DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Barbarzyństwo! W piątek niezwykle wulgarne protesty aborcjonistów

Barbarzyństwo! W piątek niezwykle wulgarne protesty aborcjonistów
fot. FORUM

W piątek, dzień po wydaniu orzeczenia o niezgodności zabijania chorych dzieci z konstytucją, przez Polskę przechodzi kolejna fala protestów lewicy. Do szczególnych ekscesów dochodzi w Warszawie. Zwolennicy legalności zabijania dzieci protestują też w Poznaniu pod katedrą na Ostrowie Tumskim, wulgarnie obrażając duchownych. Tłum zebrał się też w Krakowie, ogłaszając "wojnę" - oraz w większości dużych miast w Polsce.

 


"Precz z czarnymi, precz z kościołem", "Polska laicka nie katolicka" czy "Wyjdź do okna" - takie agresywne i jeszcze gorsze hasła wznosi tłum lewicowców zgromadzonych na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, pod katedrą. Manifestanci popierający legalność zabijania chorych dzieci domagają się wycofania się przez przedstawicieli Kościoła katolickiego z poparcia decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października zakazał aborcji eugenicznej. Demonstrujący zgromadzili się najpierw na poznańskim placu Wolności, by później ruszyć pod siedzibę abp. Stanisława Gądeckiego. Tłum podnosi też niezwykle wulgarne hasła wymierzone w duchowieństwo jako takie.


Jeszcze bardziej dzikie protesty odbywają się w Warszawie. W stolicy lewicowcy próbowali zgromadzić się pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego; nie zostali jednak dopuszczeni blisko budynku przez policję, wobec czego skierowali się w inną stronę, w kierunku centrum. Przechodzili między innymi pod Sejmem.  Wznoszą przede wszystkim jedno hasło: "w*******ć", które stało się swoistym sloganem najnowsych proaborcyjnych demonstracji. Dziś w Sejmie wzniosła je nawet poseł Joanna Scheuring-Wielgus, kierując to słowo do wszystkich polityków prawicy.

 


Z powodu koronawirusowych obostrzeń zabrionione są zgromadzenia publiczne, dlatego manifestujący lewicowcy przedstawiają się jako spacerowicze.

 

Demonstranci zachowują się agresywnie wobec policji, dochodziło na przykład do oblewania funkcjonariuszy farbą i obrzucania ich kamieniami, tak, jak w czwartek.

 

 

 

Co ciekawe, niektórzy z demonstrantów grożą... policjantkom, które pilnują bezpieczeństwa na ulicach w trakcie agresywnych zamieszek. Na Twitterze pojawiają się wpisy "identyfikujące" policjantki i zapowiadające, że "nie będą miały łatwego życia". 

 

W przypadku manifestacji proaborcyjnych lewicowe media nie wspominają o możliwości zagrożenia koronawirusem. Zwrócił na to uwagę m.in. red. Krystian Kratiuk.

 

 

Na protestach, oprócz symboliki aborcyjnej, mnóstwo jest też emblematów ruchu LGBT. 

 

 

Do protestów doszło także w Katowicach, gdzie tłum chciał dostać się pod katedrę. Został zatrzymany przez kordon policji broniący świątyni.

 


Licznie zgromadzili się manifestanci także w Krakowie, zbierjąc się na Rynku Głównym. Także tam podnoszone są wulgarne hasła.

 


DATA: 2020-10-23 22:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

byle sex był - to nawet żarcia im nie potrzeba... czego się dziwicie, włączcie tv komercyjna i zobaczcie "paradokumenty", albo "rozrywkę" - to zrozumiecie to
1 miesiąc temu / ks.Bogdan
 
@Ryś mnie sie wydaje, ze to specyfika mlodziezy z wielkich miast ktora zawsze byla w duzej czesci zdemoralizowana
1 miesiąc temu / Rrr
 
I niech się zbierają. Koronawirus rozwiąże problem zwolenników aborcji. @Krakusik Tu nie chodzi o VI przykazanie. Chore i upośledzone dzieci rodzą się nie tylko poprzez akty płciowe cudzołożne ale także i głównie w aktach płciowych małżeńskich. W końcu to małżeństwa starają się o dzieci/dochodzi do poczęcia dziecka, a jak okaże się nieuleczalnie chore to ludzie chcą abortować. Dlaczego? Bo nie mają pomocy i nie dadzą rady takim dzieckiem się zająć. Mam nadzieję, że dzieci upośledzone nie będą abortowane za granicą. Teraz niech rządzący zatroszczą się o życie tych dzieci po porodzie. Wtedy będzie to oznaką człowieczeństwa.
1 miesiąc temu / trooper
 
Jest jednak pytanie: skąd w katolickiej Polsce, zaledwie 15 lat po śmierci Świętego Papieża Jana Pawła II, tyle tysięcy zdemoralizowanych chłystków? Kto zajmował się wychowaniem tej dziczy?
1 miesiąc temu / Ryś
 
Do tomek1313:Hitlar tez mial dużo młodej siły ktora teraz smarzy sie w piekle a ich krewni wstydza do nich przyznać.I kto każe prostytutce czy cizi wychowywać dziecko ktorego nie chce? moze oddac,ale nie tacy ludzie wola mord bo wtedy moznawciskac kit rodzince jaka to sie jest dobra córcią ratująca pszczółki,choć mordująca dzieci
1 miesiąc temu / anna
 
@Tomek1313 Byłeś na proteście to ci współczuję, a nas katolików interesuje życie przed i po porodzie w odróżnieniu od was lewaków, dla których najważniejsza to chuć, a gdy zostanie pocztę dziecko, to najlepiej je zabić i po problemie. Oto wasze zbrodnicze i diabelskie podejście.
1 miesiąc temu / Oto wy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.