DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Austriaccy biskupi mają nowego przewodniczącego. To modernista

Austriaccy biskupi mają nowego przewodniczącego. To modernista
fot. youtube/printscreen

Austriaccy biskupi wybrali nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu. Został nim Franz Lackner, arcybiskup Salzburga. Zastąpi na stanowisku kard. Christopha Schönborna, który po 22 latach przechodzi na emeryturę. To oznacza potwierdzenie skrajnie modernistycznego kursu.

Pierwotnie wybory przewodniczącego Konferencji Episkopatu Austrii miały odbyć się wcześniej, ale zostały przełożone ze względu na epidemię Covid-19.

 

Kard. Christoph Schönborn pełnił swoją funkcję przez 22 lata; odchodzi ze względu na wiek - w tym roku skończył 75 lat; purpurat zmagał się też w ostatnich latach z nowotworem.

63-letni abp Franz Lackner był przez ostatnie pięć lat zastępcą kard. Schönborna.
Jego zastępcą został biskup Linzu, Manfred Scheuer.

 

Wybór abp. Lacknera oznacza kontynuację obecnego, progresywnego kursu Episkopatu Austrii.

Hierarcha ten, podobnie jak Schönborn, jest zwolennikiem tak zwanego „nowego podejścia” do homoseksualizmu w Kościele. W 2015 roku jako przewodniczący Komisji Liturgicznej Episkopatu Austrii zlecił opracowanie książki, która omówi zagadnienie błogosławienia par homoseksualnych. Hierarcha zdecydował też o zwołaniu specjalnej grupy roboczej, która zajmie się tym tematem.

Owoc prac opublikowany został miesiąc temu; w książce, o której więcej pisaliśmy TUTAJ, proponuje się zupełnie otwarcie wprowadzenie błogosławieństw dla związków jednopłciowych.

 

Z kolei nowy wiceszef Episkopatu, Manfred Scheuer, jest znanym orędownikiem wyświęcania na księży żonatych mężczyzn. Tuż po Synodzie Amazońskim Scheuer, razem z bp. Hermannem Glettlerem z Innsbrucku, poparł wprowadzenie viri probati w ich kraju (później przyłączyło się do tego więcej biskupów austriackich).

 

Z kolei w roku 2018 w diecezji Linzu kierowanej przez Scheuera zorganizowano błogosławieństwa kościelne na Walentynki przeznaczone dla wszystkich par, zarówno normalnych małżeństw, jak i związków homoseksualnych. Bp Scheuer dał się też poznać jako gorący zwolennik dopuszczania do Komunii świętej rozwodników w nowych związkach.

 

Sytuacja w Austrii jest zatem analogiczna do tej w Niemczech. Tam na początku roku modernistycznego kard. Reinharda Marxa zastąpił równie progresywny bp Georg Bätzing. Biskup otwarcie deklaruje plan dokonania protestantyzacji Kościoła w Niemczech na Drodze Synodalnej. Nowe kierownictwo Episkopatu Austrii jest gwarantem trzymania podobnego kursu i prawdopodobnie przyjęcia za swoje wielu koncepcji wypracowywanych w Niemczech.

 

Pach


DATA: 2020-06-16 16:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Modernistyczna protestantyzacja to wypaczenie tożsamości KK. Dla przykładu przytoczmy - za śp. ks. prof. Bartnikiem - iż to: wypaczony obraz Boga; świeckie pojmowanie Eucharysti bez wiary w obecność osobowego Jezusa; indywidualizm religijny odrzucający wszelkie pośrednictwo instytucji; ideologia wolności negującej rzeczywistość grzechu,itd. Uleganie duchowi protestantyzacji,to misterium inquitatis; to prymat samowoli nad prawdą objawioną; to uleganie eskalacji światopoglądowemu "hejtowi" środowisk laickich. Konsekwencje tego są tragiczne dla wiary chrześcijańskiej!
5 miesięcy temu / t
 
@Second. Protestanci nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem, ponieważ pochodzą od Lutra. Pastorzy i pastorki nie mają sukcesji apostolskiej i w większości prezentują absolutnie światowe podejście do aborcji, rozwodów, antykoncepcji i homoseksualizmu. Jesteście dziećmi Lutra, nic tego nie zmieni, nawet najbardziej ekumeniczne wygłupy Kościoła Katolickiego. Czym się różnicie od lewicy? Tym, że sobie pośpiewacie w niedzielę jakieś bla, bla, bla...
5 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
@Second: Kult maryjny występował już we wczesnym chrześcijaństwie. Świadczą o tym malowidła z II wieku w katakumbach św. Pryscylii w Rzymie przedstawiające Maryję z Dzieciątkiem. Sposób przyjmowania Komunii św. nie jest częścią Objawienia, Tradycji przez duże T, więc mógł się zmienić. Ale nauczanie nt. homoseksualizmu to kwestia prawa naturalnego i Objawienia, podobnie jak nt. cudzołóstwa i związków cudzołożnych i jest ono niezmienne.
5 miesięcy temu / M.
 
swoja opinie piszę tu choć mogłaby być pod innym artykułem ,chciałam zwrócić uwagę na zaburzone proporcje ,w Polsce tyle się dzieje a tu więcej artykułów jest z zagranicy
5 miesięcy temu / ewa
 
Sami jestescie modernistami. Wiekszosc obrzedow pojawiala sie z czasem. Sami piszecie, ze kult Maryi zaczal sie w tym a tym wieku, swietych, obrazow itd. Jak przyjmowali komunie pierwsi chrzescijanie?
5 miesięcy temu / Second
 
To chyba poseł Cywiński udaje biskupa.
5 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.