DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Biały Dom: obrońcy życia mówili o cenzurze w mediach

Biały Dom: obrońcy życia mówili o cenzurze w mediach
Fot. Reuters / Forum

Liderzy organizacji pro-life w Stanach Zjednoczonych wzięli udział w szczycie poświęconym mediom społecznościowym, jaki odbył się w Białym Domu w miniony czwartek. W obecności Donalda Trumpa mówili o cenzurze i manipulacjach, jakie spotykają ich ze strony internetowych platform.

 

 

Lila Rose, założycielka i prezes stowarzyszenia Live Action wskazuje, że Twitter wielokrotnie uniemożliwiał im publikację materiałów związanych z działalnością i finansami aborcyjnego giganta Planned Parenthood. YouTube natomiast ukrył wszystkie wideo pro-life, a wzmocnił zasięg tych o aborcji – powiedziała Rose. Podobnie rzecz ma się z Facebookiem i Instagramem, które odmówiły stowarzyszeniu publikacji zdjęć… dzieci w łonach matek.

Pinterest z kolei zawiesił konto Live Action z powodu tego, że rzekomo „promuje teorie spiskowe” i rozsiewa „dezinformację”. „Unplanned” – film opowiadający o historii przemiany Abby Johnson, byłej aktywistki aborcyjnej otrzymał początkowo kategorię „dramat”, „propaganda”, co pokazuje, w jaki sposób kreuje się rzeczywistość. Działania mediów społecznościowych, które wychodzą już ponad samą tylko cenzurę są bardzo irytujące nie tylko dla Amerykanów opowiadających się za życiem, ale każdego kto ceni sobie wolność słowa – mówiła Rose w Białym Domu.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2019-07-16 17:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tomasz Primke Proszę Pana, to chyba nie jest takie proste. Mimo zasady - samej w sobie słusznej - że wolność Tomku w swoim domku i tak dalej, mamy sytuację bardziej skomplikowaną, w której mechanizmy globalizacji, skala kosztów nowych platform i tym podobne sprawiają, że powstanie alternatywy od lat się po prostu nie udaje. Serwisy alternatywne są niemal natychmiast wchłaniane, upadają itp. itd. Różnica między startującym, a takim gigantem jest jak między ziemią a czarną dziurą ... w takiej sytuacji zasada wolności jest zaburzona w stopniu bardzo głębokim, i jeżeli tak się to zostawi, to się nie doczekamy alternatywy, a każdy kolejny miesiąc utrudnia funkcjonowanie w pewnych płaszczyznach. Np. ciężko prowadzić biznes bez tych portali, bo tam jest konkurencja i ona dociera do rzesz, jak nie dotrze do nich Twoja firma - upadasz, jesteś skazany na te molochy. A te molochy mówią: ten i ten - wypad.
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Do Tomasza Primke: "Święta" racja! Ale proszę sobie wyobrazić sytuację: w pewnej miejscowości jest jedyny oczywiście prywatny sklep spożywczy. I właściciel oznajmia, że kupować u niego mogą jedynie ateiści. Ma takie prawo w stosunku do swojej własności? A jeżeli nawet ma, to tak lekko Pan powie "nic nikomu do tego"?
ponad 1 rok temu / Beata
 
Wolność polega na tym, że mogę założyć firmę np. oferującą hosting filmów w internecie i świadczyć tę usługę komu chcę, ale również nie świadczyć tej usługi tym, którym nie chcę. YT powinien mieć prawo do promowania filmów lewicowych, oraz cenzurowania tych pro-life. I nic nikomu do tego. Bogu dziękować, nie ma obowiązku korzystania z YT. Właściwym sposobem postępowania w takim przypadku jest założenie własnej, konkurencynej działalności. Nawet kiedyś ktoś mi polecił jakiś polski odpowiednik YT, ale wszedłem na tą stronę i natychmiast uciekłem - wszystko tam "fruwa", masa nikomu niepotrzebnych fajerwerków... Poczekam na coś prostego.
ponad 1 rok temu / Tomasz Primke
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.