podczas poprzedniej sesji synodu wobec dążeń biskupów niemieckich, mówi dlaczego czuł się w obowiązku zaprotestować. Przypomina także, że jeżeli ktoś twierdzi, iż „nie jest filią Rzymu” – a takie słowa padły z ust kardynała Reinharda Marksa – nie może dłużej nazywać siebie katolikiem.


Film – wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej imienia księdza Piotra Skargi. Powstał dzięki hojności darczyńców portalu PCh24.pl, za co serdecznie im dziękujemy. 

 


 

PCh24.pl presents “Crisis. Where will the synod lead us to?” – a documentary film on the dramatical situation of the Catholic Church in the eve of the final session of the synod. Is holy matrimony really endangered? German bishops will succeed in changing the Catholic Church? Who have the highest authority? In film produced by Father Skarga Society appeared cardinal Raymond Burke, archbishop Jan Paweł Lenga, bishop Athanasius Schneider, prof. Grzegorz Kucharczyk (political scientist, columnist of PCh24.pl) and Sławomir Skiba ( editor in chief of “Polonia Christiana” magazine).

DATA: 2015-12-31 11:35:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ponoć ostatnią walką w tym świecie zło ma stoczyć o rodzinę. Oglądając ten materiał mam wrażenie, że jest to już ten czas. Ale powiedziane też jest, że tą która wygra tą walkę będzie Maryja. Tak więc różaniec i jeszcze raz różaniec.
ponad 1 rok temu / Agnieszka
 
gm, nasza religia została stworzona przez Jezusa, a Stary Testament był tylko zapowiedzią jego przyjścia. Powołujesz na Księgę Wyjścia, tyle, że (zwłaszcza) ten fragment nie ma z problemami Kościoła nic wspólnego. 10 przykazań też nikt nie zmieniał, choć Jesus zastąpił je dwoma uniwersalnymi przykazaniami miłości, z których wszystko wynika. Poza tym, to co ma celibat wspólnego z homoseksualizmem? Wybacz, ale piszesz trochę bez sensu.
ponad 3 lata temu / AWar
 
Synod zaprowadzi nas do piekła. Taka droga synodowa.
ponad 3 lata temu / Drogomistrz
 
"bramy piekielne go nie przemogą" ale synodziści być może. Historia daje tego przykłady.
ponad 3 lata temu / Naprzykład
 
Kochani !!! Kryzys Kościoła Katolickiego zaczął się odkąd Kościół Katolicki wziął swój początek ok 325r. (sobór w Nicei) "Kościół nigdy nie zmienił nauczania Chrystusa..." Czyżby???!!!! Zmieniał je sukcesywnie od 325 r. - od zawłaszczenia sobie tytułu Opoki przez głowę kościoła kat., przez pro-homoseksualny celibat do zmiany samych przykazań, które w wydaniu kk mocno róznią się od tych w Piśmie Św. księga Wyjścia 20,1-17
ponad 3 lata temu / gm
 
Śliczne dzięki za film...
ponad 3 lata temu / Zbycho
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 109 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.