DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Bełchatów i podejrzenie o profanację: kuria uważa, że wzywanie policji było „nie na miejscu”

Bełchatów i podejrzenie o profanację: kuria uważa, że wzywanie policji było „nie na miejscu”
Fotograf: Magdalena i Tomasz Jodłowski Archiwum: Forum

W ocenie łódzkiej kurii, wezwanie policji po tym jak 13-latek podczas komunii wypluł komunikant i schował ją do kieszeni, było nie na miejscu. Do zdarzenia doszło w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie.

 

Jak podkreślił w rozmowie z wp.pl ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy kurii łódzkiej, wzywanie policji przez księdza „było nie na miejscu”. - Chcę to jasno podkreślić: ta sytuacja powinna zostać wyjaśniona wyłącznie między dzieckiem a rodzicami. Jedyne co może usprawiedliwić reakcję księdza było to, że takie sytuacje nie zdarzają się często. Ale wzywanie policji to było zbyt impulsywne działanie - dodał ks. Kłys. Jak dodał, komunikant został po upomnieniu spożyty. Rzecznik zaznaczył, że kuria pozostaje w kontakcie z parafią, a o tym czy i jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec kapłana zdecyduje ksiądz arcybiskup.

 

Z relacji policji wynika, że po zdarzeniu w parafii na policję zadzwonił ksiądz, który powiedział, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych, polegającego na znieważeniu hostii. Dyżurny przyjął zgłoszenie i wysłał funkcjonariuszy. Na miejscu okazało się, że 13-latek miał nie przyjąć Komunii bo… bolał go ząb.

 

Policjanci uznali, że nie doszło do złamania przepisów a księża mogą zgłosić sprawę do prokuratury. Duchowni wyjaśnili, że podjęli działania, gdyż istniało podejrzenie, że nastolatek chce wynieść hostię na zlecenie grupy satanistycznej i dojdzie do profanacji.

 

Źródło: wp.pl

MA


DATA: 2019-11-04 16:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skąd wiecie, że chłopiec był w stanie grzechu ciężkiego oraz czy należał do grupy satanistycznej. A może to nadgorliwi rodzice i osoba księdza spowodowały iż nie wypada iść po komunię i nagle stwierdził, że nie jest godny przyjąć komunię. A gdyby tak zaraz dzwonić na policję jak tylko ktoś zasieje obawę iż ksiądz molestował lub chciał molestować to co wtedy by księżą i kuria powiedzieli.!!!!!!!
20 dni temu / nico200
 
Tak sobie czytam komentarze pod tym ten dawnym artykułem i nadziwić się nie mogę, że są osoby, które 13-letniego młodziana określają mianem "dziecko". W jakiej rzeczywistości Państwo żyjecie? Toż 13-latkowie palą papierosy, narkotyzują się, oglądają pornografię i uprawiają seks, a także wchodzą do grup przestępczych, a wy uważacie, że nie wolno wzywać policji, tylko mamusię i tatusia? Czy Państwo zdają sobie sprawę z tego, czym były gimnazja, jak jeszcze istniały? Czy wiecie jak często trzeba było wzywać policję do szkoły?
22 dni temu / Beata
 
czytając ten artykuł mam wrażenie niedokończenia go: skąd wiadomo o tych satanistach? czy to jest sprawdzona informacja? napisane też zostało, że po upomnieniu Komunikant został spożyty: przy policji czy jeszcze przed jej przybyciem? jak w ogóle zachowywał się chłopiec? czy jego rodzice przy tym byli? jak oni zareagowali? to są bardzo ważne informacje. w ogóle temat jest bardzo poważny: czy dzieci na prawdę zdają sobie sprawę Kogo przyjmują? oczywiście to jest bardzo poważny temat w ogóle... ale jest wiele niejasności - proszę o uzupełnienie.. bo jestem na prawdę zainteresowana. brak informacji potęguje tylko strach i poczucie zagrożenia... potrzebuje konkretów. pozdrawiam
1 miesiąc temu / Jadzia
 
Taj jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak tez jeden budzik nie zbudzi całej Armii! Od muzyki do Czystej Ofiary Mszy Święte - droga daleka i pełna ''rozbójników''!!
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Przestępstwo nie polegało na znieważeniu hostii, ale na znieważeniu Pana Jezusa. Fakt, że komunikant został po upomnieniu spożyty pogłębiło jeszcze wagę tego przestępstwa. Do Komunii Świętej przystapił bowiem ów młodzian w stanie jawnego grzechu cięzkiego.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Wezwanie policji w takim przypadku bylo JAK NAJBARDZIEJ na miejscu !!! Kuria niech lepiej ZACZNIE walczyc o sprtawy Chrystusa i Jego Kosciola a nie tchorzliwie chowac glowe w piasek.W tej chwili, my wierni, nie mamy pasterza !!!
1 miesiąc temu / Krzysztof
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.