DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Austria: ksiądz powołał się na Amoris laetitia i odprawił „Mszę ślubną” dla pary LGBT

Austria: ksiądz powołał się na Amoris laetitia i odprawił „Mszę ślubną” dla pary LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Katolicka diecezja Graz-Seckau potwierdziła doniesienia o odprawieniu „Mszy ślubnej” dla kobiet żyjących w związku jednopłciowym. Ksiądz, który przewodniczył modlitwie tłumaczył, że podejmując decyzję o odprawieniu Mszy, powołał się na zapisy adhortacji papieża Franciszka – Amoris laetitia.

 

W Austrii miało miejsce szokujące zdarzenie. Katolicki ksiądz odprawił „Mszę ślubną” dla pary kobiet, żyjących w związku jednopłciowym. Informację potwierdził rzecznik diecezji Graz-Seckau. W całej sytuacji zaskakujące jest również to, że ks. Michael Kopp, który przewodniczył Mszy św. tłumaczył, że opiera się o nauczanie papieża Franciszka, zawarte w adhortacji posynodalnej Amoris laetitia. Ks. Kopp dodał, że wspólna modlitwa nie miała charakteru sakramentalnego, ale dziękczynny.

 

„Podstawowe pytanie dotyczy tego, czy osoby homoseksualne mogą poczuć się w kościele jak w domu” – powiedział Thomas Stanzer w rozmowie z niemieckim, katolickim portalem kath.net. „Ksiądz Michael Kopp odpowiedział na to pytanie twierdząco” – informuje rzecznik diecezji Graz-Seckau. Dodał, że liturgia miała charakter dziękczynny, a kobiety biorące udział we Mszy św. żyją w „legalnym” związku cywilnym.

 

Thomas Stanzer tłumacząc mediom szokujące zdjęcia dwóch kobiet „na ślubnym kobiercu”, które stały przed kapłanem w katolickim kościele podkreślał, że obie są chrześcijankami. Dodał, że w przeszłości Kościół katolicki pomagał im wyjść z różnych osobistych kryzysów.

 

Rzecznik diecezji przywołał również fragment adhortacji Amoris laetitia. „Każda osoba, niezależnie od swojej skłonności seksualnej, musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem, z troską, by uniknąć jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”

– tłumaczy Stanzer, przywołujący fragment dokumentu zaakceptowanego przez papieża Franciszka.

 

Portal LifeSiteNews.com komentując całe zdarzenie przypomina nauczanie Kościoła katolickiego dotyczące homoseskualizmu. W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy m.in., że akty homoseksualne są ze swej natury nieuporządkowane i sprzeczne z prawem naturalnym.

 

„Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części niewyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie Świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie, zawsze głosiła, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane” – czytamy w 2357 punkcie Katechizmu Kościoła Katolickiego.

 

Szokujące zdjęcia wykonane podczas „Mszy ślubnej” w Austrii zostały opublikowane w mediach społecznościowych oraz w portalu Gloria TV. Widać na nich kobietę w białej sukni ślubnej oraz drugą, ubraną w biały stój, przypominający wyglądem męski garnitur. Kobiety na jednym ze zdjęć wspólnie zapalają świecę, a na innym trzymają się za ręce. W mediach społecznościowych można odnaleźć również zdjęcie przypominające moment przysięgi małżeńskiej. Ks. Michael Kopp trzyma bowiem dłoń uniesioną w górze, a kobiety trzymając się za ręce, patrzą sobie w oczy.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com, novusordowatch.org

WMa

 


DATA: 2019-11-15 14:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i mamy owoce czyli każdy ma swoją prawdę.
8 miesięcy temu / Olo
 
Ja chodzę do kościoła bo zgrzeszyłem i potrzebuję lekarstwa na mojej grzechy, więc dlaczego teraz grzechy się usprawiedliwia a nie leczy. Jeśli jestem chory to idę do lekarza aby mnie uzdrowił a nie wciskał kit że to normalne i z tym można żyć bo należy się szacunek dla choroby bo i ona też chce żyć... Jak dwie osoby tej samej płci stworzą dziecko? Przecież może dojść do handlu ludźmi i zagrożenia dla życia na ziemi... Kto będzie pełnił rolę ojca a kto matki? Czy dają gwarancję że będą ze sobą do końca życia w każdych warunkach? Kto ma za to zapłacić???
5 miesięcy temu / Peterus
 
Ja myślę że to pomyłka,że to kościół luteran,tam już dawno wszystko jest dopuszczalne,nawet kobieta biskup do tego lesbijka,i dzieckiem adoptowanym wystarczy
8 miesięcy temu / Kazimierz
 
Skandal i zgorszenie! Serce się kraje na takie widok... Błądzący kapłan utwierdza w błędzie i grzechu swoich podopiecznych. : Czy będzie ktoś, kto go upomni po bratersku?
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Judasz i morderca. Morderca Pana Jezusa na Krzyżu. Obrzydliwe
8 miesięcy temu / Adam
 
@Olo Nie tyle każdy ma swoją prawdę tylko każdy interpretuje coś po swojemu.Ciekawe czy pobłogosławi związek zoofila z kozą, bo nie można dyskryminować zwierząt.
8 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.