DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Biskup legnicki potwierdził fakt Cudu Eucharystycznego! Komunia Święta „podobna do mięśnia sercowego”

Biskup legnicki potwierdził fakt Cudu Eucharystycznego! Komunia Święta „podobna do mięśnia sercowego”
fot. Magdalena i Tomasz Jodlowski/FORUM

W niedzielę, 10 kwietnia, podczas Mszy Świętej w kościele św. Jacka w Legnicy odczytano komunikat biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Dotyczy on Wydarzenia Eucharystycznego z 25 grudnia 2013 roku. Wtedy też udzielana Komunia Święta upadła na posadzkę. Po Jej podniesieniu i umieszczeniu w specjalnym pojemniku z wodą na Hostii zauważono czerwoną substancję. Poddano ją badaniu, którego wynik wskazuje na znamiona Cudu Eucharystycznego!

 

O sprawie jako pierwszy poinformował portal wpolityce.pl. Oto treść komunikatu biskupa Zbigniew Kiernikowski w sprawie Wydarzenia Eucharystycznego w parafii św. Jacka w Legnicy:

 

 

 

„ Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

 

Jako Biskup Legnicki podaję niniejszym wiadomość o wydarzeniu, jakie zaszło w parafii św. Jacka w Legnicy i które ma znamiona cudu eucharystycznego. Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii świętej upadła na posadzkę i która została podniesiona, i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Ówczesny Biskup Legnicki Biskup Stefan Cichy powołał Komisję, której zadaniem było obserwowanie zjawiska. W lutym 2014 roku został wyodrębniony fragment materii koloru czerwonego i złożony na korporale. W celu wyjaśnienia rodzaju tej materii Komisja zleciła pobranie próbek i przeprowadzenie stosownych badań przez różne kompetentne instytucje.

 

Ostatecznie w orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej czytamy: „W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego” (…) ze zmianami, które „często towarzyszą agonii”. Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki.

 

W styczniu br. przedstawiłem całą tę sprawę w Kongregacji Nauki Wiary. Dziś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć. Proszę też o udostępnienie przybywającym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, która pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecam nadto założenie księgi, w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności.

 

Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka. Polecam się Waszej modlitwie i Wam błogosławię

 

+ Zbigniew Kiernikowski

BISKUP LEGNICKI ”

 

Komunikat zostanie odczytany w następną niedzielę, 17 kwietnia, we wszystkich kościołach diecezji legnickiej.

 

 

 

Jak zauważa na portalu wpolityce.pl Grzegorz Górny, potwierdzone przypadki Cudu Eucharystycznego zdarzają się niezwykle rzadko i miały miejsce w historii Kościoła zaledwie 133 razy. Cud z Legnicy jest drugim w ostatnich latach w Polsce. Poprzedni miał miejsce w Sokółce.


W przypadku Cudu z Sokółki naukowcy zwrócili uwagę na trzy niemożliwe do naukowego wytłumaczenia zjawiska. Po pierwsze Hostia umieszczona w wodzie rozpuściła się tylko częściowo. Po drugie badana tkanka okazała się być fragmentem ludzkiego mięśnia sercowego. Mimo długotrwałego przebywania w wodzie, a następnie na korporale nie uległ on jednak procesowi obumierania i wykazywał cechy mięśnia serca w stanie agonalnym. Po trzecie tkanka serca była w sposób niewytłumaczalny połączona z Hostią - przypomina na portalu wpolityce.pl Grzegorz Górny. Opisane zjawiska nie tylko nie były dotąd obserwowane w przyrodzie, ale nauka wyklucza ich zainstnienie.

 Źródło: diecezja.legnica.pl / wpolityce.pl / KAI

MWł   


DATA: 2016-04-12 16:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To prAwdziwy cud
ponad 1 rok temu / Ewa Belicki [email protected]
 
@Rozczarowany co do spowiedzi w fsspx to spokojna głowa: "władza słuchania spowiedzi, co oczywiste, nie zniknie po zakończeniu [Roku Miłosierdzia], a także udzielania ostatniego namaszczenia, a także rozgrzeszania z aborcji ? to wszystko zostaje " tak zadecydował Papież
ponad 3 lata temu / Arek
 
Cieszylbym sie jak byscie podal nazwiska naukowcow i nazwy instytucji naukowych,ktore te badania przeprowadzily bo narazie jest to Bajka Pozdrawiam
ponad 3 lata temu / Christoph
 
A czy ty byś chciał być ekskomunikowany za każdy twój błąd grzech i potknięcie?!!! chciał byś żeby na twój upadek czychał ktoś niczym drapieżnik z zasadzki?!!! oprócz ekskomuniki Kościół stosuje jeszcze inne kary choćby nawet suspende najłatwiej zasłonić się literą prawa mówiąc w sercu swoim mnie to nie dotyczy a gdyby tobie zdarzyła się podobna sytuacja i Hostia w jakiś sposób upadła by tobie na podłogę przy udzieleniu tobie Komunii Świętej chciałbyś żeby wszyscy wrzeszczeli w koło ekskomunikować go ekskomunikować natychmiast czy to Ci czegoś nie przypomina ? ukrzyżuj Go!!! ukrzyżuj Go!!!
ponad 3 lata temu / do rokosz
 
a co obserwuję w niemieckim kosciele? Kapłam podaje do rąk Komunie, a po bokach szafarze udzielają Komunii pod drugą postacią.kazdy podchodzi i zanurza sam.. Nie raz widzialam wokół kielicha nakapane..Nikt nie sciera.. Po Mszy przechodzi jeszcze po Krwi Panskiej procesja-ksiadz-lektor- szafarze.. Na zwróconą uwage nikt nie reaguje.
ponad 3 lata temu / mag
 
A czy Ta Najświętsza Hostia nie upadła na posadzkę gdy niegodnie, swoimi świeckimi łapami rozdawał ją świecki szafarz?
ponad 3 lata temu / Pati
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.