DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Austria: To już pewne. Kurz będzie rządził razem z neomarksistami z Zielonych

Austria: To już pewne. Kurz będzie rządził razem z neomarksistami z Zielonych
Szef Partii Ludowej (OeVP) Sebastian Kurz i szef Partii Zielonych Werner Kogler. Fot. Reuters/Forum
#AUSTRIA    #SEBASTIAN KURZ    #ZIELONI    #KOALICJA W AUSTRII    #CHADECJA    #LEWICA    #ÖVP    #FPÖ    #NEOMARKSIZM    #EKOLOGIŚCI    #NEOMARKSIŚCI    #POLITYKA    #EUROPA    #EU    #UE

W Austrii dobiega końca tworzenie nowego rządu. Po ponad siedmiu miesiącach od rozpadu koalicji ÖVP/FPÖ chadecja wraz z Zielonymi ogłosili rychłe osiągnięcie porozumienia.

 

 

W maju 2019 roku irański prawnik Ramin Mirfakhrai ujawnił nagranie ze spotkania, jakie dwa lata wcześniej na Ibizie odbyli szef prawicowej partii FPÖ Heinz-Christian Strache oraz jego bliski współpracownik Johann Gudenus z Rosjanką, która podawała się za krewną rosyjskiego biznesmena Igora Makarowa. Omawiano udzielenie Rosjanom wsparcia w ich zamierzeniach biznesowych w zamian za pomoc medialną i finansową dla ugrupowania. Skutkiem wybuchu afery był rozpad koalicji ÖVP/FPÖ i odwołanie z urzędu kanclerza Sebastiana Kurza, szefa chadecji.

 

W przyspieszonych, wrześniowych wyborach zdecydowane zwycięstwo odniosła ponownie ÖVP i postanowiła stworzyć rząd z Zielonymi.

 

Partie ogłosiły teraz, że w negocjacjach koalicyjnych doszło do przełomu i wkrótce ma zostać ogłoszony skład nowego rządu. Do jego zaprzysiężenia może dojść już 7 stycznia. Zakończy to władzę bezpartyjnej Brigitte Bierlein stojącej na czele tymczasowego rządu eksperckiego.

 

Sojusz chadeków z neomarksistowską partią Zielonych będzie zupełną nowością w historii austriackiej polityki. Radykalni „ekologowie” nigdy nie wchodzili jeszcze w skład rządu tego kraju.

 

Chadecja i Zieloni negocjowali przede wszystkim kwestie polityki klimatycznej i migracji. Neomarksiści otrzymają prawdopodobnie nie tylko urząd wicekanclerza, ale także teki resortów środowiska i transportu, sprawiedliwości, zdrowia i spraw społecznych oraz resort sportu.

 

Prezydentem Austrii od 2017 roku jest Alexander van der Bellen, polityk formalnie bezpartyjny, ale w przeszłości związany z Zielonymi – i z masonerią.

 

Dla Austrii oznacza to bardzo trudny okres wzmożonego wpływu antychrześcijańskich ideologów na kształtowanie polityki. Sukces Zielonych może przełożyć się też na lepsze notowania bratniej partii w Niemczech, gdzie wybory do Bundestagu odbędą się już w 2021 roku. W kontekście obecnych sondaży jest możliwe, że także za Odrą stery władzy przejmie chadecko-zielona koalicja.

 

 

Pach

 

Źródła: sueddeutsche.de, PCh24.pl

 

 

 


DATA: 2019-12-31 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co Korwin powiedział?
5 miesięcy temu / Filip
 
Wydaje się że to trend współczesnej cywilizacji Zachodu. We wszystkich krajach na Zachód od Odry, pseudo ekologia nabywa statusu złotego cielca zagubionego człowieka. Sądzę, że ten proces będzie postępował bo niestety idiocenie przeciętnego "Europejczyka", przybiera formy epidemiologiczne. Tak zwani Zieloni, są w oczach bezbożnego Zachodu, wyrazicielami chęci zbudowania sobie Raju na Ziemi, przez ludzi, którzy nie wierzą w wieczność tylko doczesność. Najważniejsze dla nas jest to, żeby ta choroba nie przybrała formy państwowego paradygmatu we władzach Trzeciej Rzeczypospolitej. Niestety, pierwsze oznaki tej chorej ideologii już się zalęgły w głowach naszych przywódców, którzy nie chcą się "jawić" w oczach naszych zachodnich sojuszników, jako zaścianek dzikusów z zacofanej Środkowo - Wschodniej Europy. Patrząc realnie, przynależność do UE w takiej postaci jaka obecnie w niej obowiązuje, oznacza dla Polski zagrożenie utraty swej tożsamości i ducha Narodu.
9 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Lewacy jak startują w wborach to mówią to co ludzie chcą usłyszećć a potem z premedytacją robią swoje. Dziwię się tylko że ludzie prawicy są tacy naiwni.
9 miesięcy temu / Czesław
 
Może będzie mial okazję. Jednej zonie nie dochowal przysięgi. Więc może z kim chce.
9 miesięcy temu / @PatriotaPL
 
@Second Oczywiście nadinterpretujesz. Powiedział, że WOLAŁBY dogadywać się z SLD niż z PiS. To nie oznacza, że CHCIAŁBY.
9 miesięcy temu / PatriotaPL
 
Pokolenie moich rodziców wspomina drugą wojnę światową a moje ze zgrozą obserwuje wojnę kulturową w Europie i na świecie.
9 miesięcy temu / Babunia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.