DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Biskup Balcerek: nie będzie błogosławieństwa Bożego dla obecnej władzy, jeśli nie zakaże aborcji

Biskup Balcerek: nie będzie błogosławieństwa Bożego dla obecnej władzy, jeśli nie zakaże aborcji
Bp Grzegorz Balcerek. FOT.Radio Maryja/YouTube

Nie będzie błogosławieństwa Bożego dla obecnej władzy, jeśli nie wprowadzi prawnej ochrony życia – powiedział bp Grzegorz Balcerek. Jak zauważył, na świecie ofiar aborcji jest „więcej niż ofiar nazizmu i komunizmu razem wziętych”. W święto Świętych Młodzianków hierarcha przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za dzieło duchowej adopcji. Liturgia sprawowana była w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu.


Współczesne echo dramatu Świętych Młodzianków przybiera formę niemego krzyku niemowląt, którym nie pozwala się w ogóle zobaczyć tego świata. I w tym przypadku jedyną ich „winą” jest bycie przeszkodą na drodze realizacji własnych planów i aspiracji czy oczekiwań – stwierdził bp Grzegorz Balcerek.


W homilii biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zwrócił uwagę na liczbę zamordowanych w Europie nienarodzonych dzieci: na Starym Kontynencie rocznie zabija się ponad półtora miliona nienarodzonych dzieci.


Biorąc pod uwagę fakt, że proceder ten w majestacie prawa prowadzony jest już przez wiele lat, ofiar tej swoistej „mody” na decydowanie o sobie bez liczenia się z tym niewinnym dzieckiem jest już więcej niż ofiar nazizmu i komunizmu razem wziętych – zauważył kaznodzieja.


Przypomniał, że w polskim Sejmie rok temu został złożony projekt Fundacji Życie i Rodzina „Zatrzymaj Aborcję”. Podpisało się pod nim około 830 tys. osób. Poznański biskup pomocniczy podkreślił, że w styczniu posłowie zdecydowali o skierowaniu projektu do dalszych prac w Sejmie, jednak od tamtego czasu niewiele się wydarzyło.

 

Nie będzie błogosławieństwa Bożego dla obecnej władzy, jeśli nie wprowadzi prawnej ochrony życia. Upadnie tak, jak upadły poprzednie rządy. Bóg błogosławi tym, którzy bronią życia – zaznaczył bp Balcerek. Biskup wskazał, że mimo zmieniających się systemów politycznych i społecznych ciągle zagrożone jest życie niewinnych dzieci, które wydają się dla kogoś zagrożeniem. Podziękował tym, którzy podejmują się duchowej adopcji dziecka poczętego i podkreślił, że każdy w tej ważnej sprawie winien zrobić co w jego mocy. Mszę św. poprzedziła procesja różańcowa ze świecami, która rozpoczęła się tradycyjnie od Groty NMP. W archidiecezji poznańskiej co roku około kilka tysięcy osób podejmuje duchową adopcję.


Osoby podejmujące duchową adopcję dziecka poczętego, którego istnienie jest zagrożone, przez 9 miesięcy odmawiają krótką modlitwę w intencji poczętego dziecka i jego rodziców oraz jedną tajemnicę Różańca.


Obchodzone przez Kościół 28 grudnia Święto Młodzianków czci dzieci betlejemskie zamordowane na rozkaz Heroda. Choć jeszcze nieświadome, oddały życie za Chrystusa. Tradycja podkreśla, że otrzymały one chrzest krwi i nazywa je „pierwocinami Kościoła”. Kult Młodzianków rozpoczął się już w II wieku.

 


KAI
MWł

 

  


DATA: 2018-12-29 20:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moim zdaniem nie powinno byc aborcji jesli nie ma zagrozenia zycia matki.Wiele osob pisze o rozumie.Edukacja seksualna jest juz na takim poziomie ze wystarczy pomyslec co zrobic by do ciazy nie doszlo.Jesli ktos nie mysli to powinien odpowiadac za swoja glupote.W Polsce nadal prawo adopcyjne jest zawile i powinno zostac zmienione.Podobnie gdy szuka sie rodzenstwa po adopcji to juz jest prawdziwy koszmar wszedzie sady i mur tajnosci.A rodzenstwo powinno sie znac i ktos adoptujac dziecko powinien byc do tego zobligowany by dziecko znalo prawde.Sami od lat szukamy zony biologicznej siostry.Biskup Balcerek to od wielu lat bardzo dobry i madry kaplan o wywarzonych pogladach.Pamietam jego katechezy jeszcze jako zwyklego ksiedza zawsze madre i ciekawe
7 miesięcy temu / Falco
 
Ąborcja pierwszy grzech którego nie można usprawiedliwić jest to unicestwia nie samego ducha sw
ponad 1 rok temu / Stanisław juzef
 
Jeśli obecnie rządzacy nie stana zdecydowanie w obronie życia poczętych i nadal tchórzliwie będa udawali ,ze nie słyszą głosu narodu, przegrają następne wybory-przede wszystkim 820 ooo obrońców zycia nie zagłosuje na nich
ponad 1 rok temu / lk
 
No to miałem czas na przemyślenie. Po pierwsze: nie znam rozumnych ludzi chętnych do zostania kamikadze, PiS zapewne też nie przypomina straceńców, KK też oprócz wiary uznaje rozum. I tu jest sedno bo KK musi dbać o to byśmy nie przypominali sytych zwierząt i dlatego mówi to co mówi, bo taką misję i obowiązki. A my mamy ważyć czy mamy się różnić od zwierząt. Moralni podejmą ten obowiązek. A Rząd musi przekonywać i resztę mniej do nas podobnych, do przyjęcia tego poglądu. Przekonywać, dyskutować i zmieniać przedyskutowane ustawy, ale nie skakać na główkę. Wysadzają się szaleńcy, co zresztą staje się modą w Zachodniej Europie, gdzie zanika pamięć o tym dlaczego porzucane teraz chrześcijaństwo, przyniosło im rozwój i dobrobyt. A jakoś tak oczami wyobraźni widzę, jak za 100 lat skolonizowaną przez nie chrześcijan Europę, zdewastowaną i zdegradowaną opuszczają w kierunku Afryki, obecnie do niej się przedzierający. A wszystko dlatego, że nie żyjemy po bożemu.
ponad 1 rok temu / Chłop z roli.
 
Papież W czasie II wojny uratował wielu Żydów w Rzymie. Wychwala się to jako największe dobro spośród tego które było do dokonania wobec niemieckiej agresji. Takie pytanie: Pierwszy w potępianiu tragedii aborcji ostatni przy samotnej , przerażanej młodej dziewczynie. To ty swoimi rękoma wyciągnij gorące kasztany niechcianego dziecka polityku a ja biskup z dobrej posady będę kołatał do twojego sumienia bo swoje zatwardziłem.
ponad 1 rok temu / zadufany
 
Dla mnie już dawno to oczywiste,trwanie w uporze kalkulacji politycznych to wywyższanie się ponad zamysł Boga.To cięzki grzech przeciwko 1 przykazaniu!!!
ponad 1 rok temu / jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.