DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Atak przez kulturę! Hollywood będzie w swoich produkcjach bronić „prawa do aborcji”

Atak przez kulturę! Hollywood będzie w swoich produkcjach bronić „prawa do aborcji”
fot. By Lorie Shaull [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W związku z wyborem na sędziego Sądu Najwyższego USA osoby nie kryjącej się z poglądami pro – life, zwolennicy aborcji są zatrwożeni możliwością ograniczenia „prawa do aborcji”. Z pomocą przyjdzie im Hollywood, gdzie wyprodukowane zostaną filmy promujące aborcję jako „jedyny dobry wybór” dla kobiety.

 

Bitwa toczy się o stosunek do precedensu prawnego z rozprawy „Roe vs. Wade”, podczas której uznano „prawo” kobiety do przeprowadzenia aborcji na życzenie. Od czasu wprowadzenia tego zrządzenia, prawo aborcyjne zmieniono w większości stanów, oczywiście na niekorzyść dla nienarodzonych dzieci.

 

Nowy sędzia Sądu Najwyższego, Brett Kavanaugh został wybrany przez prezydenta Donalda Trumpa. Kavanaugh znany jest z poparcia dla inicjatyw pro – life, oraz jest przeciwnikiem „Roe vs. Wade” - orzekał już w kilku sprawach, sprzeciwiając się wykładni precedensu.

 

Wobec odpowiedzi na wybór Trumpa, środowiska aborcyjne, feministyczne i członkowie subkultury LGBT podniosły larum, na które z pomocą przybywa Hollywood. Według Amy Furr, dziennikarki portalu „Townhill”, zostaną wyprodukowane nie mniej niż trzy filmy ukazujące działalność podziemia aborcyjnego w USA przed 1973 r. (kiedy „Roe vs. Wade” zostało wprowadzone).

 

Filmy będą w szczegółowy sposób ukazywać działalność „Jane Collective”, największej sieci podziemia aborcyjnego w Stanach.

 

„Myślałam że zrobię filmy dotyczące jedynie problemów z odległej przeszłości, ale dzisiaj widzę, że ich przesłanie jest nadal aktualne” – zaznaczyła reżyser filmu, oraz wolontariuszka Planned Parenthood, Cait Cortelyou.

 

- Musimy jeszcze raz opowiedzieć tę historię, ponieważ dzisiejsze dziewczyny nie wiedzą ile w przeszłości przeszły kobiety, aby w końcu uzyskać władzę nad swoimi ciałami! – powiedziała stacji ABC Melissa Silverstein, założycielka organizacji „Hollywood i Kobiety”.

 

Źródło: lifesitenews.com / townhill.com / imdb.com

PR


DATA: 2018-07-20 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trudno to komentować. Poglądy z piekła rodem. Można zadać pytanie czy ta niby pani reżyser to człowiek kochający życie? Śmiem wątpić. Jednocześnie warto wrócić do wizji św. Jana Bosko, który widział co się dzieje z ludźmi pokroju pani reżyser jeśli się nie nawrócą.
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Zło opanowało media. Będzie trudno odwrócić ten proces.
8 miesięcy temu / taki 1
 
@sisi: A kto tam o tym pamięta poza paroma katolskimi oszołomami... Zrobi się pyszny filmik, że aborcja to największe dobro człowieka i będzie gites majonez. Tak samo jak robiono by przekonać ludzi, że geje to sul ziemi.
8 miesięcy temu / ma
 
Zgadnijcie jaka nacja rządzi w Hollywood? Jaka nacja zajmuje się porno-biznesem? Jaka nacja zajmowała się handlem żywym towarem? Tak, Żydzi.
8 miesięcy temu / Leaf427
 
Szczyt hipokryzji. Kobieta, która domagała się aborcji (ostatecznie urodziła, ale proces otworzył furtkę dla zamordowania milionów dzieci) po latach nawróciła się na katolicyzm i do końca życia działała pro-life. Opowiedziała jaką wielką mistyfikacją był cały ten proces. Przyznała się do swoich kłamstw oraz manipulacji, jakich dopuściły się reprezentujące ją prawniczki... jakim trzeba być człowiekiem (mam na myśli twórców tego filmu), aby tak bezczelnie kłamać i to w sytuacji, gdy całe to kłamstwo ujrzało światło dzienne (sic!) ?!
8 miesięcy temu / sisi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.