DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Biskup Paprocki z USA: jako naród oddaliliśmy się od naszych korzeni

Biskup Paprocki z USA: jako naród oddaliliśmy się od naszych korzeni
Fot. Essdras M Suarez / Zuma Press / FORUM

W ciągu ostatnich miesięcy, a także w ostatnim tygodniu naszym krajem wstrząsały akty przemocy zarówno ze strony lewicy, jak i prawicy. Jako naród oddaliliśmy się od judeochrześcijańskich korzeni naszych założycieli. Pierwsza poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych chroni „prawo ludzi do pokojowego gromadzenia się i zwracania się do rządu o naprawienie krzywd”. Korzystając z tego prawa, musimy zwracać uwagę na słowo „pokojowe” – pisze na łamach National Catholic Register biskup Thomas Paprocki z USA.

 

 

W swym artykule hierarcha z diecezji Springfield w Massachusetts ukazał różnicę pomiędzy wielbicielem Chrystusa a jego uczniem. Wielbiciel będzie podziwiał Zbawiciela, jednak w momentach zwątpienia, kiedy za przyznawanie się do wiary spotykają go trudności, porzuca swojego Mistrza. Natomiast uczeń, który idzie w Jego ślady, trwa przy Nim do końca, bez względu na reakcję świata.

 

W tym kontekście amerykański duchowny spytał, czy jesteśmy gotowi pójść za Chrystusem, nawet za cenę odepchnięcia przez świat. Odniósł się także do ostatnich wydarzeń stanowiących pokłosie zajść w waszyngtońskim Kapitolu. Przypominał, że kierowanie się przykazaniem miłości bliźniego nie oznacza automatycznej zgody z wyznawanym przez niego światopoglądem.

 

„Jeśli myślisz, że bardzo mocno kochasz swoich wrogów i dlatego jesteś prawdziwym naśladowcą Chrystusa, zadaję ci następujące pytanie: Jeśli głosowałeś na Joe Bidena w wyborach prezydenckich, czy możesz powiedzieć, że kochasz Donalda Trumpa i jego zwolenników? Jeśli zagłosowałeś za ponownym wyborem Donalda Trumpa, czy możesz powiedzieć, że kochasz Joe Bidena i jego zwolenników?” – napisał biskup Paprocki.

 

„To pytanie sprawia, że ​​ludzie czują się nieswojo, ponieważ zwykle utożsamiamy miłość z ciepłym uczuciem. Kochanie kogoś nie oznacza jednak, że musisz się z nim zgadzać, a nawet lubić. Miłość wiąże się z czymś znacznie głębszym. Święty Tomasz z Akwinu powiedział, że kochać to chcieć dobra drugiego” – podkreślił.

 

Hierarcha zaznaczył, że brak serdecznych uczuć wobec wrogów nie wyklucza modlitwy za nich ani szukania ich dobra. Wezwał, by w polityce nie dążyć do zniszczenia przeciwników, lecz raczej do ich nawrócenia poprzez racjonalne argumenty. 

 

„W ciągu ostatnich miesięcy, a także w ostatnim tygodniu naszym krajem wstrząsały akty przemocy zarówno ze strony lewicy, jak i prawicy. Jako naród oddaliliśmy się od judeochrześcijańskich korzeni naszych założycieli. Pierwsza poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych chroni prawo ludzi do pokojowego gromadzenia się oraz występowania do rządu o naprawienie krzywd. Korzystając z tego prawa, musimy zwracać uwagę na słowo pokojowe” – spuentował swoje rozważania.

 

 

Źródło: ncregister.com
PR

 

 

 


DATA: 2021-01-13 17:40
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

My nie mamy korzeni judeochrzescijańskich!!!!
3 dni temu / Barnaba
 
Judeochrzescijanskie korzenie. I po co to lizusostwo... Żenujące
3 dni temu / bjs
 
Znowu ten demoński troll"aha"I jego plwociny.
3 dni temu / Rex
 
Znów ten bełkot o "korzeniach judeochrześcijańskich". Straszne. A poza tym, czy Biden nie kojarzy się Państwu z Łukaszenką? Obaj "wygrali" wybory kanciarskimi metodami i obaj kneblują usta tym co chcieliby o tym głośno mówić.
3 dni temu / Jan
 
> jako naród oddaliliśmy się od naszych korzeni> Jeśli Amerykanie pozostaliby wierni Panu Bogu i Nauce Kościoła Katolickiego kierowaliby się Mądrością Bożą i ROZTROPNOŚCIĄ. Cóż WYBRALI władzę demos i papierkowego dolara.
3 dni temu / iskierka
 
Nie tak dawno, pch24 zamieścił ciekawy i przekonujący artykuł, z którego wynikało, że nieuprawnionym jest mówienie o judeochrześcijaństwie. Może należałoby go przesłać do bpa Paprockiego? Który zresztą dosyć zawile prowadzi swoje rozważania, nie chcąc jasno się opowiedzieć, kto w tym sporze ma rację. A ponadto, niepokojąco brzmi jego cytat: "Święty Tomasz z Akwinu powiedział, że kochać to chcieć dobra drugiego", bo przecież PMM i MZ AN też tłumaczą się ze swych śmiercionośnych dla Polaków decyzji chęcią dobra drugiego człowieka, choć w swej przebiegłości nie dopowiadają, że kosztem pierwszego człowieka. Ale wszyscy to widzimy i rozumiemy.
3 dni temu / Kluczenie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.