DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Biskup o walce Chwalebnej Czystości z Dewastującą Seksualnością

Biskup o walce Chwalebnej Czystości z Dewastującą Seksualnością
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com / fot. Dar 1930

Biskup amerykańskiej diecezji Tyler w Teksasie Joseph E. Strickland stanowczo opowiedział się przeciwko ideologii gender, promocji homoseksualizmu, a także antykoncepcji. Jego zdaniem na świecie toczy się wojna między Chwalebną Czystością a Dewastującą Seksualnością.

 

„W 2019 roku żyjemy zawirowanym świecie” – zauważa biskup Joseph E. Strickland. „Jednym z najgłębszych korzeni obecnego chaosu jest niechęć do przyjęcia drogi Chwalebnej Czystości. Celowo używam słowa , gdyż wierzę, że Boży plan posłuszeństwa Jego woli w odniesieniu do tej cnoty stanowi klucz, który odkryje cudowny plan Boży dla każdej jednostki i ludzkości” – dodaje. Jednak hierarcha ubolewa, że współczesna rzeczywistość jest całkowicie odmienna od chwalebnej czystości.

 

Biskup Strickland podkreślił, że Bóg pragnie, by „Święta Czystość zawsze kierowała pożądania seksualne na drogę zgodności Bożym planem”. Jak podkreśla hierarcha, Bóg stworzył ludzi na Swój obraz i podobieństwo i „w Swej niesamowitej miłości otworzył drzwi dla mężczyzny i kobiety, by skanalizować ich naturalne pożądania” tak, aby służyły one twórczej miłości Stwórcy.

 

„Chwalebne piękno Bożego planu pozwala mężczyźnie i kobiecie spojonych małżeńskim węzłem na otwartość na Bożą kreatywność i możliwość spłodzenia dzieci podczas głęboko intymnego wyrażania miłości” – zauważył duchowny. 

 

Biskup potępił niszczycielskie kierowanie się popędem, niszczące w różnoraki sposób godność człowieka. Może to następować nawet w małżeństwie, gdy małżonkowie używają antykoncepcji. Wówczas to „para zamyka drzwi i mówi Bogu nie”. Duchowny potępił również związki pozamałżeńskie i pornografię, a także związki homoseksualne.

 

Biskup podkreślił, że Bóg stworzył ludzi mężczyzną i kobietą. „Stworzył nas wraz z prawdziwymi odmiennościami fizycznymi, które wzajemnie się dopełniają w ramach więzów małżeńskich. Może nam się to nie podobać, lecz kiedy ludzie decydują się na wyrażanie seksualności poza Bożym planem, to staje się ona niszczycielska”.

 

Duszpasterz wezwał do modlitwy o świat, w którym „seks nie przynosi już zniszczenia, bólu i ran, lecz zamiast tego otwiera życia na Boży plan miłości”.

 

Choć biskup wyraża tylko oczywistą naukę Kościoła, to jego jasne słowa zasługuje na wielki szacunek. Wszak w dzisiejszych czasach wielu duchownych idzie na kompromis ze światem. Dążą oni bowiem do przypodobania się dominującym w laickim świecie nurtom, takim jak genderyzm, promocja homoseksualizmu czy tak zwana wolna miłość. Zwolennicy tych nurtów starają się – świadomie lub nie – do zdegradowania człowieka do poziomu zwierzęcia.

 

W tym kontekście warto też przywołać naukę Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zgodnie z nią „czystość oznacza osiągniętą integrację płciowości w osobie, a w konsekwencji wewnętrzną jedność człowieka w jego bycie cielesnym i duchowym. Płciowość, w której wyraża się przynależność człowieka do świata cielesnego i biologicznego, staje się osobowa i prawdziwie ludzka, gdy zostaje włączona w relację osoby do osoby, we wzajemny dar mężczyzny i kobiety, który jest całkowity i nieograniczony w czasie. Cnota czystości obejmuje zatem integralność osoby i integralność daru”.

 

Źródła: bishopstrickland.com / Katechizm Kościoła Katolickiego / komentarz własny pch24.pl

mjend

 

 


DATA: 2019-03-19 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

~Q aborcja to sprawa brzuchów i nikomu nic do tego parafrazując Twoją tezę... a poza małżeństwem antykoncepcja to czyja sprawa?
7 miesięcy temu / matkaPolka
 
Antykoncepcja to sprawa małżonków i nikomu nic do tego.
7 miesięcy temu / Q
 
Pięknie powiedziane!
7 miesięcy temu / karol
 
To co zawsze było nauczane w Kościele Katolickim NIE JEST JUŻ NORMĄ co potwierdza , że Biskup Rzymu wprowadzając "ZBAWIENNĄ" DECENTRALIZACJĘ wie co robi. Warto dopytać: Czy określenie "zwariowany świat , 2019" dotyczy także tych którzy >otworzyli okna i drzwi< w 1960 r. na TO szaleństwo.
7 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.