DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Będzie zawiadomienie w sprawie proaborcyjnej inicjatywy lansowanej przez „Wyborczą”

Będzie zawiadomienie w sprawie proaborcyjnej inicjatywy lansowanej przez „Wyborczą”
Fot. Pixabay

Instytut Ordo Iuris przygotowuje zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez międzynarodową organizację deklarującą zagubionym kobietom pomoc w zabiciu własnych poczętych dzieci.

 

Pokaźną redakcyjną reklamę w postaci entuzjastycznych artykułów zapewniła aborcjonistkom „Gazeta Wyborcza”. Według zamieszczonych tam informacji, międzynarodowa inicjatywa Aborcja Bez Granic uruchamia właśnie fundusz wspierający matki w zamiarze pozbawienia życia nienarodzonego potomstwa. Chodzi zarówno o organizowanie i opłacanie wizyt w zagranicznych placówkach pseudomedycznych, sprowadzanie pigułek do aborcji farmakologicznej, jak i poradnictwo.

 

W związku z obowiązującym na terenie Polski prawem GW stara się rozwiać ewentualne obawy zainteresowanych czytelniczek: „Czy to legalne? Poddanie się aborcji nie jest w Polsce karane. Więzienie grozi za jej przeprowadzenie albo pomoc w aborcji. – Żadne informowanie czy rada, nawet jeśli pomaga to drugiej osobie podjąć decyzję, nie są nielegalne” – zapewnia jedna z rozmówczyń gazety.

 

Wtorkowa informacja wywołała zrozumiałe poruszenie w mediach społecznościowych. Wbrew twierdzeniom lewicowo-liberalnego medium, internauci zwracali uwagę na bezprawność opisywanego procederu.

 

W odpowiedzi na niepokojące doniesienia z frontu walki o powszechne prawo do życia mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes instytutu Ordo Iuris napisał, że organizacja przygotowuje już doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez aborcjonistów.

 

 

Źródła: wyborcza.pl, Twitter

RoM

 

Czytaj także:
DATA: 2019-12-12 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@odszkodowania: tyle że czyn zabroniony to aborcja w Polsce. Aborcja za granica nie jest czynem zabronionym. Niestety.
3 miesiące temu / mira
 
@Odszkodowania Sprawa jest chyba bardziej skomplikowana i powodująca rozbieżności w doktrynie i orzecznictwie. Bo o ile pomocnictwo czy podżeganie rzeczywiście miałoby skutek na terenie RP to już samo dokonanie czynu przez kobietę na terenie państwa, w którym aborcja jest legalna. Nie ma zatem w rozumieniu prawa polskiego przestępstwa aborcji z powodu braku podwójnej karalnosci czynu. Sporne jest więc czy w ogóle dochodzi do pomocnictwa/podzegania skoro brak jest formalnie przestępstwa do którego ktoś miałby podzegac czy udzielać pomocy. Clue sprawy jest czy możliwe jest podzeganie do czynu który nie jest przestępstwem. Niewątpliwie jest to szalenie ciekawe zagadnienie prawnokarne, którego nie podejmuje się rozstrzygać.
3 miesiące temu / Akwamaryn
 
@asdf takich prawników nam nie trzeba. O ile zasada terytorialności wyrażona w art. 5 k.k. jasno określa odpowiedzialność karną zgodną z polskim k.k. za czyny popełnione na terytorium Polski i na eksterytoriach, o tyle z treści art. 6 § 2 k.k. jasno wynika, że "Czyn zabroniony uważa się za popełniony w miejscu, w którym sprawca działał lub zaniechał działania, do którego był obowiązany, albo gdzie skutek stanowiący znamię czynu zabronionego nastąpił lub według zamiaru sprawcy miał nastąpić". Zwróć uwagę na zapis cyt.: "gdzie skutek stanowiący znamię czynu zabronionego nastąpił lub według zamiaru sprawcy miał nastąpić", a zatem pomocnictwo, czy też podżeganie skutek w podjęciu decyzji przez ciężarną o usunięciu dzieciątka następuje nie na terenie np. Holandii, gdzie znajduje się nadawca lecz na terenie Polski, gdzie znajduje się ofiara tego przestępstwa czytaj ciężarna kobieta, która odczytała takie "porady" np. na swoim komputerze w swoim mieszkaniu.
3 miesiące temu / odszkodowania
 
Aborcja za granicą jest zgodna z prawem, więc pomoc w niej również jest zgodna z prawem.
3 miesiące temu / asdf
 
to jest dla obywatelek -ateistek
3 miesiące temu / ale ale
 
#aha piszesz niedorzeczności, to nie jest żadna rozmowa o zabijaniu w kodeksie karnym, która oczywiście jest dozwolona, ale łamanie prawa obowiązującego w Polsce, tzn tyle, że za współudział, nakłanianie i wspieranie finansowe zabijania dzieci jest zabronione przez Prawo, podlega temu samemu paragrafowi, więc jesteś w błędzie!
3 miesiące temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.