DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Bełchatów i podejrzenie o profanację: kuria uważa, że wzywanie policji było „nie na miejscu”

Bełchatów i podejrzenie o profanację: kuria uważa, że wzywanie policji było „nie na miejscu”
Fotograf: Magdalena i Tomasz Jodłowski Archiwum: Forum

W ocenie łódzkiej kurii, wezwanie policji po tym jak 13-latek podczas komunii wypluł komunikant i schował ją do kieszeni, było nie na miejscu. Do zdarzenia doszło w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie.

 

Jak podkreślił w rozmowie z wp.pl ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy kurii łódzkiej, wzywanie policji przez księdza „było nie na miejscu”. - Chcę to jasno podkreślić: ta sytuacja powinna zostać wyjaśniona wyłącznie między dzieckiem a rodzicami. Jedyne co może usprawiedliwić reakcję księdza było to, że takie sytuacje nie zdarzają się często. Ale wzywanie policji to było zbyt impulsywne działanie - dodał ks. Kłys. Jak dodał, komunikant został po upomnieniu spożyty. Rzecznik zaznaczył, że kuria pozostaje w kontakcie z parafią, a o tym czy i jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec kapłana zdecyduje ksiądz arcybiskup.

 

Z relacji policji wynika, że po zdarzeniu w parafii na policję zadzwonił ksiądz, który powiedział, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych, polegającego na znieważeniu hostii. Dyżurny przyjął zgłoszenie i wysłał funkcjonariuszy. Na miejscu okazało się, że 13-latek miał nie przyjąć Komunii bo… bolał go ząb.

 

Policjanci uznali, że nie doszło do złamania przepisów a księża mogą zgłosić sprawę do prokuratury. Duchowni wyjaśnili, że podjęli działania, gdyż istniało podejrzenie, że nastolatek chce wynieść hostię na zlecenie grupy satanistycznej i dojdzie do profanacji.

 

Źródło: wp.pl

MA


DATA: 2019-11-04 16:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Jadzi 2 miesiące wcześniej: Ja o satanistach wiem z mediów. Były już przypadki, że hostie wynoszono i profanowano. Ksiądz zapewne obawiał się, w tym przypadku może być podobnie.
2 miesiące temu / ~MO
 
@Beata -- Świetny komentarz. Nic dodać.
2 miesiące temu / Piotr K.
 
Ksiądz miał rację
2 miesiące temu / M
 
Skąd wiecie, że chłopiec był w stanie grzechu ciężkiego oraz czy należał do grupy satanistycznej. A może to nadgorliwi rodzice i osoba księdza spowodowały iż nie wypada iść po komunię i nagle stwierdził, że nie jest godny przyjąć komunię. A gdyby tak zaraz dzwonić na policję jak tylko ktoś zasieje obawę iż ksiądz molestował lub chciał molestować to co wtedy by księżą i kuria powiedzieli.!!!!!!!
4 miesiące temu / nico200
 
Tak sobie czytam komentarze pod tym ten dawnym artykułem i nadziwić się nie mogę, że są osoby, które 13-letniego młodziana określają mianem "dziecko". W jakiej rzeczywistości Państwo żyjecie? Toż 13-latkowie palą papierosy, narkotyzują się, oglądają pornografię i uprawiają seks, a także wchodzą do grup przestępczych, a wy uważacie, że nie wolno wzywać policji, tylko mamusię i tatusia? Czy Państwo zdają sobie sprawę z tego, czym były gimnazja, jak jeszcze istniały? Czy wiecie jak często trzeba było wzywać policję do szkoły?
4 miesiące temu / Beata
 
czytając ten artykuł mam wrażenie niedokończenia go: skąd wiadomo o tych satanistach? czy to jest sprawdzona informacja? napisane też zostało, że po upomnieniu Komunikant został spożyty: przy policji czy jeszcze przed jej przybyciem? jak w ogóle zachowywał się chłopiec? czy jego rodzice przy tym byli? jak oni zareagowali? to są bardzo ważne informacje. w ogóle temat jest bardzo poważny: czy dzieci na prawdę zdają sobie sprawę Kogo przyjmują? oczywiście to jest bardzo poważny temat w ogóle... ale jest wiele niejasności - proszę o uzupełnienie.. bo jestem na prawdę zainteresowana. brak informacji potęguje tylko strach i poczucie zagrożenia... potrzebuje konkretów. pozdrawiam
4 miesiące temu / Jadzia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.