DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Barbara Nowak o Konwencji Stambulskiej: powinniśmy pójść w ślady Słowacji

Barbara Nowak o Konwencji Stambulskiej: powinniśmy pójść w ślady Słowacji
Fot. PCh24 TV

W ocenie Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, Konwencja Stambulska jest zagrożeniem i powinna być wycofana jak najszybciej z obiegu publicznego w Polsce. - To, co zrobiła Słowacja jest czymś, co powinniśmy naśladować – powiedziała w rozmowie z Radiem Maryja.

 

Zdaniem małopolskiej kurator oświaty, konwencja jest zagrożeniem i ma „konkretne przełożenie na kształtowanie młodego człowieka, na model społeczny” i jest „bardzo szkodliwa”. Stąd też Polska, na wzór Słowacji, powinna ja wypowiedzieć.

 

Trzeba tu przypomnieć, że Słowacja odrzuciła już podpisaną konwencję, ale jeszcze przed jej ratyfikacją. Głównym zarzutem wobec dokumentu było to, że wbrew nazwie nie zajmuje się jedynie zapobieganiem przemocy wobec kobiet, ale wprowadza nową definicję małżeństwa. W dokumencie nie brakuje tez odniesień do ideologii gender.

 

W Polsce nie brakuje głosów mówiących o konieczności wypowiedzenia konwencji przez nasz kraj. Jest ona bowiem postrzegana jako zagrożenie dla dzieci i rodzin. Barbara Nowak w rozmowie z Radiem Maryja zauważyła, że konwencja jest groźna na poziomie języka, gdyż „demoluje pojęcia bardzo dobrze nam znane”, która są ugruntowana w naszej cywilizacji. Chodzi o rodzinę, tolerancję, demokrację i płeć. – Kolejne zagrożenia to konkretne działania, czyli takie działania, kiedy z powagą informuje się o 56 płciach co najmniej, gdzie jest obowiązkowo wprowadzane do szkół wychowanie seksualne typu B, czyli to permisywne oparte na standardach WHO – dodała. Tymczasem bazuje ono na sztucznym pobudzaniu popędu seksualnego u małych dzieci.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 

Brawo Słowacja! Parlament odrzucił genderową Konwencję Stambulską

 

Podczas nadzwyczajnej sesji parlamentarnej stosunkiem 96 do 113 głosów odrzucono Konwencję Stambulską, dokument wykorzystujący przemoc wobec kobiet jako narzędzie do wprowadzania ideologii gender. Liberalna prezydent, Zuzanna Czaputova zapowiedziała, że uszanuje decyzję parlamentu.

 

Zobacz także - MEGA DEBATA: Jak seksedukatorzy „kradną” nasze dzieci?

 

Czytaj także:
DATA: 2020-02-27 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co do najbliższych wyborów na prezydenta RP, to należy koniecznie zwrócić uwagę na możliwość oszustw wyborczych. Pamiętajmy jakie jesienią 2014 r. w wyborach samorządowych były "przewały"! Wg mnie należy zaangażować Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych PWPW do wydruku kart wyborczych ścisłego zarachowania z indywidualnymi numerami kart i nawet ze znakami wodnymi. Komitety mogłyby dostać określoną ich ilość przed wyborami a po wyborach wszystkie do zwrotu - i te puste i te zakreślone. Byłby wreszcie porządek i zaufanie do wyborów i komisji wyborczych. Inaczej będziemy tracić czas i energię. Czy to takie trudne do realizacji?
5 miesięcy temu / AJS51
 
Ja sie pytam , kto to wpuścił do polski .Kto pozwolił na takie zepsucie .
5 miesięcy temu / Ryś
 
Myślę, że elektorat właśnie sobie życzy, gorzej z politykami i to nie tylko tymi wymienionymi przez Pana.
5 miesięcy temu / @Kazimierz
 
A w jakiej w ogóle ważnej sprawie ktoś pyta społeczeństwo?
5 miesięcy temu / @Gość
 
SzP,pomalenku może się pani zacząć pakować ,lewacki PiS takich wypowiedzi nie daruje,do maja odczekają bo wybory w czerwcu wszystko może się zdarzyć. To taki sam temat zabroniony jak aborcja eugeniczna,elektorat PiS sobie tego nie życzy ten od Zandberga,Milera czy PO. Życzę powodzenia.
5 miesięcy temu / Kazimierz
 
Świetnie rozumiesz ich sposób działania.
5 miesięcy temu / @Mirrro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.