DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Biskup przestrzega ojca Martina SJ i wzywa do głoszenia katolickiej nauki o homoseksualizmie

Biskup przestrzega ojca Martina SJ i wzywa do głoszenia katolickiej nauki o homoseksualizmie
Fot. Reuters / Forum

Biskup diecezji Tyler Joseph Strickland przestrzegł prohomoseksualnego jezuitę Jamesa Martina przed niepełnym głoszeniem katolickiej nauki podczas zaplanowanej na czerwiec konferencji. W sympozjum na jednej z amerykańskiej uczelni weźmie udział między innymi siostra, której pisma potępiła Kongregacja Nauki Wiary.

 

Biskup Strickland w odpowiedzi na ogłoszenie ojca Jamesa Martina na Twitterze dotyczące jego zamiaru uczestnictwa w konferencji „LGBTQ Catholic Ministry Conference” wezwał również na Twitterze, by jej uczestnicy „podzielali pełnię przesłania katolickiej nauki”. Udział w sympozjum wezmą osoby prowadzące działalność duszpasterską wśród homoseksualistów.

 

Znany z aktywności w mediach społecznościowych biskup Strickland dodał, że „jeśli katolicy posługują bez nazywania grzesznego zachowania grzesznym, to ich praca nie jest ani katolicka, ani nie jest prawdziwą posługą. Prawdziwe współczucie wzywa bowiem osoby do przejścia z grzechu do cnoty”.

Konferencja „LGBTQ Catholic Ministry Conference” zaplanowana została na czerwiec 2020 roku do jednego z amerykańskich uniwersytetów. Ojciec James Martin potwierdził, że się ona odbędzie. Kontrowersyjny jezuitą stwierdził również, że sympozjum posłuży do budowania wspólnoty i wypracowywania wspólnych praktyk.

 

Wśród uczestników znajdują się siostra Jeannine Gramick, której pisma spotkały się z potępieniem Kongregacji Nauki Wiary w 1999 roku. Kongregacja ogłosiła wówczas, że jej stanowisko (podobnie jak ojca Roberta Nugenta) w kwestii wewnętrznego nieuporządkowania aktów homoseksualnych oraz homoseksualnych skłonności jest niemożliwe do zaakceptowania z doktrynalnego punktu widzenia.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-02-03 09:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoryguję Twój wpis: "Takie prohomoseksualne nauki głoszą PRZEDE WSZYSTKIM geje". Po pierwsze, nie tylko homoseksualiści popierają tęczową zarazę, wielu lewaków hetero też ją popiera. Po drugie, spośród homoseksualistów nie wszyscy popierają tę zarazę. Popierają tylko geje, czyli homoseksualiści dumni ze swego zboczenia. Nie popierają ci homoseksualiści którzy zmagają się ze swą chorobą.
8 miesięcy temu / @panda
 
Takie prohomoseksualne nauki głoszą tylko homoseksualiści. Jak można od nich wymagać hetero?
8 miesięcy temu / panda
 
Potraktujmy, iż jest to pierwszy krok następcy Apostołów Chrystusa Pana do uzdrowienia lokalnego Kościoła. Bo właściwym będzie suspensa jeśli szkodnik nie zaprzestanie zwodzenia i demoralizacji Owiec.
8 miesięcy temu / Deokrata
 
@Dawid: Nie polecam przyjmować Komunii św. będąc heretykiem. To świętokradztwo.
8 miesięcy temu / M.
 
Wypracowywania wspólnych praktyk? A konkretne jakich, bo jakoś niespecjalnie dobrze to brzmi.
8 miesięcy temu / L
 
@Dawid, biedny, biedny Dawidzie, nie pojmujesz jak bardzo jesteś zmanipulowany: otwórz oczy na prawdę Bożą i prawdy wiary,a Bóg stanie się Twoją Największą Miłością.
8 miesięcy temu / mama
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.