DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Belgia: gmina zburzy zabytkowy Kościół. W jego miejsce centrum „neutralne dla klimatu”

Belgia: gmina zburzy zabytkowy Kościół. W jego miejsce centrum „neutralne dla klimatu”
fot. adoptkhol.blogspot.com

Władze gminy Avelgem w Zachodniej Flandrii podjęły decyzję o kupnie od rady parafialnej neogotyckiego kościoła z 1872 r. w celu zburzenia świątyni. W jego miejscu zostanie wybudowane nowoczesne „neutralne dla klimatu centrum spotkań”.

 

Religia klimatyczna zatacza w Belgii coraz szersze kręgi. Wywodząca się z chrześcijańskiej partii CD&V burmistrz gminy Avelgem, zdecydowała się na wyburzenie kościoła i postawienie w jego miejscu centrum spotkań, którego budowę i przeznaczenie określono jako „neutralne dla klimatu”.

 

„Parafianie dowiedzieli się o całej sprawie tydzień temu” – podaje portal „Adoptuj Kościół w Holandii”. „Choć nabożeństwa w kościele św. Amanda są obecnie sprawowane rzadko, to kult Boży nie został oficjalnie zlikwidowany. Kościół wymaga remontu, a jego koszty oszacowane zostały na 2,4 mln euro. Wierni nie są w stanie go sfinansować. Rada parafialna zdecydowała sprzedać kościół gminie, a ta podjęła decyzję o jego wyburzeniu” – czytamy.

 

Pierwotnie kościół z 1872 r. miał zostać przebudowany, jednak wysokie koszty remontu stały się wystarczającym powodem do całkowitego wyburzenia świątyni. „Dzięki temu będzie można zlikwidować obecne centrum spotkań, również wymagające remontu. Zamiast dwóch starszych budynków, w tym jednego zabytkowego, jeden klimatycznie neutralny... Roześmiane twarze włodarzy gminy Avelgem, którzy sfotografowali się we wnętrzu kościoła dla potrzeb prasy, mówią wyraźnie, że zrobili świetny interes!” – czytamy na blogu.

 

Źródło: adoptkhol.blogspot.com

PR


DATA: 2019-11-18 12:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co na to Watykan. Kiedyś Matka Kościół w Rzymie wspomagał kościoły na prowincji......
2 miesiące temu / Retr
 
profanatorzy, wysłannicy diabła, niczym bolszewicy-staliniści w ZSRR biorą się za burzenie kościołów, historia zatoczyła koło, pytanie brzmi: gdzie jest biskup diecezji,gdzie są księża z tej parafii,wierni, dlaczego nie protestują?!
2 miesiące temu / trydent
 
ja sie im dziwie z tym burzeniem , przecież to zabytek , tam chyba tego za dużo mają , może chodzi o inny kierunek w architekturze ... ale eklektyzm to nie jest , może loft tam zrobią i jakiś nowy ruch charyzmatyczny , teraz to modne , głosy będą mieli , to może być w Belgii nowym kierunkiem artystycznym
2 miesiące temu / do rety
 
@mf: Wtedy Belgia była katolicka. Właśnie dlatego katoliccy mieszkańcy południowej części Królestwa Niderlandów się zbuntowali, bo nie chcieli pozostawać pod panowaniem kalwińskiego króla. Przez sto lat Belgia była chyba najbardziej katolickim krajem Europy. Najwięcej misjonarzy pochodziło z Belgii i południowej części Niderlandów która nie została przyłączona do Belgii. Gwałtowne załamanie nastąpiło dopiero w latach 60-tych XX w.
3 miesiące temu / Chris
 
Unia Europejska to jedna wielka neopogańska sekta, prawdziwy dom wariatów.
3 miesiące temu / krisbac
 
Czy nie pokazują, że =zasad zawartych w Bożym Prawie Dekalogu w sercach, umysle,życiu już nie ma ..będzie oczyszczenie Belgii z Kościołów, następnie terytorium/ziem Belgii eutanazją z ludzi .. zatem przybyszami i właścicielami tych ziem będą?????? Nie będzie Kościołów może Hołownia będzie tam miał jakąś religijną misję prowadzoną np. w galeriach??
3 miesiące temu / WIN GO
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.