DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Biskup Covington przeprasza niesłusznie oskarżonych uczniów. „Pozwoliliśmy się zastraszyć”

Biskup Covington przeprasza niesłusznie oskarżonych uczniów. „Pozwoliliśmy się zastraszyć”
Fot. You Tube

Bp Roger Foys, ordynariusz diecezji Covington, przeprosił uczniów miejscowej szkoły katolickiej, których kilka dni temu niesłusznie oskarżył o „działanie sprzeczne z nauką Kościoła odnośnie godności i szacunku dla osoby ludzkiej”. „Pozwoliliśmy się zastraszyć” – podkreśla w oświadczeniu.

 

Przeprosiny bp. Rogera Foys’a są związane z wydarzeniami, które miały miejsce podczas waszyngtońskiego Marszu dla Życia. 18 stycznia w pobliżu Mauzoleum Abrahama Lincolna doszło do incydentu z udziałem nastolatków z przedstawicielami grupy religijnej zwanej Czarnymi Hebrajskimi Izraelitami. W sieci szybko zaczęły krążyć filmy, które przedstawiały tłum nastoletnich chłopców, a pośród nich Indianina (Nathana Philipsa – przyp. red.) wystukującego rytm na bębnie tuż przed twarzą jednego z nich. Chłopak stał nieruchomo, nie reagował, gdy bębnienie i śpiewy odbywały się tuż przed nim. Patrzył prosto w oczy Indianina. W pewnym momencie uśmiechnął się.

 

Mężczyzna i inni członkowie Czarnych Hebrajskich Izraelitów wyraźnie prowokowali uczniów, zarzucając im „rasizm”, „homofobię” i „bigoterię”. Mimo licznych obraźliwych wyzwisk nastolatkowie nie reagowali. Wkrótce jednak media głównego nurtu, niektóre z nazwy „katolickie” i co gorsza sami hierarchowie zaatakowali nastolatków za rzekome szydzenie z Indianina oraz za „rasizm”. Także ordynariusz diecezji Covington skrytykował postawę uczniów i oskarżył o „działanie sprzeczne z nauką Kościoła odnośnie godności i szacunku dla osoby ludzkiej”. Jednak kilka dni później w sieci pojawiły nagrania, z których jasno wynika, że oskarżenia pod adresem uczniów były niesłuszne.

 

Konsekwencją tego były liczne przeprosiny kierowane do uczniów przez dziennikarzy oraz osoby publiczne. Także diecezja Covington wystosowała „pojednawczy” list mówiący o potrzebie ponownego zbadania sprawy. Wiele osób zarzucało bp. Rogerowi Foys, że ton oświadczenia nie miał formy wyraźnych przeprosin. Ostatecznie ordynariusz wystosował nowy list otwarty, w którym wprost przeprosił chłopców za zbyt pochopną ocenę wydarzeń i oskarżenia o działanie sprzeczne z nauką Kościoła.

 

„Przykro nam, że ta sytuacja spowodowała zakłócenia w życiu tak wielu osób. Przepraszamy każdego, kto został w jakikolwiek sposób obrażony przez którekolwiek z naszych oświadczeń wykonanych w dobrej wierze, na podstawie informacji, które posiadaliśmy” – napisał bp Roger Foys. „Szczególnie przepraszam Nicholasa Sandmanna i jego rodzinę, a także wszystkie rodziny Covington Catholic School, które czują się opuszczone podczas tej próby” – kontynuuje hierarcha. „Nicholas niestety stał się twarzą zarzutów opartych na filmach wideo. To niesprawiedliwe” – dodał.

 

Warto podkreślić, że w obronie chłopców z Covington Catholic School wystąpił również prezydent Donald Trump. Amerykański przywódca powiedział, że media uczyniły chłopców „symbolami fałszywych wiadomości”. Po stronie uczniów stanęło również wielu ważnych polityków, wśród nich m.in. Ted Cruz, Rand Paul oraz Matt Bevin.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ o sprawie katolickich uczniów, niesłusznie oskarżonych o rasizm i nieodpowiednie zachowanie względem działaczy Nathana Phillipsa.


DATA: 2019-01-27 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jeżeli Bóg z nami, któż przeciw nam" Rzym.8, 31 Czym dał się zastraszyć? Bezbożną propagandą?
10 miesięcy temu / Rys
 
Abp Leszek Głódź też dał się zastraszyć? Wolna Polska, wolna Ameryka?
10 miesięcy temu / Rys
 
"...naszych oświadczeń wykonanych w dobrej wierze, na podstawie informacji, które posiadaliśmy? No tak. Informacje były złe, ewentualnie osoby, które je dostarczyły były złe. Jak abp. Viggano pisał o zboczeńcach w Kościele, to "trzeba czasu, trzeba zbadać, trzeba ostrożnie"... A jak lewusy naszczekały na niewinnych ludzi, to pan biskup bez jakichkolwiek wątpliwości pędem dołączył do ujadającej tłuszczy. Wstyd i hańba.
10 miesięcy temu / Bondaree
 
Skąd ja to znam?
10 miesięcy temu / Leo
 
A tu widzimy, jaki niektórzy biskupi są strachliwi. i to jest prawda, że pewni bp. się czegoś tak dziwnie boją, a bać się nie ma czego, chyba że Boga samego. teraz przeprasza. Bp. powinien być odważny, aż do przelania krwi za wiarę katolicką. Zatem, dobrze, że przeprasza, ale to jednak wstyd..., że musi przepraszać, że uległ strachowi, więc stchórzył... -- to jest tylko moja prywatna opinia - nie twierdzenia.. ok.
10 miesięcy temu / stan
 
" w obronie chłopców z Covington Catholic School wystąpił również prezydent Donald Trump." Wtedy i biskup wycofał oskarżenia. Cuius regio, eius religio. Widać też, jak nie wiele trzeba by w Ameryce, owym raju wolności zastraszyć katolickiego ordynariusza.
10 miesięcy temu / Rys
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.