DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Atak na polskiego dyplomatę w Tel Awiwie. Izraelska ambasador wezwana do MSZ

Atak na polskiego dyplomatę w Tel Awiwie. Izraelska ambasador wezwana do MSZ
Anna Azari. FOT.Michal Dyjuk/FORUM
#ANTYPOLONIZM    #TEL AWIW    #IZRAEL    #MAGIEROWSKI    #ATAK    #OPLUCIE

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari została wezwana do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych po ataku na Marka Magierowskiego, ambasadora RP, do jakiego doszło w Tel Awiwie. Media podają nowe szczegóły o zajściu, które wpisuje się w napięte stosunki polsko – izraelskie.

 

Jak podaje portal „Israel Info”, sprawca ataku to 65-letni mężczyzna Arik Lederman, architekt z miasta Herclijja, położonego w dystrykcie Tel Awiwu. Agresywne zajście miało miejsce, gdy obywatel państwa Izrael przechodził koło polskiej placówki dyplomatycznej, do której podjeżdżał samochód z ambasadorem Magierowskim. Lederman podczas ataku na ambasadora Magierowskiego krzyczał „Polak! Polak!”, otwarł drzwi do jego samochodu służbowego i opluł polskiego dyplomatę.

 

Dzięki zdjęciom zrobionym sprawcy przez polskiego ambasadora policja w ciągu 90 minut ujęła sprawcę. Izraelski portal informuje również, że napastnik został osadzony w areszcie domowym i ma zakaz zbliżania się do ambasady RP w Tel Awiwie.

 

Po ataku polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało apel do władz Izraela o zapewnienie ochrony pracownikom dyplomacji a premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że Polska potępia akt agresji, który nazwał ksenofobicznym.

 

W związku z atakiem na Marka Magierowskiego w Tel Awiwie, w środę 15 maja w godzinach porannych do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych została wezwana ambasador Izraela w Warszawie Anna Azari.

 

Ksenofobiczny atak na polskiego dyplomatę komentowany jest także w mediach zagranicznych. Niemiecki portal „Merkur.de” donosi o agresji wobec ambasadora Magierowskiego w artykule pod tytułem „Napięte stosunki: Polski ambasador zaatakowany w Tel Awiwie”. Niemcy piszą m.in. wcześniejszych konfliktach, w tym o wycofaniu się Polski w ubiegłym roku z karania za przypisywanie państwu lub narodowi polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez „niemiecki reżim nazistowski”. Jako o nowych napięciach między Warszawą a Tel Awiwem „Merkur.de” wspomina o roszczeniach odszkodowawczych za mienie wcześniej należące do Żydów.

 

W sprawie incydentu w Tel Awiwie w środę do godziny 13.00 nie były opublikowane żadne informacje na stronie internetowej ambasady Izraela w Warszawie. Na profilu facebookowym ambasady umieszczono natomiast stanowisko ambasador Anny Azari, która stwierdziła: „Z przykrością dowiedziałam się o wczorajszym incydencie w Izraelu, podczas którego zaatakowano polskiego Ambasadora pana Marka Magierowskiego. Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy. Skontaktowałam się wczoraj osobiście z Ambasadorem Magierowskim i wyraziłam swoje oburzenie. Cieszę się, że izraelska Policja bardzo szybko zatrzymała sprawcę. Wierzę, że ten odosobniony incydent nie przesłoni tego, co pozytywne w relacjach izraelsko-polskich. Życzę również panu Ambasadorowi Magierowskiemu, aby podczas swojej misji nadal tworzył mosty między ludźmi dobrej woli w Izraelu i Polsce”.

 

 

 

The Jerusalem Post, Israel Info, Merkur.de, TVP Info

JB


DATA: 2019-05-15 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksenofobiczny atak na polskiego dyplomatę komentowany jest także w mediach zagranicznych - i co z tego? W takich wypadkach suwerenne państwo jakim jest podobno Polska odwołuje ambasadora i obniża poziom reprezentowania RP w Izraelu. Czy ktoś zadał sobie pytanie jak to by się skończyło, gdyby ambasador Izraela została opluta i napadnięta w Warszawie? Albo ambasador USA w Warszawie - jakaś tam Moshebacher - spotkałoby to samo? No ale my jesteśmy dumni - nie my, ale ani.
ponad 1 rok temu / ararat
 
Rząd Izraelski jest """"wstrząśnięty"" atakiem na konsula Magierowskiego. Jak wygląda to Wstrząśnięcie"""""""????
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Sprawcę spotkała straszna kara. Dobrze że nie zasądzono mu zakaz plucia, bo co by robił jak za kilka dni opuści swój dom?
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Premier Morawiecki oznajmił, że atak na amb. Magierowskiego był "rasistowski". Czy ustalono dwie rasy, o które w tym wypadku chodziłoby? W imieniu której rasy atakował sprawca, i przeciwko której rasie ów rasizm był wymierzony? Czy to już ustalono?
ponad 1 rok temu / K. J. Turzyńsk
 
Azjaci mają plucie w swoim własnym zwyczaju. Nic nowego. To nie jest żadna cywilizowana Europa. Kaczyński się myli.
ponad 1 rok temu / folklor
 
Od wielu lat Zydzi nieustannie pluja pod nogi lub na habit zakonnikom i zakonnicom w Izraelu. Oczywiscie nikt nie widzi problemu.
ponad 1 rok temu / Ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.