DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Austria: katolicka grupa młodzieżowa celem islamskiego fundamentalisty

Austria: katolicka grupa młodzieżowa celem islamskiego fundamentalisty
Fot. ZUMA/Forum

Jak podają lokalne media, celem Kujtima Fejzulai'ego, który niespełna miesiąc temu zastrzelił na ulicach Wiednia cztery osoby była młodzież katolicka zgromadzona w pobliskim kościele.

2 listopada br. w zamachu terrorystycznym przeprowadzonym przez islamskiego fundamentalistę w stolicy Austrii zginęły cztery osoby, a 20 zostało ciężko rannych. Atak rozpoczął się około godziny 20.00. w pobliżu głównej synagogi w mieście, gdzie uzbrojony mężczyzna otworzył ogień z karabinu maszynowego do ludzi siedzących przed barami i restauracjami.

 

Jak podaje portal NC Register powołując się na lokalną gazetę Kronen Zeitung, zamachowiec próbował wejść do kościoła św. Ruperta, gdzie zebrała się grupa młodzieży. Nie mogąc dostać się do zamkniętego budynku, szukał innego wejścia do świątyni, dopóki nie został zastrzelony przez policję.

Archidiecezja wiedeńska podała, że w tym czasie w kościele przebywało 17 osób. Po usłyszeniu strzałów zgasili światła, zamknęli drzwi i ukryli się. Opuścili świątynię dopiero o 2.30 rano, kiedy policja zezwoliła im na wyjście.

 

Austriackie MSW podało nazwisko zamachowca. Był nim Kujtim Fejzulai, 20-letni Austriak, który w zeszłym roku został skazany na 22 miesiące więzienia za próbę udania się do Syrii w celu przyłączenia się do Państwa Islamskiego. Według lokalnych mediów został uwolniony przed terminem zwolnienia warunkowego. Minister edukacji Austrii Susanne Raab podczas konferencji prasowej przekazała, że Fejzulai po zwolnieniu z więzienia wielokrotnie odwiedzał dwa wiedeńskie meczety; Melit Ibrahim w dzielnicy Ottakring oraz Tewhid w dzielnicy Meidling.

 

Źródło: ncregister.com
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-12-04 09:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dni islamu w Kosciele Katolickim
1 miesiąc temu / baranek
 
Nic dodac nic ując islam
1 miesiąc temu / Ola
 
"Kujtim Fejzulai - 20 letni Austriak". Ma typowe Austriackie nazwisko. Pewnie znany rodowód sięga 20 pokoleń wstecz i obejmuje rodzinę od lat osiadłą w okolicy Lasku Wiedeńskiego.
1 miesiąc temu / Człek
 
To jest wlasnie wierzący muzułmanin. Robi to co głosi.
1 miesiąc temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.