DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Berlin: tłumy na proteście przeciwko restrykcjom epidemicznym. Policja rozwiązała marsz

Berlin: tłumy na proteście przeciwko restrykcjom epidemicznym. Policja rozwiązała marsz
Protesty w Berlinie, Fotograf: Jan Scheunert/ddp images

W sobotę przed Bramą Brandenburską w Berlinie zebrali się przeciwnicy restrykcji epidemicznych nakładanych w związku z pandemią koronawirusa. Według informacji policji, uznawanych za wiarygodne także przez niemiecką prasę prawicową, w manifestacji uczestniczyło ok. 40 tys. osób.  Zgromadzenie zostało rozwiązane przez policję, ponieważ uczestnicy nie zachowali między sobą tzw. „dystansu społecznego” i w wielu przypadkach nie mieli maseczek na twarzach.

 

W Niemczech rośnie grupa niezadowolonych z powodu obowiązujących restrykcji epidemicznych. Przeciwnicy licznych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa zebrali się w centrum Berlina, gdzie manifestowali swoje stanowisko w tej sprawie. Domagali się zniesienia ograniczeń, a także odejścia z rządu kanclerz Angeli Merkel. „Opór!”, „Zatrzymać szaleństwo pandemii”, „Skończyć z dyktaturą koronawirusa” – to najczęściej pojawiające się hasła podczas zgromadzenia. Manifestanci nie mogli jednak długo cieszyć się z legalności marszu. Policja zdecydowała się rozwiązać manifestację już po kilkudziesięciu minutach.

 

Jak informują zagraniczne media, demonstranci pojawili się przed Bramą Brandenburską w liczbie nawet 20 tysięcy. Głównym hasłem manifestacji było: „Święto wolności i pokoju”. Warto dodać, że internauci kontestują oficjalne dane podawane przez policję. W sieci można znaleźć komentarze o kilkuset tysiącach uczestników demonstracji. Niektórzy twierdzą nawet, że w Berlinie zgromadziło się ponad milion przeciwników restrykcji związanych z koronawirusem.

 

Wśród uczestników zgromadzenia byli nie tylko przeciwnicy ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, ale także zwolennicy formacji prawicowych oraz przeciwnicy szczepionek. Po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia demonstracji, policja ostatecznie rozwiązała zgromadzenie i nakazała rozejście się do domów. Powodem takich działań miało być łamanie rygorów sanitarnych, w tym niezachowanie tzw. „dystansu społecznego” oraz brak maseczek ochronnych.

 

Policja informuje, że zanim zdecydowano się na ostateczne rozwiązanie manifestacji, próbowano apelować do uczestników, aby przestrzegali rygorów sanitarnych. W komunikacje stwierdzono, że nie zachowano choćby minimalnego dystansu pomiędzy uczestnikami, co miało w ich mniemaniu grozić rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

Warto dodać, że manifestacja przeciwników ograniczeń epidemicznych zmobilizowała poważne siły policyjne. W Berlinie stawiło się około 3 tys. funkcjonariuszy z czego około tysiąc to policjanci będący wsparciem z innych landów.

 

Pierwotnie manifestacja w ogóle miała nie dojść do skutku. Władze w Berlinie chciały bowiem zakazać demonstracji i taką decyzję wydały. Jednak następnego dnia stanowisko w tej sprawie zostało uchylone przez decyzję Wyższego Sądu Administracyjnego, który zezwolił na przeprowadzenie manifestacji.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, DeutscheWelle

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-31 12:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a dzisiaj juz tam leja protestujacych dostali rozkaz od Sorosa
2 miesiące temu / olek
 
Nie którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem
2 miesiące temu / Tomasz
 
Kłamstwo. Na YT np. na NPTV można było oglądać on-line wielogodzinną manifestację, której udało się legalnie przejść a następnie były przemówienia np. Roberta Kennedy`ego.Było ok. 2 mln osób. A których nie wpuszczono drugie tyle.
2 miesiące temu / hermit
 
media głównego nurtu kłamią nie które osoby komentujące nie rozumieją był to protest ponadpodziałami dużo było flag narodowych mało tęczowych.To był protest przeciwko plandemi operacji zarządzania strachem COVID 1984.Mam nadzieje że EUROKŁCHOZ się rozpadnie .
2 miesiące temu / Tomasz
 
Czy tylko ja widzę tam tęczowe flagi homoseksualizmu ?
2 miesiące temu / M
 
Manifestacja trwała wiele godzin czego dowodzą liczne filmy na YT. Sąd stwierdził jej legalność.
2 miesiące temu / halina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.