DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Austriacki biskup w obronie rodziny. Hierarcha poparł apel biskupów z Kazachstanu

Austriacki biskup w obronie rodziny. Hierarcha poparł apel biskupów z Kazachstanu

Emerytowany biskup diecezjalny Feldkirch (Austria), dołączył do hierarchów popierających dokument „Wyznania niezmiennych prawd o małżeństwie sakramentalnym” napisany przez biskupów z Kazachstanu jako odpowiedź na zamieszanie związane z wprowadzaniem w życie zapisów adhortacji Amoris laetitia.

 

Biskup Elmar Fischer zdecydował się podpisać pod oświadczeniem kazachskich hierarchów. Dokument „Wyznania niezmiennych prawd o małżeństwie sakramentalnym” powstał w odpowiedzi na zamieszanie, które zaistniało w Kościele w związku z próbami wdrażania w życie rozdziału VIII Amoris laetitia oraz wprowadzaniem przez niektóre episkopaty „norm dających nie wprost aprobatę rozwodom i aktywności seksualnej poza ważnym związkiem małżeńskim”.

 

Trzech hierarchów: Tomasz Peta, arcybiskup archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, Jan Paweł Lenga, arcybiskup emerytowany z Karagandy i Atanazy Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, 18 stycznia 2017 r. wezwali wiernych do modlitwy, aby papież Franciszek „potwierdził niezmienną praktykę Kościoła w odniesieniu do prawdy o nierozerwalności małżeństwa”.

 

O podpisywanie się pod dokumentem zaapelował do hierarchów z całego świata bp Atanazy Schneider.

 

Poparcie dla deklaracji biskupów z Kazachstanu wyrazili już: emerytowany metropolita Rygi kard. Janis Pujats, abp Carlo Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, abp Luigi Negri, emerytowany arcybiskup Ferrary-Comacchio; emerytowany biskup pomocniczy Andreas Laun z Salzburga, oraz Rene Gracida emerytowany biskup Corpus Christi w Teksasie, bp Marian Eleganti OSB, biskup pomocniczy diecezji Chur w Szwajcarii.

 

Źródło: chiesaepostconcilio.blogspot.com

luk

 


DATA: 2018-02-06 13:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oświadczenie biskupów Kazachstanu jest dokumentem tak jasnym, że jego podpisanie świadczy wyraźnie i o zdrowej doktrynie dot. nauki o nierozerwalności, i o właściwym rozumieniu fundamentalnych zasad dot. całości i integralności nauki katolickiej. Przy tym, podpisujący się, wyraźnie musi sobie zdawać sprawę z sytuacji z jaką mamy do czynienia obecnie. A więc, podpisanie się, jest także czynem świadczącym o wyrobionych cnotach (świadczenie o prawdzie kosztem własnej korzyści, dobrej opinii, czy choćby osobistego spokoju). Dlatego uważam, że należy się najwyższe uznanie każdemu hierarsze, który się pod tym dokumentem podpisał a zarazem dystans oraz wielka niepewność wobec wszystkich tych, których nazwisk wciąż tam nie widać.
ponad 2 lata temu / Ireneusz
 
Nasi biskupi walczą aktualnie z rodzącym się w Polsce faszyzmem ;-)
ponad 2 lata temu / thorgi
 
Gdzie są nasi emerytowani biskupi? Dlaczego nie podpisują?
ponad 2 lata temu / Ada
 
Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary i milosci do Boga i do czlowieka, ukazane nam przez bp Elmara Fischera z Feldkirch w Austrii. Czekamy juz wlasciwie dwa lata na ogloszenie oficjalnego stanowiska biskupow polskich, czy to nie juz olbrzymie zgorszenie wobec wierzacych w ojczyznie i na swiecie?! Nie osadzam ale pytac mi mozna! Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.