DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Austria: Biskupi przywrócili możliwość przyjmowania Komunii świętej do ust

Austria: Biskupi przywrócili możliwość przyjmowania Komunii świętej do ust
Fot. Andrzej Sidor

Katolicy w Austrii znowu będą mogli przyjmować Komunię świętą do ust. Tamtejsza Konferencja Episkopatu podjęła decyzję o poluzowaniu obostrzeń związanych z epidemią Covid-19.

 

W piątek 19 czerwca Konferencja Episkopatu Austrii podjęła decyzję o zniesieniu części obostrzeń nałożonych na kościoły, księży i wiernych w związku z epidemią koronawirusa. Dotyczy to między innymi przywrócenia udzielania Komunii świętej do ust. Jak dotąd w Austrii ze względów zdrowotnych dopuszczano jedynie Komunię na rękę.

 

Ta forma pozostaje przy tym zalecaną przez biskupów.

 

Ponadto austriaccy hierarchowie pozwolili na uczestniczenie we Mszy świętej bez masek na ustach i nosie. Będzie można też na powrót używać wody święconej, trzeba tylko częściej niż zwykle ją wymieniać. Wierni mają też powrócić do kościołów: zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Najświętszej Ofierze.

 

Część ograniczeń będzie obowiązywać nadal. Wierni mają zachowywać metr dystansu od osób spoza swojego gospodarstwa domowego. W pogrzebach może uczestniczyć do 100 osób; od lipca limit zostanie prawdopodobnie zwiększony do 250. Od 1 sierpnia na ślubie będzie mogło być 500 gości.

 

Źródło: Katholisch.de

 

Pach


DATA: 2020-06-21 14:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podczas dzisiejszej Mszy proboszcz podczas kazania kilkukrotnie powracał do słów z dzisiejszej ewangelii // Nie bójcie się ludzi!// A mówił to do szczelnie zamaskowanych parafian.. By 10 minut po, ogłosić Komunia udzielana jest na rękę. jeżeli ktoś bardzo chce do ust, proszę zając miejsce na końcu kolejki// No tak czcigodni wielebni... //Nie bójcie się ludzi!//
5 miesięcy temu / AnnaG
 
Jak to jest, że w Austrii sami biskupi decydują, że w kościele nie trzeba nosić maski, a w Polsce biskupi nie mają nic do powiedzenia? i muszą dostosować się do zarządzeń władzy państwowej?
5 miesięcy temu / Gość
 
A u nas kiedy powrot wody świeconej?
5 miesięcy temu / Rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.