DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Biblia napisana od nowa i pod dyktando komunistów! Władze Chin mają plan sinizacji chrześcijaństwa

Biblia napisana od nowa i pod dyktando komunistów! Władze Chin mają plan sinizacji chrześcijaństwa
fot. You Tube / America Magazine - The Jesuit Review

Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich w porozumieniu z Radą Biskupów Chin zatwierdziło pięcioletni plan podporządkowania tamtejszego Kościoła władzy państwowej. Decyzję podjęto przez aklamację. To odpowiedź na wezwanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga z 2015 roku. Prezydent wskazał wtedy na potrzebę pozbawienia chińskiej kultury wszystkich śladów wpływów zagranicznych.

 

Obie chińskie organizacje o charakterze kościelnym nie są zatwierdzone przez Watykan. Na czerwiec 2018 roku zaplanowano spotkanie pomiędzy chińskimi, a watykańskimi delegacjami. Zostaną na nim poruszone kwestie związane z przyszłością chińskiego Kościoła.

 

Yu Bo, wicedyrektor Ministerstwa ds. Religii i Wyznania, tłumaczył, że ustalenia „czwartego spotkania koalicji idą zgodnie z duchem XIX Narodowego Kongresu Partii Komunistycznej z października 2017 roku i skupiają się na wprowadzeniu pięcioletniego planu sinizacji Kościoła Katolickiego w Chinach”.    

 

Katolicy wierni Stolicy Apostolskiej nie mają wątpliwości, że sinizacja ich wspólnoty to kwestia czasu. Nie spodziewają się ponadto oporu w tej sprawie ze strony Watykanu.

 

Założenia procesu podporządkowania Kościoła władzy rządowej niosą ze sobą wiele niebezpieczeństw i zawarte są w pięciopunktowym planie. Znajdziemy w nim m.in.: zintensyfikowanie asymiliacji chińskiej kultury z religią katolicką, niezależność w stosunku do obcych władz (wyrażoną np. w mianowaniu biskupów bez zgody Stolicy Apostolskiej) czy podległość wobec partii mającej za zadanie „prowadzić” religie.

 

Plan sinizacji obejmie także wyznania protestanckie i jak zaznaczają obserwatorzy, zawierać ma „przepisanie Biblii” w nowej, sprzyjającej rządowi wersji. Mimo, że liderzy tych denominacji z oburzeniem patrzą na podobne pomysły, to nie ukrywają, że rząd jest w stanie do tego doprowadzić. W związku z tym także katolicy pilnie obserwują działania chińskich władz w tym zakresie.

 

 

Źródło: asianes.it

PR

 

   


DATA: 2018-06-04 12:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W nauce jakoś nie eliminują wpływów zagranicznych, czyli recenzentów oceniających prace przed publikacją. Towarzysze, była już fizyka aryjska i postępowa fizyka radziecka, czas na jedynie słuszną chińską. Tylko ani gwiazd, ani cząsteczek, ani atomów czy cząstek elementarnych żadna z tych "fizyk" nie opisze poprawnie.
ponad 1 rok temu / Solidarny
 
Do Jana, ilu zamsz katolików co przeczytało Biblię.
ponad 1 rok temu / XYZ
 
Przepisywanie Biblii na nowo może mieć za jakiś czas miejsce na całym świecie - kiedy tylko globaliści zwyciężą - póki czas kupujcie Biblię o nieskażonym tekście dla siebie, swoich dzieci i wnuków !
ponad 1 rok temu / Jan
 
Niech pycha antychrysta rośnie. Niech sobie napisze biblię szatana w wersji chińskiej. Nic tak dobrze nie działa jak hipokryzja i zaślepienie pychą. Ludzie sami zobaczą, że to falsyfikat. To raczej uratuje kościoł w Chinach, wszak Watykan jeszcze nigdy nie pomógł kościołowi w Chinach. I tym razem kościól Chrystusowy w Chinach obroni się sam.
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.