DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Badanie CBOS: większość Polaków przeciwna przyjmowaniu imigrantów

Badanie CBOS: większość Polaków przeciwna przyjmowaniu imigrantów
Kenny Karpov/SOS Mediterranee/Handout via Reuters

Z badania CBOS wynika, że 72 proc. Polaków jest niechętnych przyjmowaniu do Polski imigrantów spoza Europy, m.in. z Afryki Północnej czy krajów Bliskiego Wschodu. Zgody na przyjmowanie imigrantów nie wyraża również aż 82 proc. Polaków w wieku 18-24 lata. Przyjmowanie „uchodźców” pod pewnymi warunkami popiera 16 proc. respondentów, ale pełną swobodę do osiedlania się wyraża zaledwie 5 proc. Polaków.

 

Nadal nie widać definitywnego końca kryzysu migracyjnego, który wybuchł kilka lat temu. Co prawda imigranci z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu nadal docierają do granic Europy, ale unijnym politykom nie udało się przekonać wszystkich społeczności UE do idei przyjmowania imigrantów.  Jak wynika z najnowszego badania CBOS, 72 proc. badanych jest niechętnych przybywaniu do Polski imigrantów. Z kolei 60 proc. Polaków jest zdecydowanie przeciwnych tej koncepcji. Co ciekawe, podobnego zdania jest aż 82 proc. ankietowanych w wieku 18-24. Przyjmowanie przybyszów z Afryki i innych krajów popiera zaledwie 16 proc., choć pod pewnymi warunkami.

 

Z badania opinii zrealizowanego przez CBOS wynika, że Polacy zdecydowanie sprzeciwiają się przyjmowaniu imigrantów. Zgodę na migrację do Polski wyraża jednak 16 proc. Polaków, natomiast tylko 5 proc. społeczeństwa jest zdania, że Polska powinna pozwolić na swobodne przebywanie i osiedlanie się imigrantów.

 

Warto podkreślić, że większą przychylność wobec bezwarunkowego osiedlania się migrantów deklarują mieszkańcy miast powyżej 500 tys. (12 proc.) oraz badani identyfikujący się z lewicą (11 proc.). CBOS podkreśla, że – tak jak poprzednio – częstość udziału w praktykach religijnych nie wpływa na stosunek do przyjmowania uchodźców. Znaczenie mają natomiast preferencje partyjne.

 

Zwolennicy Platformy Obywatelskiej są w największym stopniu gotowi przyjąć imigrantów i pozwolić im na osiedlenie się (17 proc.). Częściej też niż sympatycy Kukiz’15 i PiS uważają, że powinniśmy przyjmować migrantów do czasu, kiedy będą mogli oni wrócić do kraju, z którego pochodzą (47 proc.). Niechętni do otwarcia granic dla migrantów to najczęściej zwolennicy PiS. Aż 80 proc. z nich uważa, że Polska w ogóle nie powinna przyjmować uchodźców.

 

Badanie przeprowadzono w dniach 7–14 czerwca na liczącej 989 osób próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana


DATA: 2018-07-23 16:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Mistrz: O wojnę. O pretekst do zastosowania 1066.
ponad 1 rok temu / uczeń
 
Przecież pis już przyjął więc o co chodzi
ponad 1 rok temu / Mistrz
 
Nie, nawet deklaracja przyjęcia imigranta do swojego domu i zapewnienia utrzymania go z własnych środków nie usprawiedliwia przyjmowania groźnych osób. Po pierwsze, oni nie będą siedzieć zamknięci w tych domach jak w więzieniach, tylko będą poruszać się w przestrzeni publicznej, bez nadzoru ze strony deklarującego. Po drugie, co jeśli imigrant zamorduje nieroztropnego deklarującego? Kto wtedy przejmie zobowiązania deklarującego?
ponad 1 rok temu / do Polak
 
Mamy najłatwiejsze warunki zezwoleń na pobyt, co jest zasługą jedynego "ministra" ktory pełnił funkcję za PO i dalej nią pełni.. szefa UdsC. A ułatwienia które szykuje minister Rafalsla to naiwne słuchanie pracodawców żądających taniej siły roboczej, a tak naprawdę pracę w Polsce podejmuje może 1/4 tych którzy są sprowadzani. A wielu pracuje na 1/4 etatu i na śmieciowe umowy, ale wiedzą że państwo nic nie może, bo nawet nie ma kto robić kontroli.
ponad 1 rok temu / Veritatis
 
pytanie powinno brzmieć: Czy deklarujesz się przyjąć uchodźców do swojego domu/mieszkania i zapewnić im utrzymanie oraz opiekę medyczną? Lewactwo pomagać chce, ale nie za swoje
ponad 1 rok temu / Polak
 
Prawda jest taka, że conajmniej 99% Polaków nie chcą imigracji islamskiej do Polski !!! Polacy wiedzą już że tam gdzie sie pojawia ubogacenie islamskie to tam wczesniej czy pózniej musi dojść do problemów z prawem.Dzisiaj np.podano, że we Francji policja francuska zabiła jednego islamskiego handlarza narkotyków i momentalnie całe srodowisko islamskie zwiazane z tym własnie handlarzem i nie tylko zaczeło uliczne zadymy z paleniem i niszczeniem samochodów i wszystkiego co im tylko w łapska wpadlo.To kolejny dowód na to ze nie powinno sie wpuszczac islamu do Europy a już na pewni NIGDY do Polski !!! Ta ideologia nigdy nie powinna mieć prawa funkcjonowania na terenach Europy.Raz wpuszczeni rozpszestrzeniają się niczym rak DLATEGO NIE MA POLAKÓW ZGODY I NIGDY NIE BĘDZIE !!!
ponad 1 rok temu / Nigdy!!!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.